Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

15 minutes ago, borris_ said:

Meni je tata uvjek spominjao tu priču ali malo drugačije. 

Čovjeku koji je izmislio šah car ponudi da izabere nagradu. 

vrlo moguce, davno sam to citao :D

Link to comment
2 hours ago, Redoran said:

 

Ima još kako korone u Rusiji. Ovih dana im je kriva krenula jako i sada će da uhvate priključak sa ostalima. Imaju i neke wtf momente poput načelnika infektivne klinike u Stavropolju koji se vratio zaražen sa odmora u Španiji i normalno došao na posao. Ovde ima dobar sažetak najnovijih vesti:

https://www.themoscowtimes.com/2020/03/21/coronavirus-in-russia-the-latest-news-march-21-a69117

Русија је до пре 4 дана урадила преко 114 хиљада тестова (тад су имали за трећину мање заражених него ми данас). 

Од 300 случајева, преко 60% у Москви, осим тога само у СтП двоцифрено, 16. И даље већина случајева из увоза. 

Уз правовремено уведена ограничења кретања, имају добре шансе да доста успоре ширење. 

Link to comment
2 minutes ago, vathra said:

Русија је до пре 4 дана урадила преко 114 хиљада тестова (тад су имали за трећину мање заражених него ми данас). 

Од 300 случајева, преко 60% у Москви, осим тога само у СтП двоцифрено, 16. И даље већина случајева из увоза. 

Уз правовремено уведена ограничења кретања, имају добре шансе да доста успоре ширење. 

Imali su upravo migracija iz gradova unutrasnjost

Cekaju sada 2 nedelje

Edited by Ravanelli
Link to comment

Prvi slučaj u Ugandi ali kako javljaju otkriven na aerodromu po sletanju jer je imao visoku temperaturu što bi trebalo da je dobra vest. 

https://www.pmldaily.com/news/2020/03/breaking-uganda-confirms-first-case-of-coronavirus-health-ministry.html

Inače ovde uvedene zatvorene škole, sva okupljanja isključujući i crkvena nedeljom još pre 4, 5 dana. Ja sam stigao u prošli četvrtak i još par dana sam u izolaciji preventivno jer je tako firma za koju radim zahtevala a ja sam složio iako sam došao iz Srbije i Makedonije gde je bilo tek par slučajeva ali pošto sam putovao preko Dohe nismo hteli ništa da rizikujemo. Pre 4,5 dana su uveli obavezan karantin za sve koji doputuju ali za sad me plaši da ima onih koji su ušli kad ja a pitanje je da li su u izolaciji. Primera radi jedna devojka sa špnaskim pašošem je bila sa mnom u avionu do Kampale. Uglavnom ako u toku naredne nedelje ostanu samo na ovom jednom izolovan slučaju imaju šanse da održe stvari pod kontrolom.  

Link to comment
4 minutes ago, vathra said:

Русија је до пре 4 дана урадила преко 114 хиљада тестова (тад су имали за трећину мање заражених него ми данас). 

Од 300 случајева, преко 60% у Москви, осим тога само у СтП двоцифрено, 16. И даље већина случајева из увоза. 

Уз правовремено уведена ограничења кретања, имају добре шансе да доста успоре ширење. 

To je nekih 10 puta više po glavi stanovnika nego u the best democracy that money can buy

 

Svaka čast, hvala za ovaj info. Ja sam mislio da je dosadašnji mali broj do nedostatka testiranja, ono kao kad Djatljev kaže da nema problema, 3.6 rentgena na sat ...

 

SaE

Link to comment

Br dnevnih slucajeva u Poljskoj

Ovo izgleda ok, zar ne? Nije preveliki skok.. osim ovog juce od 111.
Radi se dnevno oko 1500 do 2000 testova
image.png.89a59fdcecb7af22004ea7463b86ad98.png
 

Link to comment

jedno pitanje. ne vidim na teveima nikakve izveštaje i puninove i bele rusije. jutros na informeru naleteh na ovo

 

EDIT: sada videh da ima na ovom topiku.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Ovo u Zagrebu ima da donese ozbiljne posledice. Svi su napolju jedni uz druge ili su krenuli negde van grada. Bukvalno najgori mogući trenutak za jebeni zemljotres.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
32 minutes ago, Have_Fun said:

Br dnevnih slucajeva u Poljskoj

Ovo izgleda ok, zar ne? Nije preveliki skok.. osim ovog juce od 111.
Radi se dnevno oko 1500 do 2000 testova
image.png.89a59fdcecb7af22004ea7463b86ad98.png
 

 

:smiley_hail: Još i da postane standard da se kače i ovako prezentovane informacije.

 

Švedska, ukupno 1746 slučajeva, 20 fatalnih. Jučerašnji pad je možda do vikenda i zaključavanja izveštavanja u 13:30 (umesto uobičajenog vremena oko 19-20h). A možda je i stvaran.

 

200321epikurva_nya_anmalda_fall_per_dag.png

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...