Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

koliko taksisti imaju veze sa pravnom državom zavisi od države

 

nije posao taksiste da se bori protiv divljih taksista, nizi su im oni kolege

 

nisu se taksisti ni borili protiv bilo koga, samo su bili instrumentalizovani, tj njihov bes zbog koječega je usmeren na cargo, to jeste njihova krivica, ali jbg, malo je nevinih po tom pitanju u srbiji

 

nisi nikad prodao solarno? verujem

Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

 

 

Taksisti u Beogradu nikakve veze nemaju sa pravnom drzavom i sasavim sam siguran da se ne bore za istu vec za svoj dzep.

Sto neko rece gore iznad niste se borili protiv divljih kolega (jer niste smeli),a borite se protiv brata premijerke i to na taj nacin sto jebete nas obicne gradjane.Divan nacin borbe je izabran.Pitanje zasto Car -go nema ispostavu u Svajcarskoj :D,zasto taksi u Beogradu ne radi po sistemu po kome radi taksi u New York-u.

Car go ima ispostavu u Švajcarskoj, samo što je tamo sklopio ugovor sa legalnim taksistima. Ne radi na divlje kao ovde. 

Link to comment
koliko taksisti imaju veze sa pravnom državom zavisi od države
 
nije posao taksiste da se bori protiv divljih taksista, nizi su im oni kolege
 
nisu se taksisti ni borili protiv bilo koga, samo su bili instrumentalizovani, tj njihov bes zbog koječega je usmeren na cargo, to jeste njihova krivica, ali jbg, malo je nevinih po tom pitanju u srbiji
 
nisi nikad prodao solarno? verujem
Pa sad da li nisu ili jesu bili instrumetalizovani, to smo govorili ali čovek govori da je ono iživljavanje i cirkus na poklonjenju vladaru borba za pravnu državu...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
11 hours ago, nesha taxista said:

Šta sam priznao? Napisao sam da je Guberinić alav na procente, to uostalom svi znaju. 

pa da, da je manje alav, odnosno da je ostavio veci procenat taksistima, bolela bi vas patka za poreze i pravnu drzavu

Link to comment

Kad se taxisti budu fiskalizovali, neka se jadaju i protestuju, do tada me njihove muke zbog Car:goa ne interesuju.

Ovamo puna usta pravne države kad je Car:go u pitanju, a ovamo kao paušalci kad se plaća porez. Šio mi ga Đura

Link to comment
12 hours ago, Grunf said:

pa da, da je manje alav, odnosno da je ostavio veci procenat taksistima, bolela bi vas patka za poreze i pravnu drzavu

Ne može on da ostavi manji ili veći procenat legalnim taksistima u Srbiji kad sa njima uopšte ne radi.  Trenutno ima drugih problema. Načuo sam da je zbog jučerašnjeg sudara imao sinoć ribanje u američkoj ambasadi. 

Edited by nesha taxista
Link to comment
4 hours ago, Lezilebovich said:

@moderacija

Da li je realno da smo dosli na nivo tracarenja o ribanju u američkoj ambasadi i linkovanja kurira? 

Realno je da je ovde bilo mnogo tračeva o legalnim taksistima pa se nešto ne sečam da se neko od vas bunio protiv toga. Isto tako je realno i da se taj udes zaista desio i zato tu nema veze ko je o tome pisao. Stavio sam link na koji sam prvo naleteo. Nisam hteo da vam postavljam video snimke sa zatvorenih grupa koje mnogi ne mogu da vide. Izgleda da je vozač Car - go ignorisao znak STOP.

 

Kad već pišemo o realnosti - naravno da greška može da se desi svakom, ali je sigurno da je kod legalnih taksista bezbednost mnogo veća iz više razloga:

1. Legalni taksista nema nikakve ''targete'' i slične izmišljotine pametnjakovića koji se taksi prevozom nikad nisu bavili,  ali bi hteli da se u njega ugrade za koji procenat otimajući ljudima koji od toga žive. On nema radno vreme i zato čak i kad mnogo radi može to da rasporedi na 2 ili 3 turnusa tako da je sugurno odmorniji.

2. Legalni taksista ne mora da koristi mobilni u toku vožnje. Čak i kad prima vožnju pomoću neke aplikacije dovoljno je samo da pritisne dugme na tabletu ili mobilnom kao znak da je primio vožnju i dalje s tim nema ništa. Vozači aplikacijskih servisa moraju gledati u mobilni sve vreme kako bi ispratili zadatu rutu, a pošto možete i da ih zovete oni tad i pričaju s vamo dok voze. Najlepše vas molim da ih ne zovete, dovoljno im je teško probijanje kroz gužvu i bez toga. Ako im nešto treba zvaće vas oni. 

3. Legalni taksista je uglavnom mnogo iskusniji vozač jer tu rade ljudi sa višegodišnjim, a često i višedecenijskim iskustvom. Vozasč u nelegalnom aplikacijskom servisu najčešće tu nije sastavio ni godinu dana. To je svuda u svetu težak i slabo plaćen posao koji radi samo onaj ko mora, dok se ne snađe jer je recimo izgubio redovan posao i slično.

 

I na kraju - ako se nesreća ipak  desi i tu ste u mnogo boljem položaju kod legalnog taksi vozača jer je on morao da plati osiguranje putnika i onda vi imate naplatu od njegovog osiguranja. Ako vam se desi povreda u vozilu nelegalnog prevoza koje najčešće nema plaćeno osiguranje putnika (jer ih niko na to ne tera) morate tužiti samog vozača sa neizvesnim ishodom jer čak i ako dobijete spor on može da nestane ili jednostavno da nema nikakvu imovinu iz koje se šteta može naplatiti. Isto važi i ako vam se nesreća desi u vozilu Bla - bla aplikacije ili tzv ''linijskog taksija''. Firmu čija je aplikacija ne možete tužiti jer vozač zvanično nije kod njih zaposlen (pored ostalog upravo zbog tog razloga). 

U svakom slučaju  ako vam se bude desilo da budete povređeni obavezno pitajte policajca kad i gde se može podići zapisnik o saobraćajnoj nezgodi jer je to osnov za pokretanje bilo kakvog postupka. Naravno i izveštaj lekara kom se morate javiti najkasnije u roku od 24 sata od momenta saobraćajne nezgode. 

Edited by nesha taxista
Link to comment

Da li su taksisti zaposleni u taxi udruzenjima (pink, lux I sl.) ili su preduzetnici koji samostalno regulisu obaveze prema drzavi, a placaju nekoliko hiljada mesecno clanarinu taxi udruzenju ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

bez namere da ne znam shta sad, kod regularnog taksiste ja ne znam da li je platio porez, to znamo da je problem. kako cu znati da je platio osiguranje punika?

pitam zato shto ne znam

sent from bubamoto

Link to comment
57 minutes ago, nesha taxista said:

 

 

 

2. Legalni taksista ne mora da koristi mobilni u toku vožnje. Čak i kad prima vožnju pomoću neke aplikacije dovoljno je samo da pritisne dugme na tabletu ili mobilnom kao znak da je primio vožnju i dalje s tim nema ništa. Vozači aplikacijskih servisa moraju gledati u mobilni sve vreme kako bi ispratili zadatu rutu, a pošto možete i da ih zovete oni tad i pričaju s vamo dok voze. Najlepše vas molim da ih ne zovete, dovoljno im je teško probijanje kroz gužvu i bez toga. Ako im nešto treba zvaće vas oni. 

3. Legalni taksista je uglavnom mnogo iskusniji vozač jer tu rade ljudi sa višegodišnjim, a često i višedecenijskim iskustvom. Vozasč u nelegalnom aplikacijskom servisu najčešće tu nije sastavio ni godinu dana. To je svuda u svetu težak i slabo plaćen posao koji radi samo onaj ko mora, dok se ne snađe jer je recimo izgubio redovan posao i slično.

 

I na kraju - ako se nesreća ipak  desi i tu ste u mnogo boljem položaju kod legalnog taksi vozača jer je on morao da plati osiguranje putnika i onda vi imate naplatu od njegovog osiguranja. Ako vam se desi povreda u vozilu nelegalnog prevoza koje najčešće nema plaćeno osiguranje putnika (jer ih niko na to ne tera) morate tužiti samog vozača sa neizvesnim ishodom jer čak i ako dobijete spor on može da nestane ili jednostavno da nema nikakvu imovinu iz koje se šteta može naplatiti. Isto važi i ako vam se nesreća desi u vozilu Bla - bla aplikacije ili tzv ''linijskog taksija''. Firmu čija je aplikacija ne možete tužiti jer vozač zvanično nije kod njih zaposlen (pored ostalog upravo zbog tog razloga). 

U svakom slučaju  ako vam se bude desilo da budete povređeni obavezno pitajte policajca kad i gde se može podići zapisnik o saobraćajnoj nezgodi jer je to osnov za pokretanje bilo kakvog postupka. Naravno i izveštaj lekara kom se morate javiti najkasnije u roku od 24 sata od momenta saobraćajne nezgode. 

Lose cujes ti to u Novom Sadu. Mada i dalje ne znam zasto se upinjes da objasnjavas neke stvari kad CarGo nema u NS. Vozi svoje voznje od 250 din i uzivaj.

Naravno da se ne mora gledati u tel sve vreme, i naravno da ne postoji zadata ruta. Navigacija je informativnog karaktera, moze se voziti kuda god hoces u dogovoru sa klijentom.

Svi u CarGo imaju osiguranje putnika.

Pozdrav.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...