Jump to content
IGNORED

Letnje gume


Dankan Ajdaho

Recommended Posts

Što bi bilo ko uopšte imao loše gume na bilo kojim točkovima?? Da nemam da nabavim set novih guma (ne mora da bude Michelin, Continental, i neka srednja klasa je dovoljna), prodao bih automobil odmah.

  • +1 7
Link to comment

Oglasi i polovne mlade gume mama, ne biste verovali koliko ljudi ima visak jer su prodali/promenili auto (a npr. nisu dali oba seta) pa samim tim i dimenziju i onda tako gume koje su nove recimo 400e mogu da se uzmu sa dotom starim godinu dve i sarom 90+ % za mnogo manje para. 

  • Hvala 1
Link to comment
On 8.7.2023. at 11:25, Ayatollah said:

Što bi bilo ko uopšte imao loše gume na bilo kojim točkovima?? Da nemam da nabavim set novih guma (ne mora da bude Michelin, Continental, i neka srednja klasa je dovoljna), prodao bih automobil odmah.

Gume se ne troše jednako. Nije tajna da se prednje habaju otprilike 2 - 2,5 puta više nego zadnje. To znači da ćeš svakako nakon kupovine 4 nove gume doći u situaciju da su dve bitno bolje, što ne znači da su one druge dve propale skroz. E, pa te bolje ja stavim napred, odnosno nakon nekog vremena napravim rokadu. 

Link to comment
3 hours ago, nesha taxista said:

Gume se ne troše jednako. Nije tajna da se prednje habaju otprilike 2 - 2,5 puta više nego zadnje. To znači da ćeš svakako nakon kupovine 4 nove gume doći u situaciju da su dve bitno bolje, što ne znači da su one druge dve propale skroz. E, pa te bolje ja stavim napred, odnosno nakon nekog vremena napravim rokadu. 

Zaboravljaš da je nova guma loša za nagla kočenja, tek kad je pohabaš malo postaje ono što ti treba. 

Link to comment
On 10.7.2023. at 19:32, maheem said:

Zaboravljaš da je nova guma loša za nagla kočenja, tek kad je pohabaš malo postaje ono što ti treba. 

Mene su jednom baš nove iz radnje izvukle. Prešao sam bukvalno jedan kilometar i morao sam naglo da kočim. Auto je brzo stao. 

Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da jesu. Jedina zamjerka kol'ko se sjećam sa test(ov)a je da prelaze manje ako se uporede sa Michelin-om u tom zadatku (80-90k -- 50-ish). 

Ako se koriste 10-15k godišnje, 50 je dovoljno za 5 godina roka gume.

  • +1 1
Link to comment

Idem malo kasnije po 4 nova komada letnjih Viking, šatro kontinental program blabla. 27000 sve 4 što je super cena, uštedeo sam barem 5k. Iskočilo mi jaje na jednoj i izduvava se na svakih 15, 20 dana, prvo sam kontao 2 da promenim, ali kad sam upecao ovo, reko nek ide život.

 

Viking iskustva?

Link to comment
4 hours ago, maheem said:

Mnogo galame i ko fol su agresivni, al su ok

 

Mislio sam na gume :covid19:

 

Upravo sam ih dopremio, baš su lepe. Haha. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...