Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

А јбг, исто као што у Турској бурек има различито значење него у Босни, исто тако у Србији има другачије значење. У Румунији је шмекер ситан лопов, преварант, нпр

Link to comment
11 minutes ago, Filozof manijak said:

Jugoslavija se raspala, zbog srpskog hegemonizma bosanskog uzurpiranja bureka :D

 

Pita sa sirom = sirnica
Pita sa zeljem = zeljanica

 

Pita sa mesom = mesnica

 

Radnja za prodaju mesa isuhomesnatih proizvoda = mesara 

 

 

edit: u burek ide mast po definiciji. 

Bogumi tamo gde je burek burek, mesara je mesnica

Link to comment
Quote

treba da se doda anketa ovoj temi, da li je burek sa sirom burek ili pita, pa da na osnovu nje jednom za svagda zapušimo usta bosancima :D

  •  

 

 

cime? burekom? s cim? :D

 

Edited by darling
Link to comment

kaže šaponja za neki tamo najbolji burek što žderinja kao super je tečan je ovaj sir. 

 

ja odrasto na takvom bureku. pekara lukić liman 2. 

 

druže kad sam otkrio da se negde pravi burek sa nekakvim grudvičastim sirom duboko sam se razočarao. 

 

a jednom sam jeo burek sa sirom gde valjda nije ni bilo sira. samo griz. 

Link to comment
4 minutes ago, gone fishing said:

treba da se doda anketa ovoj temi, da li je burek sa sirom burek ili pita, pa da na osnovu nje jednom za svagda zapušimo usta bosancima :D

+milion

smarači koji ne razlikuju pitu savijaču (sa sirom, mesom, prazilukom, krompirom, itd) od bureka.

burek je od slaganih kora, i može biti: prazan ili sa sirom (ili, za ekstremiste bez ukusa, i ako se mora - sa mesom).

 

najbolji je prazan, 250 g sa nekim od tečnijih jogurta, ili domaćim kiselim mlekom koje je umućeno mikserom da bude domaći jogurt.

avaj, gladna sam

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...