Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, pasha said:

 

Momak iz Panceva se zarazio a da ne zna kako jer nije bio u dodiru sa rizicnim grupama.

To znaci da se prosirilo van tzv. rizicnih grupa  tj. ne mogu da prate.

 

To je još uvek diskretan slučaj, još uvek nerešen po pitanju uzroka, ali diskretan. Problem bi bio kada bi se masovno javljali ljudi iz Pančeva sa simptomima, kada bi se napravilo žarište. Tada se napušta prva opcija i ide na masovnije i restriktivnije mere.

Link to comment
Just now, Tsai said:

meni je potpuno neverovatno da toliko poznatih licnost ima virus, a da nisu vec stotine hiljada zarazenih

 

Sirotinja ne putuje na sajam mode u Milano kao Kokeza

Link to comment
3 minutes ago, Tsai said:

meni je potpuno neverovatno da toliko poznatih licnost ima virus, a da nisu vec stotine hiljada zarazenih

poznati srecu znatno vise ljudi na dnevnoj bazi i vise putuju, narocito politicari.

 

naravno, i vise se testiraju. to kosta, nema za sirotinju. 

Edited by Joe D
Link to comment

Sad mi prica prijatelj lekar, skandinavac, da eksperimentisu sa nekim lekovima (blokatori angiotenzina, koriste se u regulisanju pritiska). Isti se pokazali jako dobro u slucaju sarsa, ublazavaju simptome jer (sledi neko objasnjenje previse strucno za mene).

Link to comment
 
Sirotinja ne putuje na sajam mode u Milano kao Kokeza
20-23 februara bio sajam
Imao je dugu inkubaciju i jos je oklevao dosta po pojavljivanju simptoma
Ko zna koliko je sve naprednjaka, kurvi i sportskih radnika zarazio...
Link to comment
Danas prvi put stavio masku i rukavice, i otisnuo se u  pravcu aerodroma da promenim datume na nekim avio kartama (naravno ne može preko sajta ili call centra nego samo da se pojaviš lično i personalno).
 
Istanbulski aerodrom, jedan od najvećih na svetu. 65 miliona putnika godišnje, letovi i putnici u/iz bukvalno svakog većeg mesta na planeti.
 
Nešto prazniji nego inače ali da se leti - leti se. Dakle, hiljade ljudi cirkulišu okolo.
 
Možda je 1% njih imalo masku i to onu glibavu hiruršku. A i to su sve bili mučeni čistači i drugo pomoćno osoblje. Mislim da sam video jednog ili dvoje putnika sa maskama i prilično sam siguran da su bili kosooki. I jednu grupu Arapa koji su krenuli na neko hodočašće. Ovo ostalo sve opušteno, allah je milostiv, neće grom u koprive, biće kako biti mora, dobro došli dragi turisti.
 
Lepo ćemo mi da se provedemo kada nas zvekne sledeće ili one tamo nedelje...
Link to comment
5 minutes ago, Bogotac said:

Kod nas poznanik odbija da otkaze punoletsvo za sina,pa je podelio goste u dve smene,100 od 3 do 5,od 5 druga smena.:violin:

Pa jbt

Ajde jedan ludak ali da li će ih biti 200 :blink:

Link to comment
1 hour ago, Блок_64 said:

 

Ma kojih crnih 1000.Setimo se pada helikoptera.Pao je jer nisu u Novom Pazaru imali respirator pa ga vozili u Kg il u Bg.

 

Ako kapiram tu postoje dve razlicite stvari koje se zovu respiratorima. Jedno su one maske koje imaju dva kruga napred. a drugo je ono cime su upremljeni kreveti u intenzivnoj nezi. Ove hiljade se odnose na prvo, ne na drugo. Moze neko da pojasni ko vise zna?

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...