Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

12 minutes ago, theanswer said:

Konte se obraća naciji trenutno. Zatvaraju se sve fabrike osim esencijalnih. 

konačno, sa 25 dana zakašnjenja, konte je odustao od odbrane rasta bdp za ovu godinu

Link to comment
24 minutes ago, Krošek said:

@cedo1.4% studija je linkovana u postu, izvoli https://www.nature.com/articles/s41591-020-0822-7

 

iscitah, samleo sam mozak ... mislim da je mnogo rano za takve zakljucke, posebno na tako malom uzorku

 

ono sto je koristeno tamo a nije tacno prema momentalnim podacima je CFR ... danas je kudikamo veci

 

daj boze da bude ... i manje 

Edited by cedo
Link to comment

koliki je danas I kolika bi bila smrtnost spram njega po tvojoj nekoj slobodnoj oceni?

 

e: vidim 2 posto. previse mi je to, porazmislicu

Edited by Krošek
Link to comment
7 minutes ago, Krošek said:

koliki je danas I kolika bi bila smrtnost spram njega po tvojoj nekoj slobodnoj oceni?

 

necu tu nista da predvidjam ... mislim da iz one pedijatrijske studije za sada mozemo da max pomnozimo sa dva broj registrovanih, pa time da prepolovimo smrtnost

 

 

image.thumb.png.44ba345a7ad746227a86c0262e0775cd.png

 

 

vs link 

 

image.png.b0c28aba6fbfd67db7adaed878838feb.png

 

 

 

edit: ne znam da li da se radujem sto broj registrovanih danas najverovatnije nece preci, ili nece preci mnogo jucerasnji

zasluzne, spanija, nemacka i USA?

Edited by cedo
Link to comment
25 minutes ago, Host said:

Budjo, jel imas poverenja u tamosnje zdravstvo?

 

Jok.

 

Sad, ako imas love i dokopas se privatne bolnice, onda si ok.

 

Tri stuba zdravstva:

- Ministrarstvo zdavlja, besplatno za sve

- Bolnice fonda za zdravstveno osiguranje - za one koji placaju doprinose

- Privatno, sa privatnim dodatnim osiguranjem.

 

Moje privatno osiguranje je ok, ne fercera za sitne stvari (deductibles) ali pomaze ako je nesto vece u pitanju, i uvezano je sa najboljim prvatnim bolnicama u drzavi.

 

Ovo je presek infrastrukture (15 miliona ljudi):

 

No photo description available.

 

Link to comment

@Krošek

ne moze da bude validna studija koja se oslanja na sami pocetak registracije covida iz prostog razloga sto do peak-a (~polovine registrovanih) imas 1/3, ili manje smrtnih slucajeva, a posle toga 2/3  ... na uzorku kine

razlog je jasan, pre peak-a ti sigurno (zavisi od mera drzave i kapaciteta zdravstva) popunis svoje zdravstvene kapacitete ... , posle koliko treba da oslobodis krevet ... 7-10 dana? a idu novi slucajevi

sve se to desava i na zapadu ... u italiji najociglednije

treci svet ... verovatno necemo nikada ni da saznamo prave rezultate posasti

 

Edited by cedo
Link to comment

Summary of the article: Strong coronavirus measures today should only last a few weeks, there shouldn’t be a big peak of infections afterwards, and it can all be done for a reasonable cost to society, saving millions of lives along the way. If we don’t take these measures, tens of millions will be infected, many will die, along with anybody else that requires intensive care, because the healthcare system will have collapsed.

 

https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-the-hammer-and-the-dance-be9337092b56

 

1936055084_ScreenShot2020-03-21at7_39_42PM.thumb.png.bff5c4991bb6b7a6e493ebbeb9810435.png

Edited by 3opge
Link to comment
51 minutes ago, Friend said:

Posto po nekim stvarima Italija se razlikuje od Wuhana, pocinju da kruze price o bar 2 razlicita soja virusa, jedan blazi u Wuhanu i drugi mutirani, agresivniji u Italiji.

 

Ima li ikakav izvestaj koji ukazuje ili podupire ove traceve?

pitao je to na poslednjoj konferenciji kod nas novinar iz al jazeera. onaj doktor stevanović je rekao da po informacijama who nije mutirani već isti virus kao u wuhanu. objasnio je kako su sve zemlje dužne da šalju nekakve uzorke u who i da se prema tome zna.

Link to comment

isti je soj, različito je ponašanje ljudi

- wuhanci su već 2 meseca u kućnom pritvoru, po jedan član porodice može svakog 2 dana da ode u prodavnicu

- u italiji su do juče radile firme i gradski prevoz najnormalnije, gradonačelnik breše je za veliki broj zaraženih u tom gradu optužio vlasnike fabrika koji su odbili da prekinu proizvodnju iz straha od gubitka tržišta

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...