Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

30 minutes ago, Bright Billy said:

 

aj, molim te, sacuvaj ovakve postove za grobarski topik. ovde ipak ima nas koji u srbiji zivimo zato sto to zelimo i mozete da nam ga malo popusite sa ovakvim opisima kojima pravdate sopstvene neuspehe i pogresne zivotne odluke koje ste doneli. hvala unapred...

bravo

Link to comment
33 minutes ago, Bright Billy said:

 

aj, molim te, sacuvaj ovakve postove za grobarski topik. ovde ipak ima nas koji u srbiji zivimo zato sto to zelimo i mozete da nam ga malo popusite sa ovakvim opisima kojima pravdate sopstvene neuspehe i pogresne zivotne odluke koje ste doneli. hvala unapred...

?

Какве везе има мој пост са тим где ко живи и какве је животне одлуке донео? И о каквим животнм неуспесима причаш? Овде је поента немогућност да Звезда буде нормалан клуб, што је у директној вези са чињеницом да је Србија по апсолутном влашћу Педера и његових кабадахија.

Link to comment

Vasic se opet odvezao.  Somebody should call security.

 

Fudbal, umetnost, nauka, obrazovanje nisu uvek odrzaz drzavene vlasti.  U vreme najgore komunisticke opresije, u CSSR i Madjarskoj igrao se najbolji fudbal u Evropi.  Danas kada su to dobro organizovane, stabilne i uzorne drzave, njihov fudbal je tu negde gde i nas.   Domaci, ceski i madjarski fudbals su se srozali jer nisu pratili trendove u svetskom fudbalu gde je novac nemilice trosen da se podigne kvalitet.   Delom zbog neznanja i nestrucnosti, delom zbog kradja i marifetluka fudbalskih klubova i saveza, a delom jer su odlucili da fudbal ipak nije najvaznija sporedna stvar na svetu.

Link to comment
1 hour ago, Zlurad said:

Ne bih da citiram nikog od vas ali vidim da pricate o broju igraca i rotaciji, pa cisto da upadnem.

 

Da li ste znali da od sledece sezone stupa na snagu pravilo da svaki tim Super lige mora da ima barem 2 u21 igraca u prvoj postavi i da se u prvom poluvremenu u21 igrac mora zameniti samo sa u21 igracem, sto teorijski ali ne i prakticno znaci da bi tim za utakmicu mogao da ima 2 u21 igraca na terenu plus 2 u21 igraca na klupi. Pa plus vasi stranci i stariji plus svih ostalih u ligi. Vi i Partizani ste najugrozeniji, mi ostali ne znam da li mozemo da nadjemo max 4 u21 igraca po skolama. (inace ovo pravilo je probno trenutno u prvoj ligi)

Nasi U21 igraju 1/16 finala omladinske lige sampiona.  Ne znam za vase, ali ako bude stani-pani, imacemo bar dvojcu + dvojcu po utakmici.

Link to comment
32 minutes ago, Dimitrije said:

Nasi U21 igraju 1/16 finala omladinske lige sampiona.  Ne znam za vase, ali ako bude stani-pani, imacemo bar dvojcu + dvojcu po utakmici.

 

Ma naravno, to stoji. Samo sam isao uz ono sto se pricalo, o domacim igracima + stranim igracima i uigravanje za medjunarodna takmicenja. 2 (+2) u21 igrac u domacem prvenstvu znaci -2 (-4) stranca ili -2 (-4) domacih starijih igraca. 

Link to comment

MoJ je utisak da sve te odluke delom imaju za cilj da oslabe dominaciju Zvezde i Partizana.  Sto samo po sebi mozda i ne bi bilo lose ako bi ostali klubovi imali ambiciju da se takmice za vrh tabele i izlaz u Evropu.

Link to comment
4 hours ago, porucnik vasic said:

?

Какве везе има мој пост са тим где ко живи и какве је животне одлуке донео? И о каквим животнм неуспесима причаш? Овде је поента немогућност да Звезда буде нормалан клуб, што је у директној вези са чињеницом да је Србија по апсолутном влашћу Педера и његових кабадахија.

 

Covek hoce da ti kaze da ti taj post sigurno nisi napisao iz Severne Koreje ili tako neke slobodarske drzave vec upravo iz matice nasih kolonijalnih gospodara, gde busis sistem iznutra tako sto nama objasnjavas sta treba da radimo i cijeg jarma da se otresemo. Zahvalio ti se na tom preduzecu i zamolio te da svoje borbene i pomalo licemerne savete sacuvas za sebe. Ima svakako dovoljno topika na kojima se moze zapoceti revolucija, makar i ta s daljinskim upravljacem, ali ovaj topik ne spada u njih. Ovo je topik o izvesnom fudbalskom klubu.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

MoJ je utisak da sve te odluke delom imaju za cilj da oslabe dominaciju Zvezde i Partizana.  Sto samo po sebi mozda i ne bi bilo lose ako bi ostali klubovi imali ambiciju da se takmice za vrh tabele i izlaz u Evropu.

 

Mislim da vam je pogresan utisak. Te odluke nemaju nikakav strateski, narocito ne dobronamerni cilj, jer ih donose lopuze, dripci, kriminalci raznih fela i budale. Njima se ucinilo da to sa zastitom domace drvne gradje i forsiranjem klinaca dobro izgleda u delu srpske javnosti pa su te odluke doneli ad hoc da bi ispalo da nesto korisno rade. Jedina objektivna korist koju oni zapravo vide je u tome da ce skociti cena domace drvne gradje koja je mahom u vlasnistvu lokalnih mafijasa, dakle njih samih, pa ce i oni malo vise para stuci u dzep. Dotle dobacuje ta minuciozna kokezinska strategija i ni za pedalj dalje od toga.

Edited by harper
Link to comment
39 minutes ago, harper said:

 

Covek hoce da ti kaze da ti taj post sigurno nisi napisao iz Severne Koreje ili tako neke slobodarske drzave vec upravo iz matice nasih kolonijalnih gospodara, gde busis sistem iznutra tako sto nama objasnjavas sta treba da radimo i cijeg jarma da se otresemo. Zahvalio ti se na tom preduzecu i zamolio te da svoje borbene i pomalo licemerne savete sacuvas za sebe. Ima svakako dovoljno topika na kojima se moze zapoceti revolucija, makar i ta s daljinskim upravljacem, ali ovaj topik ne spada u njih. Ovo je topik o izvesnom fudbalskom klubu.

Не, није ми се захвалио него ми је рекао да попушим...но цела ствар је била у следећем. Мени није пало на памет да дижем какву револуцију, већ сам само констатовао зашто је потпуна бесмислица да Звезда буде некакав уређен клуб. Проблеми су структурни и ванфудбалски. МИслим да се у том смислу непотребно губи време ламентујући над ситуацијом и очекују се нека решења која у датом скупу околности напросто нису могућа. Иронија је што ја својим постпм нисам хтео ништа друго него ти и Били који је ко зна шта пројектовао.

Link to comment

Iza nas je najgori prelazni rok u skorijoj istoriji kluba, šta dalje?

Od ove uprave i ovih ljudi stvarno je nerealno očekivati neku senzacionalnu transformaciju, to su ljudi sistema, čovjek šablon, ništa lično, ništa vizionarsko, više su kao guske u magli.

Da nam je bar onaj sportski dio struke zdrav, pa da očekujemo podizanje nivoa igre kompletnog tima, iskustvo (Jović, Joveljić, Terzić, Ilić..) mi govori da nema razloga za velika očekivanja, mada je pomalo fantazija da Đorđević sasvim fino vodi ovu juniorsku selekciju i da su u 1/16 EL.

Najveći uspjeh ovog prelaznog roka bi bio da se riješe svih nepotrebnih igrača koji su tu i na svoju štetu i na štetu klubu. Prodati što se može, ono što ne može ponuditi dogovorni raskid ugovora i nek idu ljudi negdje dalje da bar igraju fudbal dok još mogu. Ako ne može dogovorno, onda im dati ispsinicu, plati mu što si dužan i vozdra.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...