Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

38 minutes ago, Tsai said:

Nesto razmisljam..prekinite me ako lupetam, ali da li bi npr korisno bilo da postoje dobrovoljci koji ce se samozaraziti i time rasteretiti sistem kad dodje glavni udar? U ok sam godinama, nemam hronicne bolesti 

I sada tražiš preko foruma neku drugaricu sa suvim kašljem  da ti izađe u susret .......nice try 

Link to comment

Izvestaj iz Ekvadora:

 

1. 58 zarazenih, 10 u Kitu gde sam ja.

2. Od sutra par-nepar kolima, uz policijske provere gdes te se zaputili.

3. Zatvara se sva industrija, osim prehrambene.

4. Do sutra Ekvadorci izvana mogu da udju, nakon toga samo carter-letovima. Stranci jok.

5. Zamrzava se od sutra  medjugradski saobracaj autobusa.

 

Ovo 58 niko ne shvata za ozbiljno, za razliku od Srbije i Evrope, jos nema price "a koliko mi to respiratora imamo?". Nemam pojma.

Link to comment
On 22.1.2020. at 20:28, Skyhighatrist said:

11 miliona stanovnika u karantinu zbog koronavirusa :ph34r:

 

Za sad 17 mrtvih, 400+ obolelih. Zabeleženi slučajevi na Tajlandu, u Koreji, Meksiku i US, svi doputovali iz Wuhana.

Quick recap: samo osam nedelja kasnije, u nekoj formi karantina je boktepita koliko, 2/3 planete, a iz tadašnjih 5, korona je stigla u jače od 160 zemalja.

Serious shit.

Link to comment

 

Očekuje se veliki porast registrovanih slučajeva u Maleziji i Indoneziji, nakon što su prvo u Bruneju našli jedan, a posle i u Maleziji na desetine slučajeva koji su prisustvovali velikoj molitvi u jednoj džamiji u Kuala Lumpuru početkom marta, gde je bilo preko 14000 vernika.

 

Švajcarska nikako ne izgleda dobro, rast je ogroman, veći nego bilo gde na tom broju zaraženih, mislim da je prva iza Italije po broju zaraženih u odnosu na broj stanovnika.

 

Ovde broj potvrđenih slučajeva uredno raste po stopi od skoro 25% dnevno (detalji za NSW ovde, sa sve detaljima letova kojima su oboleli stigli), trenutno na nivou Australije preko 400. Urađeno je preko 30000 testova samo na nivou NSW (što nas stavlja u ravan sa Južnom Korejom po broju testova na milion ljudi), i planiraju da povećaju testiranje. Juče počelo da dolazi do nervoze u nekim bolnicama (izgleda da su ljudi pojurili na testiranje i bez simptoma, da bi doneli potvrde za posao da nisu zaraženi). Vlada i opozicija deluju prilično smireno, navode da će da se vode primerom Južne Koreje u daljoj borbi protiv širenja. Spremaju neke bolnice da isključivo primaju bolesnike obolele od koronavirusa i drugih respiratornih infekcija. Deca i dalje idu u školu (uz pojačane mere higijene, plus restrikcije u okupljanju), radnje uredno rade sa nestašicama nekih stvari, kućne dostave hrane iz restorana su jako porasle.

 

SaE

Link to comment
5 hours ago, Tsai said:

Nesto razmisljam..prekinite me ako lupetam, ali da li bi npr korisno bilo da postoje dobrovoljci koji ce se samozaraziti i time rasteretiti sistem kad dodje glavni udar? U ok sam godinama, nemam hronicne bolesti 

 

Ako su tačni oni izveštaji iz Italije, upravo ta kategorija kojoj pripadaš/pripadamo sada polagano podiže svoj procenat tj. učešče u broju onih koji moraju u bolnicu pa na respirator. Jave im se simptomi, oni smireno ostanu kod kuće da preleže ali posle nedelju dana počnu da se raspadaju od komplikacija i moraju u bolnicu.

Link to comment
8 hours ago, Ravanelli said:

Nema herd imunity, pfesli su na smanjenje krive sa zakasnjenjem

 

Evo malo detalja o toj promeni strategije. Izgleda da su se i tamo na bitnim mestima zapatili uhlebi sa kupljenim diplomama.

https://www.buzzfeed.com/alexwickham/coronavirus-uk-strategy-deaths

 

Jutros pričao sa kolegom iz Kerale, pominjao sam ga ranije. Mumbai se aktivirao kao novo žarište i to je to :ph34r: 

 

Turska u poslednjih pet dana: 1 - 2 - 5 - 18 - 47

Link to comment
9 hours ago, Redoran said:

 

Ja sam, pak, ubeđen da je UK ozbiljna i organizovana država i da imaju spreman protokol po kojem vlada radi u slučajnu globalne pandemije. Drugim rečima, ne ostavlja se nekom poluretardu da smišlja strategiju, kao u Srbiji.

 

Sad, zašto je protokol ovako sumanut i surov, to je drugi par cipela. Ali prilično sam siguran da neka struka stoji iza njega a ne onaj degenerik koji ne zna ni šta je to virus.

 

9 hours ago, Ravanelli said:

Nema herd imunity, pfesli su na smanjenje krive sa zakasnjenjem

 

...eto. Sad mi mozemo samo da se pitamo zasto su prvo bili glupi pa su se naprasno opametili. Na cije insistiranje su bili glupi i ko je vrsio pritisak da ne uvaze prostu matematiku.

 

Edited by Caligula
Link to comment

Kaze mi burazer iz Utrehta da su i tamo marketi prazni i neke namirnice ne mozes naci.

 

A da pojedini ljudi na benzinskim pumpama sipaju ekstra benzin u kanistere...

Link to comment

Ovde isto prazni supermarketi, nema mesa, dugotrajnog mleka, biskvita... S druge strane, vidim neki kafić izneo tablu sa ponudom... toalet papira?! WTF... 

 

Pribojavao sam se da ću zbog pandemije ostati bez posla/para (nije se desilo, još imam pune ruke posla) - nije mi dosad palo na pamet da ću imati šolde, ali neću s njima moći da kupim osnovne stvari. Jbt... šta su napravili. Biće na kraju stvarno najbolje u Kini.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...