Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, Frile said:

 

Malo mi je neralno precizan podatak o 10 m greske, za takvu triangulaciju.   
Toliko daje GPS, koji je daleko kompleksniji i precizniji.

 

Po teoriji je 10m. Mislim da to mozes lako da proguglas

U praksi je to telekomovo narusavanje licnih sloboda od usluge imalo greske, ali nisu bile velike. Rezultat je davalo da u smsu pise ulica gde se telefon nalazi, a ovaj bi dao tipa ulicu pored, iako nije bas 10m blizu

Link to comment
6 minutes ago, SNARC said:

Triangulacijom su..ako se jako ne varam a mislim da se ne varam, nasli onog kurtona koji je ubio Tijanu Juric.

Ma da. Panduri samo to o rade. Koliko sam razumeo imas vestake za bazne stanice koji na sudu tumace podatke i gde je bio okrivljeni 

Edited by Ravanelli
Link to comment
36 minutes ago, gone fishing said:

upravo ta studija

Ja tebe stvarno ništa ne razumem, spominjao si neke baljezgarije o 6-11% zaraženih Evropljana. U tabeli cele 2 od 11 zemalja imaju više od 6% zaraženih, a samo 1 više od 11%, pritom najveća zapadnoevropska zemlja ima 0,7%. Ko je i gde tvrdio da je zaraženo 6-11% Evropljana?

 

Pritom lepo stoji u vesti o austrijskom istraživanju da se projekcijom dobija da postoji 88.000 slučajeva u zemlji od 8,86 miliona stanovnika, dakle nešto manje od 1%, dok je Imperijal koledž rekao da ih je 1,1% sa intervalom poverenja od 0,36% do 3,1%.

 

Dakle procena za Austriju je više nego dobra i ne radi se ni o kakvim baljezgarijama, a zaista ne razumem kako iz rezultata austrijskog istraživanja izvodiš da nisu dobri podaci Imperijal koledža za Španiju ili Italiju.

Link to comment
8 minutes ago, Glass Joe said:

Dakle gugl ne moze bez interneta

 

Google nema pristup logovima sa baznih stanica. Oni podatke o kretanju i aktivnostima korisnika dobijaju preko mapa, aplikacija i browsera. U teoriji ništa od toga im neće funkcionisati ako ti isključiš data servis i ostaviš samo pozive. U praksi, to te neće spasiti od državne kontrole kojoj ne treba Google i koja će uz pomoć logova sa baznih stanica uvek znati gde si bio i kada si bio. Uz to je sasvim moguće da NSA ima pristup tim logovima koje iskusno prodaje Google-u i na kraju ti se isto hvata kako god da okreneš. U budućnosti će to verovatno biti kineski pandan NSA (kako Huawei oprema bude menjala zapadnu) ali suština ostaje ista.

Link to comment
53 minutes ago, radisa said:

Čudno, kako mi svakog prvog uredno isporuče gde sam se sve kretao, ako neće da vode računa o tome? Mora da sam negde pristao na to?

 

Mislim, meni ne smeta, zgodno mi je da proverim često gde sam bio kog dana kad pišem timesheet, zaboravi čovek u kojoj zemlji je koliko bio i gde je sve putovao od prvog do prvog, ali se stvarno ne sećam da sam igde dao pravo googleu da to radi...

 

Google mape? U podešavanjima postoji deo Permissions, pa se za svaku stavku vidi koje aplikacije imaju pristup, pogledaj tu.

Link to comment
20 minutes ago, Ravanelli said:

Po teoriji je 10m. Mislim da to mozes lako da proguglas

 

 

Quote

Qualified services may achieve a precision of down to 50 meters in urban areas where mobile traffic and density of antenna towers (base stations) is sufficiently high.[4] Rural and desolate areas may see miles between base stations and therefore determine locations less precisely.

 

No i 50 m je sasvim dobra preciznost. 

 

 

Edited by Frile
Link to comment
8 minutes ago, vememah said:

Ja tebe stvarno ništa ne razumem, spominjao si neke baljezgarije o 6-11% zaraženih Evropljana. U tabeli cele 2 od 11 zemalja imaju više od 6% zaraženih, a samo 1 više od 11%, pritom najveća zapadnoevropska zemlja ima 0,7%. Ko je i gde tvrdio da je zaraženo 6-11% Evropljana?

 

Pritom lepo stoji u vesti o austrijskom istraživanju da se projekcijom dobija da postoji 88.000 slučajeva u zemlji od 8,86 miliona stanovnika, dakle nešto manje od 1%, dok je Imperijal koledž rekao da ih je 1,1% sa intervalom poverenja od 0,36% do 3,1%.

 

Dakle procena za Austriju je više nego dobra i ne radi se ni o kakvim baljezgarijama, a zaista ne razumem kako iz rezultata austrijskog istraživanja izvodiš da nisu dobri podaci Imperijal koledža za Španiju ili Italiju.

sestra john je to tvrdio :D

- ali ako veruješ u te baljezgarije da je 28 marta bilo zaraženo 6 miliona žabara i 7 miliona toreadora, tj da su oni detektovali tek svakog šezdesetog inficiranog, onda veruješ da je letalitet ovog virusa < 0,2%

- ajde ako su oni toliko nesposobni, da li to možemo reći za kineze i koreance koji su praktično ugasili epidemiju u svojim zemljama sa 4 odn 2% umrlih

Link to comment
23 minutes ago, Ravanelli said:

So this is today. No one over 80 will get ICU. No one over 60 who has underlying conditions. This is slaughter. 

Underlying conditions je netačno. Nije bilo ko sa prethodnim oboljenjem, već bilo ko sa otkazanim jednim od ključnih sistema (disanje, cirkulacija, rad bubrega) između 70 i 80, odnosno dva ključna sistema između 60 i 70.

 

jLDO4n5g.jpg

https://www.aftonbladet.se/nyheter/samhalle/a/lAyePy/dokument-visar-de-prioriteras-bort-fran-intensivvard

 

Ali da, u svakom slučaju je strašno to što se u Švedskoj već radi trijaža tog tipa.

 

 

Link to comment

Ja sam potpuno zgrožena ovim u Švedskoj.

Civilizacija, tehnologija, napredak svemirskom brzinom, 21 vek.

Da ne budem pogrešno shvaćena. Ne mislim samo na Švedsku, mislim na ceo svet.

Realno treba da nas nema na ovoj planeti. Sve ide u pogrešnom smeru :ph34r:.

Link to comment

Švedska ima socojalni i zdravstveni  sistem izrazito orijentisan prema deci i mladima a bogami furali su socijalni darvinizam i eugeničke mere prema bolesnima i do sredine 70ih

Edited by francuski sobar
Link to comment

Google translate prevod:

Quote

Function PMI - Perioperative Medicine and Intensive Care


Supporting documents

 

Decision support for responsible physicians in deciding to initiate and discontinue intensive care


This document aims to act as a decision support for responsible physicians in deciding whether or not to start intensive care. The document is based on the principles of the National Board of Health and Welfare's publication "National principles for prioritization in intensive care under extraordinary circumstances"

The final decision mandate to initiate or refrain from starting intensive care has a responsible intensive care physician.


General indications for intensive care:

 

• The patient himself does not oppose intensive care

• Survival and recovery are likely to be assessed in relation to habituation level and the overall disease situation.

• Absence of other illness with expected survival shorter than 6-12 months.

• Biological age <80 years

• Biological age 70-80 years and significant failure in maximum one organ system (eg respiration, circulation, renal function)

• Biological age 60-70 years and significant failure in a maximum of two organ systems (ex. Respiration, circulation, renal function)

 

By biological age is meant differences in the patient's health, functional level and expected survival in relation to the average for the patient's chronological age. Biological age can thus be both lower and higher than the chronological age. For example, patients with a chronological age of 60-70 years have a higher biological age if they have one or more serious systemic diseases with a marked functional limitation or expected survival shorter than their peers.

 

General indications for discontinuing intensive care:

 

• Patients where it is subsequently identified that the patient does not meet the above criteria

• New organ failure, or no improvement, which means that survival and recovery are unlikely

Dakle, ovo je ispravno, ne ono gore:

 

Underlying conditions je netačno. Nije bilo ko sa prethodnim oboljenjem, već bilo ko biološke (ne hronološke!) starosti između 70 i 80 ko ima više otkazanih ključnih sistema (disanje, cirkulacija, rad bubrega), odnosno između 60 i 70 ko ima više od dva otkazana ključna sistema.

Edited by vememah
Link to comment
21 minutes ago, francuski sobar said:

Švedska ima socojalni i zdravstveni  sistem izrazito orijentisan prema deci i mladima a bogami furali su socijalni darvinizam i eugeničke mere prema bolesnima i do sredine 70ih

 A na univerzitetu u Upsali je sve do 1958. postojao Institut za rasnu biologiju. A ucestale su bile i sterilizacije romskih zena, koje su u smanjenom obimu navodno trajale sve do 70-tih. Samo, ja ne mislim da je svedski pristup ovoj pandemiji manifestacija jake eugenicke tradicije. 

Link to comment
57 minutes ago, gone fishing said:

sestra john je to tvrdio :D

Kad bi 2 i 6 bilo isto i kad bi spomenutih 11 zemalja predstavljalo celu Evropu, bio bi u pravu.

57 minutes ago, gone fishing said:

ali ako veruješ u te baljezgarije da je 28 marta bilo zaraženo 6 miliona žabara i 7 miliona toreadora

Gde sam napisao da verujem u bilo šta? Samo sam konstatovao da se brojke za Austriju izgleda slažu (tim pre što interval poverenja kreće od 3x manje vrednosti od centralne procene od 1,1%), dakle teško da su baljezgarija kao što si ti tvrdio.

 

Što se Italije i Španije tiče, zgodno je kako se pozivaš na granice intervala poverenja kad ti odgovara, a meni pripisuješ da verujem samo u centralnu dobijenu vrednost bez intervala poverenja, koji za Italiju počinje od 3x, a za Španiju od 4x manje vrednosti od centralne.

 

Inače, projekcije Imperijal koledža su sa CFR-om od 0,4% u slučaju ublažavanja brzine širenja, odnosno CFR-om od 0,6% u slučaju slobodnog širenja. Na Islandu, koji najviše testira, CFR tj. stopa smrtnosti u odnosu na registrovane slučajeve je trenutno 0,36% (6/1648), a smrtnost u odnosu na zatvorene slučajeve 0,86% (6/694).

 

ALPB4EF.png

 

https://www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/medicine/mrc-gida/2020-03-26-COVID19-Report-12.pdf (strana 11)

Edited by vememah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...