Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ovdje u francuskoj svi tapsu u 20h.

 

Naše preživljavanje zavisi od najniže plaćenih radnika, medicinske sestre, radnici u samoposlugama itd 

Link to comment
2 minutes ago, Tsai said:

 

Meni su radnice u prodavnici nekako jos veci heroji. Zasuze mi oci svaki put kad udjem u maksi, rade, bore se, ne jebu zivu silu.. za crkavicu. Dao bi im bonus od 500% sad

Slažem se, samo me podseti kad Homer na paradi gleda sladoledžije, i kaže: "God bless them!" :laugh:

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

 

Meni su radnice u prodavnici nekako jos veci heroji. Zasuze mi oci svaki put kad udjem u maksi, rade, bore se, ne jebu zivu silu.. za crkavicu. Dao bi im bonus od 500% sad

 

meni je super što se sada vidi u kako lagodnom društvu smo živeli

 

najplaćeniji s bili ljudi za zabavu. sportisti, gumci, pevači.... sada se pokazuje da su za društvo skoro pa nepotrebni kada se vratimo na osnovna podešavanja društva

 

realno, medicinsko osoblje, komunalne službe, prodavci... dodao bih još long-term i obrazovno osoblje

Link to comment
12 minutes ago, vememah said:

Kako to misliš - krenuo?

 

Eksponencijalni rast je uzbrdna prava linija na grafikonu s logaritamskom y-osom, poput ove baš za SAD.

 

XPTDsMH.png

https://studylib.net/coronavirus-growth

 

Već skoro tri nedelje imaju udesetostručavanje broja registrovanih slučajeva na svakih 8 dana.

 

Pratio sam onaj drugi sajt, tamo nema po danima, očito nisam dobro ispratio.

Link to comment
 
Meni su radnice u prodavnici nekako jos veci heroji. Zasuze mi oci svaki put kad udjem u maksi, rade, bore se, ne jebu zivu silu.. za crkavicu. Dao bi im bonus od 500% sad
Ne da neće dobiti bonus nego će po ovim malim radnjama, kao što je Luki u SM recimo, da dobiju smanjenje plate pošto se skratilo radno vreme. MMW

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
 
meni je super što se sada vidi u kako lagodnom društvu smo živeli
 
najplaćeniji s bili ljudi za zabavu. sportisti, gumci, pevači.... sada se pokazuje da su za društvo skoro pa nepotrebni kada se vratimo na osnovna podešavanja društva
 
realno, medicinsko osoblje, komunalne službe, prodavci... dodao bih još long-term i obrazovno osoblje
+1
Ali se bojim da se pouke iz toga neće izvući.
Kao što reče neko od doktora u UN, imali smo opomene da sarsom, itd... A ništa nismo nastavili čim su epidemije prošle...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

+1
Ali se bojim da se pouke iz toga neće izvući.
Kao što reče neko od doktora u UN, imali smo opomene da sarsom, itd... A ništa nismo nastavili čim su epidemije prošle...

 

jesi odneo one lekove? kako kod keve u domu?

Link to comment
10 minutes ago, Budja said:

 

Kod nas mediji forsiraju to tapsanje, ali slabo ide. Meni to ok.

 

meni nije ok jer trenutni uslovi namecu dva vida neslobode: istovremeno degradaciju "slobode od" (nesto se ne moze) i "slobode da" (nesto se mora) sto je previse totalitarno za moj nezni moralni kompas. zato ljudi ne tapsu normalno kako im je receno nego to zvuci maltene kao neki protest, zvicde, urlicu itd, ispaljuju vatromet itd. kada je vec uveden lockdown onda treba da se naglasava da smo i dalje slobodni u bitnom smislu, a ne da se uvodi radna obaveza tapsanja, zarad cega god to bilo. 

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

+1
Ali se bojim da se pouke iz toga neće izvući.
Kao što reče neko od doktora u UN, imali smo opomene da sarsom, itd... A ništa nismo nastavili čim su epidemije prošle...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Mislim da je tek ovo prava opomena. Sledeca iteracija je neki hibrid ebole i corona i onda cao zdravo.

Link to comment
3 minutes ago, chandra said:

 

Mislim da je tek ovo prava opomena. Sledeca iteracija je neki hibrid ebole i corona i onda cao zdravo.

Virusi koji su previse agresivni ne stignu da se prenesu na veliki broj ljudi. Plus je i njima u interesu da su ljudi kao domacin zivi a ne obrnuto.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...