Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

11 hours ago, Jumanji said:

Koja bi nedelja bila valjana, kazi, podeli sa nama? :)
Da, nema tih kobaja nesto -.-

 

to su samo moje preferencije i kućne navike, ne znači da to svako voli :) ali kad je italijanska nedelja, uglavnom se nakrcam pršutama, salsićama, mortadelama i naročito sirevima, francuze isto za sireve... kuskuse i bulgure kad je bliski istok, ponešto kad je Azija. a posebno volim da kad prođe nedelja, a namesti mi se da idem u rodni kraj, pa odem u zrenjaninski Lidl i ispazarim sve to na dodatnoj akciji - pošto se tamo ne rasproda uglavnom.

 

@Moća obećao sam to odavno ovde i ispalio sam. potrudiću se ovog puta :)

Edited by banatjanin
  • +1 1
Link to comment

Ne znam čija je kopija, ali je odličan i meni.

Na Trošarini su se tokom ponedeljka, prvog dana ponude rasprodale sve daske za peglanje. A ja sam staru bacila jer sam bila ubeđena da se neće razgrabiti, hej... daske za peglanje.

Srećom, večeras naiđem, kad došla nova tura, te se odmah obezbedim. Nisu loše za 2000 dinara, ne mogu da razmišljam i da teglim kilometrima, ovo je najbliža i najjeftinija varijanta.

  • +1 1
Link to comment
On 28.9.2021. at 11:25, banatjanin said:

 

to su samo moje preferencije i kućne navike, ne znači da to svako voli :) ali kad je italijanska nedelja, uglavnom se nakrcam pršutama, salsićama, mortadelama i naročito sirevima, francuze isto za sireve... kuskuse i bulgure kad je bliski istok, ponešto kad je Azija. a posebno volim da kad prođe nedelja, a namesti mi se da idem u rodni kraj, pa odem u zrenjaninski Lidl i ispazarim sve to na dodatnoj akciji - pošto se tamo ne rasproda uglavnom.

 

@Moća obećao sam to odavno ovde i ispalio sam. potrudiću se ovog puta :)

U italijanskom proizvodima ima jedna kobasica, suva, ljuta, u nekom prirodnom crevu, meni je to najbolji industrijski proizvod kod nas sto se tice tih peperoni/kulen kobasica. Ima i cela zrna bibera i plus neku ljutu papriku, malo je preljuta ali i to mi odgovara. Ne mogu da nadjem nigde sliku.

Inace sam primetio da vremenom sve se vise izbacuju te suhomesnate proizvode iz EU i zamenju lokalnim, jedno vreme je Praska sunka iz Ceske bila redovna, vise  je nema. Mada mozda je i trenutno.

  • +1 1
Link to comment
Nema te praske odavno, a bas je bila ok.

I nema nigde gospinih opuncija, u zri Lidla sam isla vise puta.
ima kod gospe u frizideru josh dvije kutije :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

U italijanskom proizvodima ima jedna kobasica, suva, ljuta, u nekom prirodnom crevu, meni je to najbolji industrijski proizvod kod nas sto se tice tih peperoni/kulen kobasica. Ima i cela zrna bibera i plus neku ljutu papriku, malo je preljuta ali i to mi odgovara. Ne mogu da nadjem nigde sliku.

Inace sam primetio da vremenom sve se vise izbacuju te suhomesnate proizvode iz EU i zamenju lokalnim, jedno vreme je Praska sunka iz Ceske bila redovna, vise  je nema. Mada mozda je i trenutno.

 

Znam! Genijalna je ta kobaja, nikako da zapamtim ime

 

Edit: setio se! Soppressata

Edited by banatjanin
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, djeneralche said:

 

Inace sam primetio da vremenom sve se vise izbacuju te suhomesnate proizvode iz EU i zamenju lokalnim, jedno vreme je Praska sunka iz Ceske bila redovna, vise  je nema. Mada mozda je i trenutno.

To mi je bilo omiljeno od sveg mesa. I dalje idem da proverim da nije slučajno stigla, a odavno je nema.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...