Jump to content
IGNORED

NBA 2019/2020


Ivo Petović

Recommended Posts

1 hour ago, Mos said:


Jednom i on da kaže nešto pametno.

ovo  mu je bas pametno. le bron terorise protivnike od kad je usao u ligu. na stranu decacke simpatije. sad da li je imao gm-a kao dzordan ili trenera kao jackson ili oba roditelja je nesto drugo. najjace je da igra samo na snagu kao sto je mj samo bio najveci atleta u sboje doba. 

le bron se razvija kao igrac i pod stare dane sto je cudo. i dalje je dominantan i steta sto ova sezona nije odigrana u regularnim uslovima. lejkersi su bili odlicni najvise zbog njega. 

kao i ranije isto mislim o dzordanu  i posle ove tv novele, lik je sajkopat. nevidjena volja, u stanju je da ponizava i saigrace i protivnike i dan danas (sekvenca o pejtonu). to je kao volja za pobedom. pre 10-ak godina je lenou rekao ti budalo kad mu je ovaj rekkao da dr dzej moze da zakuca i pitao njega da li moze i on.

isto tako mu je rak rana detroit. od niih je imao strah i zato i danas kenja i citava javnost da su bili samo bitange koje ne prezaju od bilo cega da povede sto je notorna glupost. pistonsi su bili veliki tim i bili su veoma blizu tripitu. 

no sve je to glupost.mj je promenio kosarku od onih sa mini hlacama i kugla frizurama i doneo nam jos uvek vladajuci narativ. ko je gledao u real time tu promenu gledao je (kao ja 😂)

Link to comment
7 hours ago, Mil@n said:

Ali 6 titula i 0 poraza u finalima su mu dali za pravo da se tako ponaša, jer cilj opravdava sredstvo u tom slučaju.

 

Ne, ovo je prošlo u njegovom slučaju (zašto mu je prošlo drugi je par opanaka), što nikako ne znači da je obrazac po kome se titule osvajaju, a dokaz su skoro svi ostali veliki šampioni - Rusell, Bird, Magic, Duncan.

Link to comment

Oplakah na Džerija Slouna koji ne može da veruje da je ekipa dala samo 54 poena za celu tekmu. "Is this the score?" :D

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

Ne, ovo je prošlo u njegovom slučaju (zašto mu je prošlo drugi je par opanaka), što nikako ne znači da je obrazac po kome se titule osvajaju, a dokaz su skoro svi ostali veliki šampioni - Rusell, Bird, Magic, Duncan.

 

Prošlo mu je jer je najbolji igrač svih vremena, ubedljivo. To je jedini par opanaka. Stavi bilo koga na njegovo mesto, osvojili bi karu sa istim ostatkom tima. 

 

Kada nabrojiš ostale velikane, valjalo bi porediti i ostatak timova, no to je tema pregolema.

 

I kao što rekoše, nije on nikoga maltretirao pa da mu prolazi. Odgledao sam 101 intervju raznih nba igrača u poslednjih X decenija, sve jedan su rekli da su tuče na treninzima u toku sezone najnormalnija stvar na svetu u smislu da ih je uvek bilo i biće. Ali kada si Jordan, sve se magnifikuje, pa ima veću težinu. Ne bih uopšte da ga branim za takve istupe, samo sigurno nisu nešto zbog čega se ne bih družio sa njim i zbog čega je, meni barem, šupčina. Za 15 godina, popičkao se par puta, big fucking deal. 

Onaj članak "sa dokazima" da je šupčina da ne komentarišem uopšte. Kada bi tako gledao, nema čoveka/igrača/sportiste na svetu koji nije šupčina na kvadrat, najveća na svetu.

Link to comment

@Mil@n Ja iskreno ne znam kako sa ovim slepilom, jbg :).

Odjavljujem se jer si mi van MJ ludila jedan od omiljenih forumaša, ali bih pre toga da mi kažeš, ti ili bilo ko - šta u sportu kakav je košarka znači "najbolji igrač svih vremena"? Jel' možemo bar tu glupost da ostavimo za sobom?

Link to comment

ubedljivo :fantom:

a mozda je jos bolje ovo nipodostovanje ostatka ekipe i konstatacija da bilo ko na njegovom mestu ne bi osvojio nista sa ostatkom tima

Link to comment

Šampionska ekipa Bulsa, minus MJ, ali plus Toni je ‘94 ispala od Niksa na teške guzove u sedam utakmica, Niksi kasnije došli do finala i opet u sedam izgubili od Hakima.

Dobar je to tim bio, hipotetički, zameni MJa nekim Drekslerom (MJ za siromahe) i namako bi se tu prstenčić-dva.

Naravno, to važi u oba smera, dodaj Dzordana bilo kojoj normalnoj ekipi 90ih i imaš kandidata za titulu.

Bilo je govorkanja da bi Niksi mogli da ga uzmu ‘99, ali je verovatno bilo daleko od realizacije pa su potpisali Sprivela. Uzmi te Nikse sa Dzordanom umesto Sprivela - lagani prsten.

 

^^ nije debata “najbolji” nego “najveci” igrac, world’s greatest, krucijalna je razlika.

Link to comment

Ma sve te GOAT rasprave su razbibriga za ovakva vansezonska vremena, traženje uglova, a opet se dosta toga svodi na neuporedivo, ono, porediti košarku iz vremena Vilta i Rasela sa košarkom iz vremena Lebrona jeste presipanje iz šupljeg u prazno, ali kad nema drugog sadržaja, daj šta daš :D

Link to comment

pa naravno

ali ajd,  nije problem verovati da je neko najbolji, uglavnom je to i omiljeni igrac osobe koja iznosi tvrdnju :D

ali insistirati da je ubedljivo najbolji u tako necem sustinski nemerljivom je vec malo mnogo

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...