Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

7 minutes ago, Redoran said:

Tekst pominje odluku Evropske komisije, ovaj je verovatno to preneo francuskoj javnosti.

 

našao sam sad i vest na Bloombergu.

 

fuck. ženina sestra sa porodicom je van Evrope.

trebalo je da se vrate u sredu preko Frankfurta.

valjda se to ne kvalifikuje kao "non-essential travel" koji se spominju u tekstu.

Link to comment
38 minutes ago, steins said:

Detaljnije

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

Koliko koristi uporedno sa WHO Situation report, latest i odavde po zemljama (doduše ovo poslednje je takođe underreported, npr. zaključno sa poslednjih izveštajem za danas Švedska im 1121 slučaj, broj preminulih tačan)? Mislim da ne postoji jedinstveni kriterijum prikupljanja podataka, tako da... srećno.

Link to comment
30 minutes ago, NevenMan said:

Kod mene ( San Francisco ) upravo javno proglasen shelter in place od nocas pa do 7 aprila. Zabrana izlaska napolkje sem do najblize prodavnice. I jedna insider info koja jos nije objavljan, Gradnoacelnica je zvala sve lokalne skole da oslobode internate za homeless da ih nocas pokupe sa ulica. Inace upravo dosao iz prodavnice, armagedon unutra.

 

Užas...

Link to comment

Kod mene na univerzitetu (sever Norveske), poceo popis medicinskog osoblja koje trenutno ne radi direktno u zdravstvu (PhD, postdoc, researcher...) bez obzira da li imaju Norvesku licencu ili ne (gde i ja spadam).

Link to comment

"New data from the Copernicus Sentinel-5P satellite reveal the decline of air pollution, specifically nitrogen dioxide emissions, over Italy. This reduction is particularly visible in northern Italy which coincides with its nationwide lockdown to prevent the spread of the coronavirus." :happy:

 

...

 

“Although there could be slight variations in the data due to cloud cover and changing weather, we are very confident that the reduction in emissions that we can see, coincides with the lockdown in Italy causing less traffic and industrial activities.”

Edited by TdEII
Link to comment
8 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

U kakvoj je vezi azot dioksid sa koronom?

 

Uglavnom dolazi od sagorevanja goriva (nafte, benzina)... pokazuje smanjenu aktivnost.

Link to comment

juzna koreje testira po 20k dnevno, do sada su testirali 1-og na svakih 200 stanovnika:ziga: smrtnost svega 0,6%

naravno nemaju svi te kapacitete, al je pokazatelj da je najbolje prevecnija, sto vise testova, a ne limitirati testove, i ici po nekom kljucu da bi se stekli uslovi za testiranje..

pri tom ne verujem da iko moze da me ubedi, da je ranija priprema(a nije da evropa nije imala prostora za to) u smislu sto vece nabavke tih testova i masina cega vec, finansijski ne bi kostala ni 5%(ako i toliko), od ekomonskog kolapsa koji ce usledeti kad prvi talas prodje..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...