Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

Ne branim ga ja, rekoh juče da je glup potez - trebalo je da pusti rezerviste da odigraju i replay kao što su i prvu utakmicu, umesto što ih "odmara" za beskrajno sedenje na klupi. Većini njih bi minuti dobro došli.

 

Ali zajebi me poštovanja i nepoštovanja takmičenja i protivnika. Jel' McCarthy onomad poštovao ligu kad je protiv Fergusona izveo B-tim? Shrewsbury je već odigrao utakmicu protiv kombinovanog prvog tima LFC, izborio remi i replay - za to im sleduje polovina prihoda od 50,000 ulaznica znači ima da se šutiraju u dupe od sreće, a ne da biraju koga protivnički trener sme da izvede protiv njih a koga ne sme. Dakle Murinjo je po običaju jeo govna, pravio se da ne zna da se u kupovima prihodi od ulaznica dele i da zato mali klubovi mole boga da im protiv favorita uleti away game.

 

Dakle, zasluženi odmor za prvi tim LFC je po meni potpuno smislena odluka. Ali "odmaranje" igrača koji jedva da su igrali ove sezone, ili onih koji se tek vraćaju posle povrede, to je potpuna glupost.

 

Edit: @John Coltrane

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Niste citali sta sam pisao sinoc? Klop namerno sabotira i FA i Premier ligu svojim izjavama i onim sto se desilo sinoc. I Pep i Klop i Murinjo i jos mnogo trenera govori o prenatrpanosti kalendara i opstem zaboleme u odnosima fifa-uefa-fa-premijer liga. Samo je poslao poruku, prilicno jasnu a da to nema veze sa nepostovanjem takmicenja ili protivnika jer je na prvoj utakmici igra kombinovani sastav, cak poslednjih 10 minuta i salah i firmino ali jebiga, Lovren.

 

Deli se 40-40-20 (20 za fa) plus pola pola od tv prava koje je FA sinoc uskratila Sruzberiju

Link to comment

@radisa

 

Nisu samo karte ono sto donosi pare. I, da, deli se na pola prihod od prodaje ulaznica. Ali sve ono ostalo, sto se zove match day income, su sredstva koja puno znace klubovima iz nizih liga.

 

@Weenie Pooh

 

Murinjo nije jeo govna i pricao je, pored finansijsko aspekta, o sansama za prolaz "manjih klubova". Sto rece Metju Apson FA kup trade mark i jeste "ubijanje dzinova". Nije FA kup sigurno atrkativan i zanimljiv zbog tekme Totte-S'oton, nego zbog onih pajsera i cepanica koje ti se urezu u mozak kad izbace UTD, Chelski, Arsenal, Liverpul.

 

Sa prvim i trecim pasusom se slazem, ali u drugom imputiras nesto sto nisam rekao. Klop moze da izvede i svoju pokojnu prababu samo ako je registrovana za LFC. Dakle meni ne smeta kojih 11 (18) je izveo. Meni je jezivo da se on ne pojavi na zvanicnoj, takmicarskoj, tekmi LFC (ne U23 ili Academy tima).

Koji je, uopste, zvanicni razlog njegovog izostanka? (ako tako nesto uopste postoji).

Link to comment

Meni je jezivo bilo kad su igrali 1 dan u Birmingemu, sledeći u Kataru. Tu je Klop verovatno trebao da se klonira ili teleportuje da bi vodio tim na zvaničnim, takmičarskim utakmicama.

Link to comment
10 minutes ago, Zlurad said:

Niste citali sta sam pisao sinoc? Klop namerno sabotira i FA i Premier ligu svojim izjavama i onim sto se desilo sinoc. I Pep i Klop i Murinjo i jos mnogo trenera govori o prenatrpanosti kalendara i opstem zaboleme u odnosima fifa-uefa-fa-premijer liga. Samo je poslao poruku, prilicno jasnu a da to nema veze sa nepostovanjem takmicenja ili protivnika jer je na prvoj utakmici igra kombinovani sastav, cak poslednjih 10 minuta i salah i firmino ali jebiga, Lovren.

 

Deli se 40-40-20 (20 za fa) plus pola pola od tv prava koje je FA sinoc uskratila Sruzberiju

 

Zasto bi onda namerno sabotirao FA, ako je poslao jasnu poruku koja nema veze sa nepostovanjem takmicenja?

 

Klop nije u avgustu 2019. stigao u Live, nego pre skoro 5 godina. Sto se ranije nije odlucio za ovakav potez? Mislim da je ovo tesko shabanisanje, bolje reci bahacenje trenutno najboljeg trenera na svetu koji vodi najbolji klub na svetu pa je u fazonu "pisaj po sirotinji u full modu".

Gde su muda/obraz da izadje javno i izjavi da mu treba odmor, brejk, pauza, sta god?

 

A cifra za Sruzberi je oko 500k£ (bar tako pisu UK mediji).

Link to comment
3 minutes ago, John Coltrane said:

 

Zasto bi onda namerno sabotirao FA, ako je poslao jasnu poruku koja nema veze sa nepostovanjem takmicenja?

 

Klop nije u avgustu 2019. stigao u Live, nego pre skoro 5 godina. Sto se ranije nije odlucio za ovakav potez? Mislim da je ovo tesko shabanisanje, bolje reci bahacenje trenutno najboljeg trenera na svetu koji vodi najbolji klub na svetu pa je u fazonu "pisaj po sirotinji u full modu".

Gde su muda/obraz da izadje javno i izjavi da mu treba odmor, brejk, pauza, sta god?

 

A cifra za Sruzberi je oko 500k£ (bar tako pisu UK mediji).

Jone, ne miliš da su se u UK dovoljno posrali po Liverpoolu sa onim u Liga kupu i stavljanjem da igraju u Kataru i u UK u 2 dana? To je bio takav bezobrazluk, da je to neverovatno...

 

ALi to nekako zaboravljaš? To je bila sramota, pogotovo što se L'pool potrudio da izbacci Arenal u onoj suludoj utakmici, i onda im se posereš na to i faktički ih izbaciš iz takmičenja... Bullshit...

Link to comment

Zato sto ove godine prvi put imaju "zimsku pauzu" i da im je Premijer liga poslala dopis jos u martu 2019 godine gde je zamolila klubove da postuju dvonedeljnu pauzu i ne organizuju utakmice kako bi se igraci odmorili. Onda dodje FA i kaze: igrate repriznu utakmicu 4 februara, 3 dana nakon sto vam je poceo odmor. Premije liga odredi odmor, FA zna za odmor i planira eventualne reprize u sred odmora.

 

I ne kapiram bahacenje? Sto se niko nije bunio niti od medija niti navijaca kad su igrali svetsko prvenstvo i miki maus kup protiv aston vile? sad se cela britanska fudbalska javnost kurci da imaju ponovo prvake sveta, bez obzira sto su deca vodjena trenerom iz akademije bila otresena 5:0 protiv aston vile, a sada kad se Klop ponovo nije pojavio odjedanpu neke zavere nepostovanja. FA je Fergusona zamolila neke godine da ne ucestvuju u kupu da bi cuvali igrace za neko prvenstvo i ovaj odlucio da ne ucestvuje. Nepostovanje najstarijeg takmicenja na svetu?

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Jone, ne miliš da su se u UK dovoljno posrali po Liverpoolu sa onim u Liga kupu i stavljanjem da igraju u Kataru i u UK u 2 dana? To je bio takav bezobrazluk, da je to neverovatno...

 

ALi to nekako zaboravljaš? To je bila sramota, pogotovo što se L'pool potrudio da izbacci Arenal u onoj suludoj utakmici, i onda im se posereš na to i faktički ih izbaciš iz takmičenja... Bullshit...

 

Ko zaboravlja? Ja sam napisao da je to budalastina.

 

 

1 minute ago, Zlurad said:

Zato sto ove godine prvi put imaju "zimsku pauzu" i da im je Premijer liga poslala dopis jos u martu 2019 godine gde je zamolila klubove da postuju dvonedeljnu pauzu i ne organizuju utakmice kako bi se igraci odmorili. Onda dodje FA i kaze: igrate repriznu utakmicu 4 februara, 3 dana nakon sto vam je poceo odmor. Premije liga odredi odmor, FA zna za odmor i planira eventualne reprize u sred odmora.

 

I ne kapiram bahacenje? Sto se niko nije bunio niti od medija niti navijaca kad su igrali svetsko prvenstvo i miki maus kup protiv aston vile? sad se cela britanska fudbalska javnost kurci da imaju ponovo prvake sveta, bez obzira sto su deca vodjena trenerom iz akademije bila otresena 5:0 protiv aston vile, a sada kad se Klop ponovo nije pojavio odjedanpu neke zavere nepostovanja. FA je Fergusona zamolila neke godine da ne ucestvuju u kupu da bi cuvali igrace za neko prvenstvo i ovaj odlucio da ne ucestvuje. Nepostovanje najstarijeg takmicenja na svetu?

 

Ako mislis na 1999. tada je UTD "istupio" iz FA kupa u zelji da osvoji Svetsko Klupsko prvenstvo koje se igralo u Tokiju. To je bio trofej koji im je nedostajao u sobi trofeja. Tada se igralo u novembru. To je bivsi Tojota Kup koji je osvojila i Zvezda, tj. Interkontinentalni kup tj. samo 1 mec.

 

Veci problem, kada je UTD u pitanju, je FA kup 2009. kada je UTD hteo da povuce iz naftalina pravilo da se ne igra revans, nego odmah produzeci pa penali (ako u prvom mecu bude nereseno). To je pravlio staro 100 godina, stvoreno iz finansijskih razloga imajuci u vidu koliko je tad kostao odlazak na gostovanje za manje klubove. To, naravno nije proslo, ali je UTD svakako tukao Tottea 2:1 i prosao sve do polufinala. U decembru 2008. je UTD isao u Japan i tamo odigrao 2 tekme u drugoj polovini decembra pa otud cela "ujdurma".

 

U svakom slucaju to su bili jasni signali da je raspored previse zgusnut, a vrhunske ekipe u problemu da odigraju preko 60 tekmi u sezoni bez zimske pauze. Fergi je medju prvima upozoravao na to i na svoj perfidni nacin to pokusavao da zaobidje ali je Fergi uvek vodio svoje ekipe sa gol aut linije.

 

 

Ne znam cemu zamena teza.

Link to comment
16 minutes ago, Zlurad said:

Tebi smeta sto Klop nije vodio ekipu u FA kupu? Da li ti je smetalo sto nije vodio ekipu u Liga Kupu?

 

 

Za LK je imao jako opravdanje. Jednostavno morao je biti na drugom kraju sveta u pohodu na novi trofej u takmicenju u kom ti nije zagarantovano mesto svake sezone. Dakle moras prvo postati prvakom Evrope da bi igrao za Prvaka Sveta. LK igra svake sezone.

 

Ali ne voditi ekipu bez valjanog razloga mi nije jasno.

 

Ti i Radisa idete istom linijom - "a ne smeta vam sto Klop nije vodio Live protiv Vile u LK" "a ne smeta vam izdrkavanje sa rasporedom LK tekme u dan razlike sa Svetskim Prvenstvom". To jednostavno nema veze jedno sa drugim, koliko god vi to ponavljali.

 

 

Link to comment
6 minutes ago, renne said:

tebi ne bi smetalo ni da klop upuca nekoga, našao bi neko opravdanje

 

Jos mi niste odgovorili sto vam smetalo sada a ne kad se igrao liga kup.

 

edit: Katar je 7 sati leta od Liverpula, fizicki je mogao tako da nema opravdanje.

Edited by Zlurad
da odgovorim i johnu.
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...