Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

15 minutes ago, djordje geprat said:

jedno pitanje. ne vidim na teveima nikakve izveštaje i puninove i bele rusije. jutros na informeru naleteh na ovo

 

EDIT: sada videh da ima na ovom topiku.

 

Penju se i ruske cifre polagano. Neće svako žarište da bukne u isto vreme a Rusija je uz to sprovodila kakve-takve mere dok su ostali ispijali kaficu u februaru.

Link to comment
2 minutes ago, čekmeže said:

Odeš na wikipediju, uđeš na link na ime države koja te interesuje kumulativan prikaz mrtvi-izlečeni-aktivni slučajevi, procenti, regionalna raspodela...

 

Nije to bila glavna poenta mog posta, već pokušaj da se ljudi ovde malo otrgnu panici - a kulumativan broj zaraženih, bez ikakve prateće fusnote, upravo potpomaže PANIC!

 

Ali, tnx  za link anyway!

Link to comment
u moskvi je nedostatak hrane. imaju samo jednu laboratoriju za testiranje. 
Daj bre...
Kakva bre jedna laboratorija?




... Shiit has hit the fan...

Link to comment

 

Večeras PM ScoMo na drugoj velikoj konferenciji za štampu od danas, ovog puta sa glavnim doktorom Marfijem, usaglasili su se sa premijerima država, individualne države su odustale od kompletnog zatvaranja svega osim supermarketa i apoteka, zatvaraju se samo sva mesta glavnog masovnog društvenog okupljanja - pabovi, hoteli (gde se pije, ne za smeštaj), kazina, RSL klubovi, noćni klubovi, restorani i kafei prelaze samo na režim dostave, crkve i ostala mesta religioznog okupljanja. CMO Brendan Marfi je posebno podvukao da mlađi deo populacije treba da shvati da time čuvaju starije, itd. Škole ostaju otvorene, jer nemaju nikakve indicije da deca predstavljaju izvor zaraze.

 

Meni izgledaju dobre mere, na osnovu svega što sam dosad pregledao - virus se prenosi u žarištima koja sad zatvaraju (najveće žarište ovde je bila jedna svadba na kojoj je bilo 37 zaraženih, to je objavljeno kad je ukupni broj zaraženih u NSW bio oko 300), avioni su prizemljeni, samo mi kao i mnogima ovde nije jasno kako su dopustili putnicima da se iskrcaju sa onog kruzera koga su vratili od NZ - već ima 19 potvrđenih slučajeva sa njega. Neko bi morao da odgovara zbog toga.

 

Što se tiče komentara za Rusiju i testiranje, ponavljam, dosad su testirali 10 puta više po glavi stanovnika od Amerikanaca. Ovde ima kakve su još mere i kad preduzeli, osim prestanka izvoza maski i ostalog medicinskog materijala. Meni je impresivno, posebno u poređenju sa US i ostalim zemljama u kojima su čvrtsorukaši ili ljubitelji lažnih vesti.

 

SaE

Link to comment

U sljedećem tjednu, kad situacija u GB bude izvan kontrole, ovo će izazvati posljedice. Prvo plamteći bijes, poslije....
Treba pročitati sve...

Link to comment

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2020&mm=03&dd=22&nav_id=1668658

 

Di Marko je dobio pitanje "kako je sve ovo moglo da se desi?".

"Čuo sam mnogo teorija o tome, a ja ću vam reći šta ja mislim. To je bio 19. februar, a 40 hiljada stanovnika Bergama je bilo u San Siru (stadion u Milanu) na meču Atalante i Valensije. Otišli su autobusom, kolima, vozom... To je bila biološka bomba, nažalost", zaključio je italijanski pulmolog.

 

 

Sreća da je kod nas neko imao malo razuma da zabrani publiku na utakmicama dan pred rođendan od kojeg nisu hteli da odustanu ni kad su u svim normalnim zemljama utakmice ili igrane bez publike ili otkazane.

Link to comment
8 minutes ago, napadaj said:

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2020&mm=03&dd=22&nav_id=1668658

 

Di Marko je dobio pitanje "kako je sve ovo moglo da se desi?".

"Čuo sam mnogo teorija o tome, a ja ću vam reći šta ja mislim. To je bio 19. februar, a 40 hiljada stanovnika Bergama je bilo u San Siru (stadion u Milanu) na meču Atalante i Valensije. Otišli su autobusom, kolima, vozom... To je bila biološka bomba, nažalost", zaključio je italijanski pulmolog.

 

 

Sreća da je kod nas neko imao malo razuma da zabrani publiku na utakmicama dan pred rođendan od kojeg nisu hteli da odustanu ni kad su u svim normalnim zemljama utakmice ili igrane bez publike ili otkazane.

Mislim da je poenta u putovanju, a ne što su svi bili na stadionu, ali ima i do toga što su svi bili na istom mestu.

Link to comment

Izgleda da su Česi "ukrali kinesku medicinsku pomoć namjenjena Italiji, 650k maski i nekoliko hiljada disajnih aparata 21. Marta. U tranzitu u Pragu Češke vlasti su konfiskovale pomoć sa izgovorom da je to ilegalan tovar. Sada kažu da je bila greška.

Piše na yahoo.

Link to comment
Just now, borris_ said:

Izgleda da su Česi "ukrali kinesku medicinsku pomoć namjenjena Italiji, 650k maski i nekoliko hiljada disajnih aparata 21. Marta. U tranzitu u Pragu Češke vlasti su konfiskovale pomoć sa izgovorom da je to ilegalan tovar. Sada kažu da je bila greška.

Piše na yahoo.

Strašno :ph34r:

Govna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...