Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, Spirit said:

Na KZN koja je i dalje u toku, i dalje se insistira na tome da deca ne oboljevaju i da nisu prenosioci infekcije. Tim recima

 

Ovo je za zatvor.

Link to comment

Zasto paranoisem oko banke,zato sto razmisljam da ako dodje do kolapsa u Nemackoj,oni ce da zamrzu usredjevine,ili da ogranice koliko mozes da podignes i u kom periodu,kazace obrati se NBS,ova bagra nece dati ni dinara,kazace kriza,nemamo i tako zarobi lovu na duzi period ili jos nesto jos gore.

Edited by Bogotac
Link to comment

koliko sam ja razumeo to oko dece-delimicno je tacno da uglavnom nisu prenosioci, jer se, iako zapate virus, uglavnom ne razboljevaju, pa nema ni kasljanja ni kijanja, sto je valjda najcesci vid prenosa.

Link to comment
Just now, Bogotac said:

Zasto paranoisem oko banke,zato sto razmisljam dsma ako dodje do kolapsa u Nemackoj,oni ce da zamrzu usredjevine,ili da ogranice koliko mozes da podignes i u kom periodu,kazace obrati se NBS,ova bagra nece dati ni dinara,kazaxe kriz,nenamo i tako zarobi lovu na duzi period ili jos nesto jos gore.

 

Preterujeeeeeeeees

Link to comment

Ide na b92 i dalje,naravno da ce da prekinu,old tajmeri samo rts i gledaju,a ovog celavog ministra resetaju sa svih strana,menja boje kao kameleon.

Link to comment
 
Jel to sad srednji deo i jug dominiraju?
Koje je objasnjenje [mention=1793]lo zingaro[/mention]?
Odakle ti to?

Lombardija na +900 obolelih, umrlo 150 za 24h
Emilia +300 obolelih, +50
Veneto +150, +25 umrlo
(otprilike)
Toscana, Lacio, Campania... skoro pa nepromenjeno (+10ak novih slucajeva)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Just now, Grunf said:

koliko sam ja razumeo to oko dece-delimicno je tacno da uglavnom nisu prenosioci, jer se, iako zapate virus, uglavnom ne razboljevaju, pa nema ni kasljanja ni kijanja, sto je valjda najcesci vid prenosa.

 

Ovdje su nam dugacije objasnili. Djeca ili odrasli svi oni mogu da prenesu virus. Problem je sa djecom sto su manje disciplinovana i sto se teze otkrije virus kod njih. A ako ga djeca dobiju budi siguran da ce ga dobiti i roditelji (ne daj boze i bake i deke)

Link to comment
Evo kaže neka pametnica vaspitačica da kad im je neko dete sumnjivo, izoluju ga u posebnu prostoriju, pa zovu roditelje da ga vode kod lekara :isuse:
A koji je tvoj predlog za postupanje? Ajde da te cujem.
Link to comment
Just now, mlatko said:

Odakle ti to?

Lombardija na +900 obolelih, umrlo 150 za 24h
Emilia +300 obolelih, +50
Veneto +150, +25 umrlo
(otprilike)
Toscana, Lacio, Campania... skoro pa nepromenjeno (+10ak novih slucajeva)

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Nznm, mislula sam jer su mere zona rossa uveli na severu dosta ranije...ok

Link to comment
3 minutes ago, Bogotac said:

Zasto paranoisem oko banke,zato sto razmisljam da ako dodje do kolapsa u Nemackoj,oni ce da zamrzu usredjevine,ili da ogranice koliko mozes da podignes i u kom periodu,kazace obrati se NBS,ova bagra nece dati ni dinara,kazace kriza,nemamo i tako zarobi lovu na duzi period ili jos nesto jos gore.

 

dizi...lako ces ih vratiti nazad

Link to comment
3 minutes ago, Grunf said:

koliko sam ja razumeo to oko dece-delimicno je tacno da uglavnom nisu prenosioci, jer se, iako zapate virus, uglavnom ne razboljevaju, pa nema ni kasljanja ni kijanja, sto je valjda najcesci vid prenosa.

Klinci po statistici imaju smrtnost 0.2%. Većina nema nikakve simptome ali to ne znaci da ne prenose virus. Kad kažem klinci mislim na 10-19 god. kod mladjih od  10 god nisu zabeleženi smrtni slučajevi

Edited by Spirit
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...