Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

2 minutes ago, Bright Billy said:

kaldionica kaze da mu nude pojacan ugovor do leta 2022. odgovor ujutru... 

 

Tako su nudili i Krsticicu, u minut posle dvanaest. Sluzilo je tome da Terzic kaze kako su oni hteli da zadrze igraca ali, eto, on nije hteo da ostane.

 

Kazem, te se stvari ponekad menjaju posle jednog razgovora ali kako danas stvari stoje Miloje je blizi odlasku. Iskreno, ne cudi me, treba biti poseban karakter pa s nasim upravama izdrzati dve i po godine.

Link to comment
14 minutes ago, harper said:

 

Nevazno je kakav se fudbal igrao, Miljanic i Milojevic ne mogu u istu recenicu. Miljan je bio jedan od nasih najvecih strucnjaka, svetski priznat i izuzetno cenjen, covek je vise predavanja odrzao nego sto je Milojevic vodio utakmica. To portretisanje Miljanica kao zloduha naseg fudbala stvorili su grobarski novinari koji nisu mogli da mu oproste to sto je trajno svrgnuo Partizan sa mesta prvog srpskog kluba i tamo ustolicio Zvezdu, u ostatku fudbalskog sveta on je objektivno izgradio najvecu reputaciju od svih nasih strucnjaka. Miljanic je bio vizionar, Milojevic je samo lokalni zanatlija koji dovoljno dobro radi svoj posao da moze da zivi od toga u svojoj sredini.

 

Matekalo, Miljanic i Ivic su jedini jugoslovenski treneri koji su se upisali u anale fudbalske taktike. Vasovic je takodje bio izuzetan ali on je ipak proizvod i nastavljac holandske fudbalske skole i u tom smislu nije originalan. Bilo je jos nekoliko vrhunskih trenera ali su oni bili samo to - vrhunski treneri. Ova trojica su donela nesto novo u fudbal i obelezili su jednu fudbalsku epohu, po tome su posebni.

Mogu u istu recenicu jer je Milojevic uspeo da ostvari rezultatski (broj pobeda) isti uspeh (cak i malo vise) kao Miljanic, uprkos tome sto je Milojevic samo "lokalni zanatlija".  Zao mi je sto nije ostao do kraja sezone da osvoji trecu titulu zaredom i bude prvi Zvezdin trener posle Miljanica kome je to uspelo.   To bi mu bila moja najveca zamerka a za klub gubitak.

 

Miljanic je bio i ostao najveci trener u istoriji domaceg fudbala.  Oni koji su ga proglasili zloduhom domaceg fudbala i unistivacem Zvezdine igre su pre svega bili Zvezdasi, i navijaci, i legende i stampa, jer nisu mogli da mu oproste to sto je njegovim dolaskom u Zvezdu Rajko Mitic otisao iz Zvezde.  Najveci deo navijaca nikada nisu prihvatili fudbal koji je forsirao Miljnic i smatrali su da su fudbal koji su igrali Seki, Bora i Mitic neprevazidjen.  (Verovatno isti oni "strucnjaci" koji su Ajaksov totalni fudbal prograsili degradacijom fudbalske igre, ili Barselonin tiki-taka fudbal dosadnim beskrajnim dodavanjem na malom prostoru.)  I kada je Miljanic otisao iz Zvezde u Madrid pa zatim u FSJ, Zvezdasi su bili ti koji su prvi na njega bacali kamenje i blato.  Parrtizanovcima Miljanic nije bio trn u oku.  Neki zesci Partizanovi glasogovornici, kao Mile Kos, su vremenom prihvatili Miljanica kao vizionara i inovatora u domacem fudbalu. 

 

Uzgred, Partizan nikada nije sedeo na tronu prvog srpskog kluba, ni kada je bio najbolji u zemlji.  Taj tron je oduvek bio i ostao Zvezdin, zasluzeno ili nezasluzeno.  Uostalom, u Miljanicevo vreme Partizan i Zvezda nisu gledali jedni na druge bez postovanja i uvazavanja.  To postovanje je nestalo sa generacijama koje su dosle posle Miljanica.  Jedna mala ilustracija odnosa Zvezde i Partizana u Miljanovo vreme.  Kada je u Beogradu igrano finale KES izmedju Ajaksa i Juventusa, na Miljanicevu inicijativu, dan uoci finala, odigran je prijateljski derbi na JNA za strane goste, navijace i prezentaciju domaceg fudbala evropskom gledalistu.  Utakmica je bila zanimljivija od finala.  Rezultat je bio 3-3.

Link to comment
38 minutes ago, Dimitrije said:

Mogu u istu recenicu jer je Milojevic uspeo da ostvari rezultatski (broj pobeda) isti uspeh (cak i malo vise) kao Miljanic

 

Na bar trostruko vecem broju utakmica po sezoni i u bitno razlicitoj konkurenciji. No, sve i da izuzmemo taj momenat, kad Milojevic bude sedeo na klupi Reala onda mozda, samo mozda mozemo da uporedjujemo njih dvojicu.

Link to comment

Jel treba da se ložimo da rast i Zvezde i Milojevića nije nastupla kada i promena vlasti i politička blagonaklonost ka našem klubu? Realno smo toliko bili jači tih godina da bi i mnogo lošiji treneri od njega uzeli titulu. Svaka mu čast za Evropu mada i tu ima prostora za raznorazne diskusije (pričao sam o tome već), ali kada smo trebali da potvrdimo dominaciju u domaćem prvenstvu, poboljšanim igračkim kadrom, boljom igrom, uigranijom mašinerijom, mi smo bili sve gori. Čija li je to zasluga? Što se tiče Evrope, uspeo je da nas uvuče u 3 takmičenja po grupama i to na način koji je bio jedini moguć, tvrdom odbranom, povučenom strategijom, koristeći kontre i svaku iole povoljnu šansu ponekad i to neretko i uz dosta sreće. Ali ako nismo mogli da igramo lepršav fudbal u Evropi, ne znam šta nas je sprečavalo da deljemo kod nas, i šta nas je sprečavalo da se ne blamiramo protiv Partizana (dakle, bukvalno blamiramo) u 5 od 6 derbija?

 

Milojević nije loš trener, ali porediti ga sa legendama kluba je... Pa znate već. Pitanje je zapravo koliko je bilo šta od ovog rasula njegova krivica, pitanje je koliko se pita oko igračkog kadra, i pitanje je koliko se pita uopšte ko će koliko da igra. Zato ga ne treba previše ni kritikovati. Ovo ovde je usrana sredina, čovek je uradio dosta i zaslužio je da ode uz počasti, kolike god. To je to. 

Link to comment
1 minute ago, Dimitrije said:

Harpere, da ne teramo mak na konac.  I da se ne desi da Milojevicu zapadne neki klub kao Real Madrid, pa posle grozje bilo kiselo.

 

Ja mu to najiskrenije zelim ali su sanse za to otprilike tolike kolike su da vi i ja zasednemo na tu klupu kao trenerska komisija. Kapiram da je danas popularno iznositi bizarne tvrdnje da bi se "zamastila" rasprava ali i u bizarnostima treba imati mere. Miljanic je u najboljim godinama bio jedan od najvecih strucnjaka na svetu, uporedjivati njega sa Milojevicem je isto kao uporedjivati, ne znam, nekog random igraca iz srpske lige sa, recimo, Grizmanom ili Azarom. Naravno, nije to samo do Milojevica, oni su obojica proizvodi svojih sredina i limiti im zavise izmedju ostalog i od toga.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...