Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

6 minutes ago, omiljeni said:

Smrtnost u Koreji je bila 0.6% pre nedelju dana, od tada je porasla na 0.9% i nastavlja da raste.

a sta je manje zlo, sa 0,6% na 0,9% u nedelju dana u koreji, ili sa 4% na 8% u nedelju dana, sto je slucaj u italiji?

Link to comment
5 minutes ago, Shaq said:

a sta je manje zlo, sa 0,6% na 0,9% u nedelju dana u koreji, ili sa 4% na 8% u nedelju dana, sto je slucaj u italiji?

 

ajde ne zajebavaj. samo ispravljam netačan podatak

bacim svaki dan pogled na tu brojku jer mislim da je veom bitna

Link to comment
2 minutes ago, Shaq said:

kontam zarista, sto crvenije to gore..

Ne, radi se o velikom smanjenju zagadjenosti zbog stopiranja industrije vec 10ak dana.

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

 

ajde ne zajebavaj. samo ispravljam netačan podatak

bacim svaki dan pogled na tu brojku jer mislim da je veom bitna

netacan podatak od 0,3%, ne menja 100% sustinu, a to je da je najbolja prevencija sto vise testova.

Link to comment
2 minutes ago, Shaq said:

netacan podatak od 0,3%, ne menja 100% sustinu, a to je da je najbolja prevencija sto vise testova.

netačan podatak za 50%

razlika između 0.6% i 0.9% bi u lošem scenariju mogla da pravi razliku od npr milion života

Edited by omiljeni
Link to comment
4 minutes ago, lo zingaro said:

Ne, radi se o velikom smanjenju zagadjenosti zbog stopiranja industrije vec 10ak dana.

missim nisam prevodio, al onda je krajnje nespretno predstavljeno.. valjda bi logicnije bilo da je to predstavljeno plavom bojom?!

Link to comment
1 minute ago, omiljeni said:

netačan podatak za 50%

razlika između 0.6% i 0.9% bi u lošem scenariju mogla da pravi razliku od npr milion života

do konkretizujem, sta sad ti hoces da postignes.. da ja ne znam procente, ili da  najbolja prevencija nije sto vise testova?

Link to comment

ojbt, žemljače nemoj biti naporan.

koreja je bitna jer mnogo testira i onda je mnogo bitno da se prati smrtnost kod njih.

i svi su se nadali, dok je kod Koreje taj procenat bio 0.5% ili manji, da to znači da je procenat u drugim državama visok jer ne testiraju. Odnosno, da trenutno u Italiji postoji mnogo zaraženih koji nisu registrovani i da je i u Italiji realna smrtnost manja od zvanične.

ali poslednjih nedelju dana taj % raste i u Koreji, što nikako nije dobro.

naravno da je dobro testirati što više, ali to uopšte nije bila tema mojih postova nego ova prethodna rečenica.

 

Link to comment
30 minutes ago, omiljeni said:

ojbt, žemljače nemoj biti naporan.

koreja je bitna jer mnogo testira i onda je mnogo bitno da se prati smrtnost kod njih.

i svi su se nadali, dok je kod Koreje taj procenat bio 0.5% ili manji, da to znači da je procenat u drugim državama visok jer ne testiraju. Odnosno, da trenutno u Italiji postoji mnogo zaraženih koji nisu registrovani i da je i u Italiji realna smrtnost manja od zvanične.

ali poslednjih nedelju dana taj % raste i u Koreji, što nikako nije dobro.

naravno da je dobro testirati što više, ali to uopšte nije bila tema mojih postova nego ova prethodna rečenica.

 

moram da priznam da ne razumem ovu logiku..  realna smrtnost je realna smrtnost, ona ne moze biti veca ili manja u odnosu na to, dal si testirao vise ili manje zarazenih..

virus je smrtonosan, zbog zato raste procenat "cak" i u koreji, posto niko nije ni rekao da su madjionicari, ali je jako bitno cim pre izdvoijiti i pruziti pravovremenu negu zarazenim..

jer to je ono sto ce praviti razliku izmedju stotinu, hiljadu ili desetine hiljada zrtava(da ne idem dalje)

svi se nadamo ce u italiji cim pre se smanjiti negativan procenat, ali kad se bude podvlacila crta(kad vec moram da koristim taj termin), broj zrtava u koreji nece biti ni blizu italijanskim zrtvama.

Edited by Shaq
Link to comment

Nesto razmisljam..prekinite me ako lupetam, ali da li bi npr korisno bilo da postoje dobrovoljci koji ce se samozaraziti i time rasteretiti sistem kad dodje glavni udar? U ok sam godinama, nemam hronicne bolesti 

Link to comment
Just now, Tsai said:

Nesto razmisljam..prekinite me ako lupetam, ali da li bi npr korisno bilo da postoje dobrovoljci koji ce se samozaraziti i time rasteretiti sistem kad dodje glavni udar? U ok sam godinama, nemam hronicne bolesti 

nisam strucnjak, al ne treba ni biti za odgovoriti na ovo pitanje. dakle, ne.

Link to comment

to je bio plan ujedinjenog kraljevstva. da se zivi kao i inace, da brze prelezis i tako brze i prestanes biti zarazan, ali da stare osobe budu u izolaciji. posto je to malo eksperiment na ljudima, narod bio nije nesto preterano odusevljen, pa su napravili odredjene kompromise sa zdravim razumom. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...