Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, villiem said:

 

ima u zavodu za statistiku, to nas ispitaju, ne znam de se to vidi, mozda je samo za pa statistiku

 

ako netko nadje, neka okaci ... mislim da je to vrlo relevantan podatak za svaku zemlju sta da ocekuje

Link to comment
12 minutes ago, Friend said:

 

 

Znaci 23.10. je sve pocelo.

 

ja bih rekao da je to gotovo pa nemoguce

kina bi imala tko zna koliko puta vece zrtve, ne samo u wuhanu, vec i po celoj kini

u tom smislu deluju nestvarno brojke npr u pekingu i sangaju, ma u svim kineskim provincijama

deluje neverovatno i da je po svetu tek sada poceo da hara

 

edit: da se ogradim, sve ovo pisem sa stanovista matematike ... moguce da struka moze da objasni drugacije

Edited by cedo
Link to comment
 
ja bih rekao da je to gotovo pa nemoguce
kina bi imala tko zna koliko puta vece zrtve, ne samo u wuhanu, vec i po celoj kini
u tom smislu deluju nestvarno brojke npr u pekingu i sangaju, ma u svim kineskim provincijama
deluje neverovatno i da je po svetu tek sada poceo da hara
 
edit: da se ogradim, sve ovo pisem sa stanovista matematike ... moguce da struka moze da objasni drugacije
Nije nemoguće.
Pitanje je koliko je bilo pojedinačnih slučajeva ili manjih grupa koje su se.pripisivale standardnim virusima ili starosnoj grupi, ili prosto prolazili ispod radara u manjim bolnicama

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Zabrinjavajuce je sto dosta njih iz struke kaze da se ovo moze vracati dok se ne nadje vakcina,promenice planetu skroz i nacin zivljenja ako bude tako.

Link to comment
Zabrinjavajuce je sto dosta njih iz struke kaze da se ovo moze vracati dok se ne nadje vakcina,promenice planetu skroz i nacin zivljenja ako bude tako.
Ne znam, odakle argumenti za ovakvu tvrdnju, nije ovo prva epidemija kroz koju čovečanstvo prolazi, nije čak ni najozbiljnija.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment
4 minutes ago, steins said:

Nije nemoguće.
Pitanje je koliko je bilo pojedinačnih slučajeva ili manjih grupa koje su se.pripisivale standardnim virusima ili starosnoj grupi, ili prosto prolazili ispod radara u manjim bolnicama

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

 

stvarno ne znam da li jedan covek pojede jednu zivotinju ... da li je samo jedna zivotinja bila zarazena

i da jeste 1/1 ...  receno je da te ljuskare jedu bogati , bogati ne sede kuci, voze se avionima, idu na sastanke ... verujem da mnogo brze sire virus

koliki bese faktor sirenja, 6 (to je prosek) ... mislim da bi kina, a i svet bio preplavljen odavno ne 2 meseca posle i 4 meseca posle

Link to comment
26 minutes ago, steins said:

Ne znam, odakle argumenti za ovakvu tvrdnju, nije ovo prva epidemija kroz koju čovečanstvo prolazi, nije čak ni najozbiljnija.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Citam sta pricaju epidemiolozi po celom svetu,pazi ti otvoris opet zemlju,sport,kafici,koncerti,masovna okupljanja,bez zastite koje sada nosis,rizikujes opet da se ponovi sadasnji scenario,ako sam ja njih dobro razumeo.

 

Pazi,mozda ima veze taj hard imunitet koji se propagira,da ce virus slabiti.Jos je sve suvise rano za to,imacemo zemlje koje ce se opet kompletno otvoriti,pa cemo videti sta dalje.

Edited by Bogotac
Link to comment

u makedoniji se od sutra uvodi policijski cas ... od 21 do 6

od ove zabrane se iskljucuju lica koja imaju potrebu za medicinsku pomoc i  im je ugrozen zivot, ako imaju potrebu za dijalizom ... policija takve, ako ih zaustavi treba da evidentira i da proveri posle medicinskog pregleda istinitost navoda

izuzeti su i radnici u zdravstvenim ustanovama, s time da direktori moraju da dostave spisak mupu

izuzeti su pripadnici mupa, armije, vatrogasci i komunalna higijena

u to vreme ce raditi samo apoteke koje su lokacijski povezane sa zdravstvenim ustanovama i tamo je moguce uci samo ako je tada izvrsen pregled 

taksi ce reducirati broj vozila tj. uvesti dezurstva i moci ce voziti samo do zdravstvene ustanove ili apoteke

dezurne ekipe vodovoda, elektrodistribucije i telekomunikacijskih operatera mogu se kretati samo uz najavu mupu

 

edit: najavljeno je da ce poceti nekim pacijentima da daju lek za malariju u kombinaciji sa atibiotikom,  hidrohlorokinin i azitromicin

Edited by cedo
Link to comment
47 minutes ago, cedo said:

u makedoniji se od sutra uvodi policijski cas ... od 21 do 6

od ove zabrane se iskljucuju lica koja imaju potrebu za medicinsku pomoc i  im je ugrozen zivot, ako imaju potrebu za dijalizom ... policija takve, ako ih zaustavi treba da evidentira i da proveri posle medicinskog pregleda istinitost navoda

izuzeti su i radnici u zdravstvenim ustanovama, s time da direktori moraju da dostave spisak mupu

izuzeti su pripadnici mupa, armije, vatrogasci i komunalna higijena

u to vreme ce raditi samo apoteke koje su lokacijski povezane sa zdravstvenim ustanovama i tamo je moguce uci samo ako je tada izvrsen pregled 

taksi ce reducirati broj vozila tj. uvesti dezurstva i moci ce voziti samo do zdravstvene ustanove ili apoteke

dezurne ekipe vodovoda, elektrodistribucije i telekomunikacijskih operatera mogu se kretati samo uz najavu mupu

 

edit: najavljeno je da ce poceti nekim pacijentima da daju lek za malariju u kombinaciji sa atibiotikom,  hidrohlorokinin i azitromicin


Srecno!
Javljaj kako prolazi takvo lecenje

Link to comment

Na granici, Poljska-Ceska

 

EToe07cXgAIXJYz?format=jpg&name=small

 

EToe07jX0AAtmov?format=jpg&name=small


"I miss you Chech"
"And I you, Pole"

:)

Izasli smo u Poljskoj na 111 za danas. Uradjeno je 2012 testova ovog dana.
Ukupno, 536 zarazenih.
Samo 1 izlecen za sad.

Link to comment
3 hours ago, Shaq said:

prica o 300k slucajeva(sto zatvronenih sto otvorenih) sirom sveta je presmesna, radi se o milionu minimum..

bukvalno ne postoji mesto na planeti a da virus ne postoji, a nije se svakako rasirio tako sto je iz wuhana po jedan zarazani kinez bio poslat u svaku od drzava na planeti..

zavrsio je tako sto je neko, preno nekom, pa taj neko tamo nekom i tako dalje, dok od kine nije prekrio ceo svet..

naravno vecina ga nije ni osetila, al je sad pitanje da li je virus muturao i koliko.

 

Ako se gleda malo šira slika, realna brojak zaraženih je između deset i dvadeset puta veća od zvanične, a možda i više od toga. Dovoljno je videti koliko ljudi se javlja medicinskim ustanovama sa simptomima, da bi im, ukoliko odokativno procene da nisu za hospitalizaciju, rekli zdravo doviđenja čak i bez uzimanja bilo kakvih podataka. A o onima koji imaju zaista slabe simptome ili su asimptomatični, tek da ne pričamo. Ogromne brojke su u pitanju.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
Ma naravno, cim tolko poznatih licnosti vec ima, ja sam ubedjen da je preko milion zarazenih, ako ne i par miliona
Jbga teško mi je da poverujem u milion

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...