Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Komšinica penzionerka (65+) danas odlučila da zapuca u podužu šetnju uprkos zabrani izlaska. Idem sama, neću nikom da se približavam, nikog i nema ujutro na ulici, nosim masku, moram malo da protegnem noge i prodišem jbg.

 

Izađe iz zgrade, izađe iz naselja, pređe možda pola kilometra i stigne joj SMS koji je upozorava da krši 65+ zabranu i da blagoizvoli vratiti se kući :ph34r:  Hanuma joj evo već sat vremena objašnjava da nije vradžbina i da je tehnološki izvodljivo.

Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

imate i austrijsko istraživanje na uzorku od 2k ljudi gde je utvrđeno da je zaraženo manje od 1%

- navode da je tog dana zvanično bilo 12k, a po njihovom istraživanju 88k

- time su opovrgli baljezgarije imperijalnog koledža iz londona od prošle nedelje po kome je zaraženo 6-11% evropljana

- još smo mi svetlosnu godinu :happy: daleko od imuniteta krda

Koje tačno baljezgarije, pošto su za Austriju naveli da je zaraženo 1,1% posto populacije s intervalom poverenja od 0,36% do 3,1%?

Estimating the number of infections and the impact of nonpharmaceutical interventions on COVID-19 in 11 European countries

 

KspFjTy.png

 

https://www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/medicine/mrc-gida/2020-03-30-COVID19-Report-13.pdf

Edited by vememah
Link to comment

Da pojednostavimo: svaka demistifikacija respiratora ide dole na jug i tako će biti dok ta priča ne dobije kakav-takav konsenzus u naučnim krugovima. Izdvojena mišljenja nisu dovoljna, makar dolazila iz Nemačke.

Link to comment

Nije nikakva demistifikacija, kačio sam ovde radove iz Vuhana, gde je 31 od 37 osoba na respiratorima preminula. A koliko sam uspeo da pohvatam, ni na drugim mestima nije nešto mnogo bolje. Tako da su ova pitanja o brzini intubiranja možda i legitimna. 

Edited by zgembo
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Komšinica penzionerka (65+) danas odlučila da zapuca u podužu šetnju uprkos zabrani izlaska. Idem sama, neću nikom da se približavam, nikog i nema ujutro na ulici, nosim masku, moram malo da protegnem noge i prodišem jbg.

 

Izađe iz zgrade, izađe iz naselja, pređe možda pola kilometra i stigne joj SMS koji je upozorava da krši 65+ zabranu i da blagoizvoli vratiti se kući :ph34r:  Hanuma joj evo već sat vremena objašnjava da nije vradžbina i da je tehnološki izvodljivo.

 

ovde pisu da ce slediti bolesne i njihove kontakte

kazu da ce izbrisati podatke posle epidemije

i kazu da to rade i drugde u svetu sa uspehom 

 

Турција ќе ги следи заболените преку апликација

 

jbg ... odsad napolje bez smartfona

nokia 3310 iz raja izasla ... mislim da imam 2 komada negde

 

 

Link to comment
40 minutes ago, InvisibleLight said:

francuska 1340 umrlih? opet staracki domovi? dokle..

Da staracki domovi. Juce radi greške nisu objavili rezultate.

 

Ipak ima jedna mala pozitivna vijest, broj pacijenata na reanimaciji je počeo opadati. 

Edited by borris_
Link to comment
10 minutes ago, Kampokei said:

Izasao BoJo sa intenzivne. 

 

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-52238276

 

Prime Minister Boris Johnson has been moved out of intensive care but remains in hospital, Downing Street has said.

Mr Johnson has been receiving treatment for coronavirus at St Thomas' Hospital in London since Sunday.

No 10 said he "has been moved this evening from intensive care back to the ward, where he will receive close monitoring during the early phase of his recovery".

A spokesman added: "He is in extremely good spirits."

 

Link to comment

206 registrovanih u makedoniji je asimptotskih, vise od 30%

 

Статистика на ИЈЗ: Дури 206 случаи на ковид-19 во земјава биле асимптоматски

 

Од пријавените случаи, 23,5 проценти биле хоспитализирани во текот на болеста, а другите биле или се на домашно лекување и во домашна изолација, асимптоматски или со полесна клиничка слика. Во однос на симптомите кои се пријавени кај заболените лица, најчесто се регистрирани температура (64,1%), кашлица (60,2%), слабост (34,4%), треска (20,1%), болка во грло (16,6%), отежнато дишење (16,2%) и главоболка (16,0%), а 206 лица биле без симптоми, според статистиката на ИЈЗ.

 

 

Link to comment
33 minutes ago, cedo said:

 

ja sam mislio da dobijaju od googla podatke :( 

 

Mislim da dobijaj, to bi trebalo da ide preko androida i aplikacija ali moguce da gresim. Direktno pracenje rade policija, vojska i obavestajne sluzbe. Posle ovoga podatka sta gugl radi nisam siguran da bi trebalo nositi mobilni sa sobom.  Ko hoce da sakrije kretanje i razgovore ionako ne koristi androi i iOS telefone vec jednog malisana koji podseca na male telefone sa pocetka milenijuma. Ali i to je verovatno probuseno od cika u crnom ali daje vecu privatnost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...