Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, Redoran said:
Danas prvi put stavio masku i rukavice, i otisnuo se u  pravcu aerodroma da promenim datume na nekim avio kartama (naravno ne može preko sajta ili call centra nego samo da se pojaviš lično i personalno).
 
Istanbulski aerodrom, jedan od najvećih na svetu. 65 miliona putnika godišnje, letovi i putnici u/iz bukvalno svakog većeg mesta na planeti.
 
Nešto prazniji nego inače ali da se leti - leti se. Dakle, hiljade ljudi cirkulišu okolo.
 
Možda je 1% njih imalo masku i to onu glibavu hiruršku. A i to su sve bili mučeni čistači i drugo pomoćno osoblje. Mislim da sam video jednog ili dvoje putnika sa maskama i prilično sam siguran da su bili kosooki. I jednu grupu Arapa koji su krenuli na neko hodočašće. Ovo ostalo sve opušteno, allah je milostiv, neće grom u koprive, biće kako biti mora, dobro došli dragi turisti.
 
Lepo ćemo mi da se provedemo kada nas zvekne sledeće ili one tamo nedelje...

 

Istanbul havalimani, moja noćna mora.

Link to comment
7 minutes ago, Bogotac said:

Kod nas poznanik odbija da otkaze punoletsvo za sina,pa je podelio goste u dve smene,100 od 3 do 5,od 5 druga smena.:violin:

Naši kućni prijatelji trebalo da udaju ćerku za vikend, i otkazali. Pametni ljudi. Već sam počeo da razmišljam kako će da reaguju ako kažemo da ne dolazimo zbog epidemije.

Link to comment
1 hour ago, reginald said:

 

Stvarno 1000? Jel to ona pomocod prije neki dan? Svaka cast Kinezima. EU stvarno izgleda lose.

Nije jos stiglo. Samo prvi manji deo sa 7 lekara. Ali stici ce i ostalo

Link to comment

Terenac sam,danas starija gospodja,preko 60 godina,pita me iz dvorista,sta mislim o virusu,ja joj kazem,posebno naglasim opasnost za starije ljude i bolesnike,ona onako sva uverena i vazna mi kaze,kako su oni dok je ona cekala sa ostalima kod doktora juce,posto ima prehladu,konstatovali da nam je virus ubacen namerno i da je laz ovo sto se pise za Italiju i ostale zemlje,lazu nas zli stranci.

 

Pa jebote,nema nam spasa

Link to comment
Marka zvaka & covid 19
 
 
 
 
 
Sve zvuči još jezivije kad slušaš ovu ženu, posebno kad kaže da privatne donacije mnogo pomažu i pomisliš na naše privrednike i javne ličnosti
Link to comment
8 minutes ago, Redoran said:
Danas prvi put stavio masku i rukavice, i otisnuo se u  pravcu aerodroma da promenim datume na nekim avio kartama (naravno ne može preko sajta ili call centra nego samo da se pojaviš lično i personalno).
 
Istanbulski aerodrom, jedan od najvećih na svetu. 65 miliona putnika godišnje, letovi i putnici u/iz bukvalno svakog većeg mesta na planeti.
 
Nešto prazniji nego inače ali da se leti - leti se. Dakle, hiljade ljudi cirkulišu okolo.
 
Možda je 1% njih imalo masku i to onu glibavu hiruršku. A i to su sve bili mučeni čistači i drugo pomoćno osoblje. Mislim da sam video jednog ili dvoje putnika sa maskama i prilično sam siguran da su bili kosooki. I jednu grupu Arapa koji su krenuli na neko hodočašće. Ovo ostalo sve opušteno, allah je milostiv, neće grom u koprive, biće kako biti mora, dobro došli dragi turisti.
 
Lepo ćemo mi da se provedemo kada nas zvekne sledeće ili one tamo nedelje...

Jedan od većih habova, divno. Zna li neko na šta liče Cirih, Amsterdam, Frankfurt...?

Link to comment
2 minutes ago, Bogotac said:

Terenac sam,danas starija gospodja,preko 60 godina,pita me iz dvorista,sta mislim o virusu,ja joj kazem,posebno naglasim opasnost za starije ljude i bolesnike,ona onako sva uverena i vazna mi kaze,kako su oni dok je ona cekala sa ostalima kod doktora juce,posto ima prehladu,konstatovali da nam je virus ubacen namerno i da je laz ovo sto se pise za Italiju i ostale zemlje,lazu nas zli stranci.

 

Pa jebote,nema nam spasa

Divno! onda ona nema sta da brine... verovatno i za AV glasa... 

PS. necu da zalim budale. bog cuva ko se cuva. 

Link to comment
2 hours ago, InvisibleLight said:

Hvala..ja to pratim na sajtu unesco

https://en.unesco.org/themes/education-emergencies/coronavirus-school-closures

al im mapa ocito nije tacna..mrzelo me da dobojim rumuniju,dlo itd iskoristicu ovu za share:) 

 

 

Moze link ka fb postu, nmgu ga naci

 

Hm..po njemu madzarske skole zatvorene, po unescu da

iz zatvorene prosvetne grupe, ne moze da se deli :(

 

nego u medjuvremenu dobijem i ovu mapu (ne znam izvor) - tamnije plavo su države koje su obustavile nastavu, svetlije plavo su države u kojima su u nekim regionima obustavili nastavu. sad sam dobila informaciju da je i island plav.

No photo description available.

Link to comment
2 hours ago, cedo said:

znaci, danas dan ce ici preko 10k ... jbg

 

2 hours ago, cedo said:

pogresno sam izracunao da francuska danas ima 1200-1300

nece danas preci 10k ... dobro je ... blize je kineskom dnevnom rastu, bar ovaj dan ... mada je opet veci

 

au jbt ... pogresih

 

spanija danas jako i do samog kraja ... hiljadu dodali + ... ukupno 2k

do sad 10 450 ceo svet ... moze i do jedanaest da dodje, a to je 1.3-1.4 povecanje

premnogo

 

Link to comment

Danas kolegi na poslu matičar javio da im je zabranjeno da venčavaju na terenu može da dođe samo u opštinu sa kumovima, i što manje rođaka



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
19 minutes ago, Bogotac said:

Kod nas poznanik odbija da otkaze punoletsvo za sina,pa je podelio goste u dve smene,100 od 3 do 5,od 5 druga smena.:violin:

 

jeste ga prijavili policiji?

Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

iz zatvorene prosvetne grupe, ne moze da se deli :(

 

nego u medjuvremenu dobijem i ovu mapu (ne znam izvor) - tamnije plavo su države koje su obustavile nastavu, svetlije plavo su države u kojima su u nekim regionima obustavili nastavu. sad sam dobila informaciju da je i island plav.

No photo description available.

E to, hvala, koristicu je,uz dozvolu

Link to comment
9 minutes ago, napadaj said:
30 minutes ago, Ravanelli said:
Marka zvaka & covid 19
 
 
 
 
 

Sve zvuči još jezivije kad slušaš ovu ženu, posebno kad kaže da privatne donacije mnogo pomažu i pomisliš na naše privrednike i javne ličnosti

 

odlican video, nema vise sta da se kaze

Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...