Jump to content
IGNORED

aplikacija vs halo taksi


kud u maglu Simoviću

car go vs taksi?  

69 members have voted

  1. 1. car go vs taksi?

    • taksi
      23
    • car go
      48


Recommended Posts

On 16.2.2020. at 8:30, Frank Pembleton said:

Zaista,
Vrtiš to foliranje u krug...
Izvrćeš problem.
Jasno je, taksisti su deo "javnog prevoza" sa svim beneficijama koje to nosi, a izbegavaju masu obaveza koje bi to trebalo da ima.
Dakle, dato vam je korišćenje žute trake, data su vam stajališta, dato vam je da kobtrolišete konkuretnost u svom polju rada, sada su vam i date povoljnosti kod kupovine kola...
Sa druge strane, vi birate kada radite, koliko radite, i koju klijentelu vozite.
Zašto vaša udruženja kao nosioci organizovanja nemaju obavezu da isključuju iz svog članstva članove koji neredovno izmiruju obaveze?
Zašto vam udruženje ne odredi minimum rada koji morate mesečno obaviti da bi bili član udruženja?



... Shiit has hit the fan...
 

Zato što udruženje nije moj poslodavac. Ono može da mi odredi kako ću da se ponašam u toku rada pa recimo ne smem pušiti u kolima (ako me vide odmah raskidaju ugovor ili ako se neko žali pa oni osete u kolima duvan), ako je preko 30 stepeni klima uvek mora biti uključena kad je vozilo u pokretu i tako dalje. Ali vreme određujem sam. S druge strane to znači da kad me recimo jako zaboli glava neću ostati na poslu jer moram juriti nekakve targete i ostati u kolima po svaku cenu pošto će me u suprotnom neko izbaciti. Odem kući i ne ugrožavam nikog. Pre nekoliko godina je na mene naleteo dostavljač pica koji mi se onda izvinjavao navodeći da mu nije bilo dobro. Tako je i izgledao. Na moje pitanje zašto onda vozi reče da mora inače otkaz. Odnekud mi je poznata ta priča. 

Žuta traka i stajališta nisu nikakva privilegija nego postoje u interesu vas putnika.

Link to comment
Quote

Žuta traka i stajališta nisu nikakva privilegija nego postoje u interesu vas putnika.

 

Kada je guzva u njoj onda moze i u beloj.To je ipak privilegija.

 

Vi bre taksisti samo kukate.Rodjace ako vam je toliko tesko sto ne radite neki drugi laski posao.

Dva puta Nbg-Centar pljuc 35-40 evra.A da tezak posao.

Edited by Блок_64
Link to comment
2 hours ago, nesha taxista said:

Zato što udruženje nije moj poslodavac. Ono može da mi odredi kako ću da se ponašam u toku rada pa recimo ne smem pušiti u kolima (ako me vide odmah raskidaju ugovor ili ako se neko žali pa oni osete u kolima duvan), ako je preko 30 stepeni klima uvek mora biti uključena kad je vozilo u pokretu i tako dalje. Ali vreme određujem sam. S druge strane to znači da kad me recimo jako zaboli glava neću ostati na poslu jer moram juriti nekakve targete i ostati u kolima po svaku cenu pošto će me u suprotnom neko izbaciti. Odem kući i ne ugrožavam nikog. Pre nekoliko godina je na mene naleteo dostavljač pica koji mi se onda izvinjavao navodeći da mu nije bilo dobro. Tako je i izgledao. Na moje pitanje zašto onda vozi reče da mora inače otkaz. Odnekud mi je poznata ta priča. 

Žuta traka i stajališta nisu nikakva privilegija nego postoje u interesu vas putnika.

Ako te dobro razumem, taksi sad pruza sjajnu uslugu, i sve je bajno sa vase strane, a ako bi usluga i mogla biti bolja, to bi se postiglo tako sto bi se vratili propisi s kraja proslog veka?

 

Link to comment
56 minutes ago, LeBron said:

Na CarGo da, i manje.

 

Mene je u subotu vožnja od 21. bloka do Ateljea 212 izašla 505 dinara. Od Đerma do Privrednog suda sam pre 2-3 godine redovno plaćao između 400 i 450 dinara za taksi.

Link to comment



Zato što udruženje nije moj poslodavac. Ono može da mi odredi kako ću da se ponašam u toku rada pa recimo ne smem pušiti u kolima (ako me vide odmah raskidaju ugovor ili ako se neko žali pa oni osete u kolima duvan), ako je preko 30 stepeni klima uvek mora biti uključena kad je vozilo u pokretu i tako dalje. Ali vreme određujem sam. S druge strane to znači da kad me recimo jako zaboli glava neću ostati na poslu jer moram juriti nekakve targete i ostati u kolima po svaku cenu pošto će me u suprotnom neko izbaciti. Odem kući i ne ugrožavam nikog. Pre nekoliko godina je na mene naleteo dostavljač pica koji mi se onda izvinjavao navodeći da mu nije bilo dobro. Tako je i izgledao. Na moje pitanje zašto onda vozi reče da mora inače otkaz. Odnekud mi je poznata ta priča. 
Žuta traka i stajališta nisu nikakva privilegija nego postoje u interesu vas putnika.


Slušaj ti stvarno pokušavaš da praviš budale od ljudi ovde...
Svojim ušima sam slušao kada dispečer kaže : Kolega taj broj molim vas da se isključite iz mreže.
Pitao sam taksistu šta je to bilo?
On mi je rekao posle 8 sati (nisam siguran u brojku) i ja to podržavam...
Sad ćeš ti da mi kažeš da udruženje eto brine da li se puši ili ne u kolima, a kola izgledaju kao barake, kad sednem propadnem kroz sedište...

Ili kad u kola ne mogu da stavim drugi kofer koji bi inače stao ali jbga vozač ima zbirku rezervnih delova u gepeku, pa ako nije problem da ga stavim na zadnje sedište...

A to za žutu traku, ne, ta traka je vama "odobrena" da bi bili konkurentniji, jer koja mi je svrha da uzimam taksi ako ne može brže da se kreće kroz saobraćaj. Dakle privatnim preduzetnicima koji vrše javni prevoz, a nemaju nikakve obaveze prema drugoj strani u "jednačini" javnog prevoza u smislu obaveze da se uopšte pojave na ulici, mislim ako ih ne boli glava...

Prosto vi ste zaseli na te privilegije, i toliko vam je to bahaćenje ušlo pod kožu, da smatrate da je to normalno...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

što se tiče odbijanja vožnji, ja bih to radio, niko ne voli da mu se neko upiša ili ispovraća u kola, ne miriše posle baš sjajno

 

isplativost taksiranja je poprilično precenjena

 

porez, socijalno i penziono plaća većina uredno, a zašto njih država kažnjava pregovaranjem sa neurednim platišama je stvar države

 

ako se vozite taksijem sa aerodroma, lepo uzmite vaučer i znate unapred cenu vožnje, ako ne, postoje alternative

 

zašto se taksisti ne bune protiv divljaka je vrlo jednostavno - tu je država da zaštiti pitome, a što ona ne funkcioniše u tom slučaju nije krivica taksista

 

o pominjanom monopolu i broju vozila - smisao licenci (ne osnovni, ali bitan za taksiste) je da budu otpremnina na kraju radnog veka, ali kod nas njima nisu raspolagali taksisti, nego grad, ko je tu dobijao otpremninu, ne znam

 

sam monopol je precenjen, u gradu postoji previše vozila, a ne može da ih nikada bude dovoljno da zadovoljeve potrebe tokom jednočasovnog špica, dan ima 24 h

 

itd

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

a kola izgledaju kao barake, kad sednem propadnem kroz sedište...

 

Pa nije baš tako. Ima taksista sa starim automobilima ali po ovom opisu automobil ne može da prođe estetski.  Taksisti, hteli ne hteli moraju da kupuju nove automobile kako bi ispoštovali sve standarde koje propisuju zakoni, uredbe, etc..

 

Sve vreme pokušavam da shvatim zašto ste toliko protiv taksista a podržavate nelegalan rad jednog Udruženja. 

 

OK ako je cena vožnje u pitanju.  Ali većina vas ovde vatreno brani Cargo, kao da svi radite tamo.

 

Ja nisam drveni advokat taksista, samo pokušavam da budem realna. Nemam ništa protiv Cargoa i protiv vas koji ga koristite.

 

Staromodna sam i više volim taksi usluge. Nekoliko godina, zbog zdravlja sam išla taksijem gotovo svakodnevno. Bilo je prljavih automobila. Bilo je starih automobila, ali nisu bili u stanju raspadanja. 

 

Jedinu neprijatnost sam doživela sa Yandexom..nikada sa nekim taksi udruženjem. 

 

A što se radnog vremena tiče, mnogi taksisti rade i duže od 8 sati jer se cena starta dugo nije povećavala.   

 

 

Link to comment

 

14 minutes ago, Braća Strugacki said:

što se tiče odbijanja vožnji, ja bih to radio, niko ne voli da mu se neko upiša ili ispovraća u kola, ne miriše posle baš sjajno

Osim ako mi nešto nije promaklo niko nije spominjao takvo odbijanje vožnji već izbjegavanje dolaska na poziv kad procjene da mogu nekog da oderu na kvaku. Surge pricing na srpski način.

 

15 minutes ago, Braća Strugacki said:

ako se vozite taksijem sa aerodroma, lepo uzmite vaučer i znate unapred cenu vožnje, ako ne, postoje alternative

Ima li još zemalja gdje lopovluk sprečavaju vaučerima? Možda sam ja imao samo ludu sreću ali na par aerodroma u inostranstvu gdje sam uzimao taksi nikakvih problema nije bilo, a nije bilo ni vaučera.

 

Sa ostalim se manje-više slažem osim što mislim da bi uvođenje konkurencije mnoge stvari vrlo brzo dovelo u red.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...