Jump to content
IGNORED

La Liga sve sezone


Cane Vukic Prebranac

Recommended Posts

Premier (Inglaterra) 1.449 M€
Serie A (Italia) 573 M€
Ligue 1 (Francia) 494 M€
Bundesliga (Alemania) 451 M€
Saudi Pro League (Arabia) 442 M€
LaLiga (España) 252 M€

 

od toga Real potrosio 128, vise nego ostatak lige (124)

 

Ne znam koliko dugo ce spanska liga da bude kompetitivna u odnosu na najjace lige u Evropi, prilicno sam iznenadjen, da im za sada ide dobro u odnosu na ulaganja i na finansijsko stanje klubova, cini mi se da samo  (tradicionalno) Viljareal i Almerija (zahvlajujuci novom vlasniku) nemaju dugove.

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, Fakundo Sava said:

A kako je Sevila dozvolila sebi da bude pred bankrotom? 

@Lancia

Cini mi se da je cuveni Monchi poslednjih godina imao dosta poraznu kupovinu igraca. Sevilja je poznati klub prodavac, kao Viljareal npr. i kad im stane razlika u ceni, onda je to ono sto sad imamo. Dug je preko 90 miliona, ranije se nekako potrefilo da su uvek imali jednu ili dve mega prodaje, sad nesto ne ide. Predsednik je nalozio Monchiju da mora da proda igrace, ne bi li se iznevelisao dug, ovaj kad je video da ustvari nema koga da proda, spakovao kofere i u Birmingem.

Ima tu i lopovskih repova, tu je aktivan sin bivseg predsednika Jose María del Nidoa, koji je cak zaglavio u zatvoru zbog mutnih radnji, mislim klub bi prirodno trebalo da stoji na zdravim nogama, x puta su osvajali Ligu Evrope, ucestovali u Ligi Sampiona, dobra poseta na stadionu - ali jbg, spanska posla :)

A i red je da Betis bude glavni u gradu. 

Edited by Lancia
  • +1 1
Link to comment

Prošle godine su zavaljali Kunde i Diego Karloa za skoro 100 milki. Ove sezone je iz nekog razloga propao transfer Lukasa Okamposa u Fulam, dok je Bono otišao u Arabiju za 20tak milki. Mislim da su slabije kupovine bile samo u onoj prvoj, povratničkoj sezoni Monćija kad im je netspent bio preko 50mil u minusu.

 

Meni je Valensija sa pola milijarde duga i celom situacijom oko Lima još tragičnija. Kako njih nije ugasilo?!

Link to comment

Sevilju činjenica da imaju milion penzionera koje ne mogu nikome uvaliti nije sprečila da ponovo dovedu Ramosa.

 

Uključio se na Barsu zadnjih deset minuta, taman penal i crveni. Izgleda da će se opet provući.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...