Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Just now, Spirit said:

Klinci po statistici imaju smrtnost 0.2%. Većina nema nikakve simptome ali to ne znaci da ne prenose virus

nemaju, i napisao sam 'delimicno tacno' i 'uglavnom'

 

Link to comment
Just now, vookela said:
2 hours ago, napadaj said:
Evo kaže neka pametnica vaspitačica da kad im je neko dete sumnjivo, izoluju ga u posebnu prostoriju, pa zovu roditelje da ga vode kod lekara :isuse:

A koji je tvoj predlog za postupanje? Ajde da te cujem.

 

O tome se priča od početka ovog sranja, a evo i piše ti ovde - https://covid19.rs/

 

Министарство здравља обавештава јавност да су доступни бројеви телефона, према месту пребивалишта у времену од 08 до 22h, за све оне који имају одређене симптоме респираторних инфекција, а који су у претходном периоду боравили у подручју захваћеним COVID-19, на којима могу добити све потребне информације, као и препоруке о даљем поступању, од дежурни епидемиолога.
 

Напомињемо да у таквим случајевима није потребно ићи у дом здравља или болницу, нити шетњом и другим активностима излагати друге грађане потенцијалним ризицима, већ се треба одмах обратити дежурном епидемиологу на неки од достављених телефона.

Link to comment
1 minute ago, Spirit said:

Klinci po statistici imaju smrtnost 0.2%. Većina nema nikakve simptome ali to ne znaci da ne prenose virus

To je 1 os 500 dece? Puno

Link to comment

Ja ovo ponašanje naše vlasti jedino mogu da objasnim time što su svesni da nemaju čime da se suprotstave jačem neprijatelju, a pokušavaju da izbegnu veću paniku i haos, pa igraju na spinovanje nad ionako zaglupljenom gomilom, pa dokle dođu, super. Posle je sve ionako u božijim rukama.

Link to comment

Oni (vaspitaci) moraju obavestiti roditelje prvo, ako sa detetom nesto nije u redu, takav je protokol. Onda ide ovo sto si napisao, ali od strane roditelja deteta.

 

 

Link to comment

Inace, danasnja konferencija je po meni korektno odradjena. Razjasnjene poluinformacije, data dodatna uputstva.

Ps ne ulazim u sastav ucesnika i njihov bekgraund.

Link to comment
2 minutes ago, vookela said:

Oni (vaspitaci) moraju obavestiti roditelje prvo, ako sa detetom nesto nije u redu, takav je protokol. Onda ide ovo sto si napisao, ali od strane roditelja deteta.

 

 


Ma ne vodiš dete kod doktora, kao što je ona rekla, nego ga izoluješ i zoveš, u tome je cela poenta.

Link to comment

Lončar se korigovao, Ruđer Bošković ne prekida nastavu. Naravno jer prelaze na online. Ne vidi razloga da drugi ne idu u školu 

Edited by Spirit
Link to comment

Ova vlast u principu namesta situacije gde bi odigrala na uspesno sprovodjenje zadtite i bezbednosti, i skupljanju poena.

 

Da li smeju sa koronom da se igraju, ne verujem ali da su imali neke ideje kako iz svega da profitiraju na bilo koji nacin, to je moguce.

Link to comment
4 minutes ago, maharaja said:

ako svi ovako budu razmišljali, da se poljubimo i pozdravimo.

 

mozda sam ekstremni slucaj...moji su bas puno novca izgubili po srpskim bankama onda...a meni su u usa dva ukrali identitet za koji mi trebalo sveukulno pet godina i tona papirologije i fbi da se rascisti. koristili su u bakovne racune i kreditne kartice.  od tada u banci drzim minimum i ne mrzi me da ubacujem kesh na bankomatu svaka dva dana. 

Link to comment
1 minute ago, Spirit said:

Lončar se korigovao, Ruđer Bošković ne prekida nastavu. Naravno jer prelaze na online. Ne vidi razloga da drugi ne idu u školu 

nije neuobichajeno da bogatashi svoje probleme reshavaju lako i brzo. chak je i ochekivano.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...