Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

7 hours ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam bio na toj utakmici. Da se ubijem ne mogu da se setim protiv koga je bilo. 

   Bio i ja. Protiv Palilulca, dobili smo 5:2. Krajem maja ili početkom juna 90. godine, dan posle sam išao na ekskurziju. Mrkela dao 3 gola. Kajzerov mali se nije baš pokazao, igrao je libera. 

Edited by fandorin
Link to comment
17 hours ago, Hamlet Strašni said:

Jeste. U junu. Mislim da nije Steaua. Tada je još Čaušeku bio tamo. Mislim da smo sa njima igrali utakmicu posle pada Čaušeskua, kada su nam dali saglasnost za Belodedića.

 

Sa Steauom je bilo 4-1 za Zvezdu, ako se dobro sjećam. Bio sam derište, ali se sjećam te utakmice jer nije baš puno prijateljskih utakmica išlo na TV-u tih godina.

Link to comment

    Steaua je bila iste te godine, u zimskoj pauzi, praktično uvertira pred prolećni deo sezone. Čaušeskuov režim je zbačen 2 meseca pre te utakmice. Debitovao Belodedić, ali i Ivan Adžić, dao je i 4. gol. Da, bilo je 4:1.

Link to comment

Bio sam i na toj, mada mi se meša ta i sa nekom Zarjom iz Rusije. Mislim da je bilo ledeno na obe. Moguće da je Zarja bila u zimu 92

Link to comment

Malo nase slavne istorije... protivnici po dekadama, izvor mozzartsport..

 

Sa kojim su se sve asovima nadmetali crveno-beli tokom pedesetih godina prošlog veka u Beogradu...

 

 

 

Prva decenija pretila je da bude problematična zbog malog broja utakmica u Beogradu. Jasno, UEFA je evropske kupove pokrenula tek 1955. Zbog toga smo odlučili da u konkurenciju uključimo i prijateljske utakmice. Ispostavilo se da nismo pogrešili. Ne samo da su u prvoj polovini 20. veka ti mečevi imali daleko veći značaj nego poslednjih decenija, već je toliko velikana gostovalo u našoj prestonici zahvaljujući prijateljskim susretima da bi bilo šteta ne pomenuti sve te zvezde iz nekih davnih vremena. A kako bismo “pokrili” kompletnu istoriju beogradskih velikana, u prvi serijal “Pedesete” uključili smo i one prve godine njihovog postojanja. Gotovo da nije bilo uticaja na konačan izbor...

 

 

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/velikani-vs-zvezda-tri-zlatne-lopte-trojica-strasnih-austrijanaca-magicni-madar-i-na-klupi-idol-dzordza-besta/356430

 

50.png

 

Svakog dana izlazi po jedna dekada, trenutno su 70te "aktuelne"

 

Edited by Milosh76
Link to comment

А на порталу Нове бирају најбољих 11 Звезде и Партизана свих времена. Југовић изабрао 10 из Барија и додао Рајка Митића.

Link to comment

Sa kojim su se sve asovima nadmetali crveno-beli tokom šezdesetih godina prošlog veka u Beogradu...

 

https://mozzartsport.com/fudbal/vesti/velikani-vs-zvezda-pele-garinca-i-jos-neki-opasni-momci/356624

 

Crvena zvezda je tokom šeste decenije prošlog veka samo tri puta igrala najjače evropsko takmičenje – Kup šampiona, ali bez obzira na to idealan tim njenih rivala za šezdesete sugurno spada među najatraktivnije u našem serijalu. Na Marakanu su, doduše tek od 1963, kada je izgradnja konačno završena, dolazili Glazgov Rendžers, Fjorentina, Napoli, Valensija, Lacio, Seltik, te u ono vreme super moćna Ujpešt Doža. Dva puta crveno-belima gostovala je Barselona, onda Roma, bečki Rapid, pa čak i Honved, međutim tih godina kvalitetom dosta daleko od tima koji mu je doneo najveću slavu tokom pedesetih.

 

Za startnih 11 ključna će biti dva prijateljska susreta što ih Zvezda je odigrala protiv brazilskih velikana Botafoga i Santosa. Iz ta dva tima čak šestorica igrača pronašla su mesto u idealnom timu Zvezdinih rivala šezdesetih godina...

 

yveyd60.png

 

Link to comment

    Mocart prenosi Terzin intervju renomiranom Informeru. Kaže da ga duša boli što će morati da proda Gavrića, Nikolića i Vladiku. Nema druge, korona nas upropastila, ostali smo bez projektovanih prihoda iz marta i aprila od ulaznica i tv prava za utakmice sa Lučanima, Surdulicom i Slanom barom. Rodiću ćemo da učinimo pa ćemo i njega prodati. Garsija nije zadovoljio pa ćemo ga, je li, prodati. Degeneka ćemo prodati. 

 

   Ima i dobrih vesti, zamena za Rodića bi trebalo da bude Marko Momčilović iz Rumunije. 

Edited by fandorin
Link to comment
2 hours ago, fandorin said:

 

    E, jebiga. Sad smo stvarno nadrapali. 

ali iz onakve vesti, coveku to zapadne za oko :D

 

terza nastavlja gde je stao

 

ostaje pusti san da ce praviti drustvo sefu u celiji nekad negde...

znam da nece

ali ljudcki se nadati :fantom:

Link to comment

Juce je pisalo da zele da prodaju Garsiju jer Stankovic forsira mlade igrace na krilnim pozicijama.  Danas pise da ce da prodaju mlade igrace.  Stankovicu ce prakticno da ostane tim bez perspektive.  Ben ce da bude najbolji igrac, ostatak mediokriteti.  Terizic je izgleda trosio novac zaradjen od UEFA va banque.  Sada je ostao u minusu, i nada se da ce da izbegne bankrotsvo novcem koje ce da dobije od Gaspromovog sponzorstva i prodajom tih nekoliko mladih igraca koji nesto vrede.  Neverovatno kako je novac zaradjen od igranja u LS potrosen a da se malo vidi na sta.  Umesto da se pristedelo, trosilo se suludo.  Sada smo tamo gde smo bili u trenutku kada je Milojevic dosao u tim.  Bez para i sa timom bez perspektive da napravi izlet u Evropu.  Kakav sumoran epilog tima koji je 3 godine zaredom imao vidljiv ucinak u Evropi.  I kao i ranije, zbog nekompetentnosti onih koji vode klub. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...