Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Kenija:

 

Out of the latest eight (8) cases, five (5) are Kenyans and three (3) are foreign nationals-two French and one Mexican. All the eight are imported cases from Europe and America. The ages are between 20 years for the youngest and 67years for the oldest.

 

All the eight came through the Jomo Kenyatta International Airport between March 4th and March 17th, 2020. They have all been isolated at various facilities and are being monitored by our teams.

 

We are tracing 363 persons who had come into contact with patients. So far we only have three people awaiting processing at Mbagathi hospital. The rest have been processed and discharged.

 

All the patients, except one who is at the Coast are in stable condition. The government is organizing to have the patient airlifted to Nairobi for further treatment.

Link to comment

Ovdje u francuskoj opet ponavljaju da se ne uzimaju lijekovi protiv upale. Kažu da studije pokazuju da su mladi koji su u kritičnom stanju ili umrli uzimali te lijekove.

Link to comment
Just now, borris_ said:

Ovdje u francuskoj opet ponavljaju da se ne uzimaju lijekovi protiv upale. Kažu da studije pokazuju da su mladi koji su u kritičnom stanju ili umrli uzimali te lijekove.

Kakve lekove protiv upale? Čega?

Link to comment

Brufen i ostale. Paracetamol može.

 

O ovome smo već pričali.

 

Sada to kažu u vlasti u francuskoj. Ne znam šta kažu u drugim zemljama.

Link to comment
Just now, zgembo said:

Mislim da se pričalo o NSAID-ima, brufen, aspirin ... Paracetamol valjda može, kafetin takođe.

1 pitanje za kafetin : on je protiv bolova , ali nije za skidnaje T?

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

1 pitanje za kafetin : on je protiv bolova , ali nije za skidnaje T?

Ima paracetamol u sebi valjda, trebalo bi da pomaže, mada ga ja lično nikad nisam koristio za temp.

Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

1 pitanje za kafetin : on je protiv bolova , ali nije za skidnaje T?

U kafetinu imas paracetamola koji je antipiretik, skida T, ali mu to nije primarna namena. Imas i druge sastojke, medju njima i kodein koji je u sustini slicna stvar kao heroin (i zabranjen je bez lekarsko recept gotovo svuda drugde).

Link to comment
1 minute ago, zgembo said:

Ima paracetamol u sebi valjda, trebalo bi da pomaže, mada ga ja lično nikad nisam koristio za temp.

 

1 minute ago, chandra said:

U kafetinu imas paracetamola koji je antipiretik, skida T, ali mu to nije primarna namena. Imas i druge sastojke, medju njima i kodein koji je u sustini slicna stvar kao heroin (i zabranjen je bez lekarsko recept gotovo svuda drugde).

 

 

hvala, dobro je znati

ne koristim nista, jako retko me boli glava a pre 5 dana samo to bilo pa uzela..

Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

antinflamatorni

brufen,.. pricano sto puta

A, to, pa znam da se pričalo, samo kapiram da je brufen za skidanje temperature, a ne protiv upale (pluća, uha, slepog creva...), "upala" mi više zvuči kao infekcija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...