November 24, 20241 yr To se meni desilo u nekim brdima u Italiji. Prva pumpa, digitalna pumpa za vazduh resila problem. Samo je bitno i da se resetuju vrednosti. A opet u BG mi se to desilo na letnjim ove godine, napumpam ih, posle par dana opet. Odem do Adama i morali su cep da stave na gumu. Edited November 24, 20241 yr by Milosh76
November 24, 20241 yr Meni se desilo u jebenim Dragaljevcima u septembru po največem mogućem pljusku u pet ujutro, tamo su radovi skoro celo leto bili, neravnina, i ispustio je prednji levi sa dozvoljenih 2.4 na 2.3. Samo se zakucao i stao.
November 24, 20241 yr Meni pre godinu i nešto alarm za pritisak na opalio ne znam dal sam pola sata bio na Milošu Velikom, stanem, gledam, ništa, isključio se na prvom mestu gde je moglo i potražio gde piše Vulkanizer, kaže sve ok, napumpali, dvesta dinara, posle do Ivanjice i nazad sve ok. Na proleće odbacio ćeru do stadiona na trening, taman što sam stigao tamo, ding, stanem, prednja desna se dobra o spljoštila, majstori dole u onoj rupi ispod Autokomande okreću, gledaju, potapaju, jedva nađoše gde da se krpi. Još me pitaju a jel ste sigurni da je ova. Pre koji mesec isto samo s levom. Oguglao, napumpao na Lukoilu i reko ko ga jebe. Uvek posle pumpanja memorisanje vrednosti.
March 7, 20251 yr Hankook, Good Year, Michelin, Continentalm,Pirelli... ako ces vrhunske, ako ces neku srednji klasu onda moze i Lassa, Fulda, Kleber, Barum... Zavisi koliko para hoces da das. Recimo, odlicna Hankook guma https://beo-car.rs/hankook-205-55-r16-ventus-prime-4-k135-91h-letnja-guma Ili biraj ovako https://beo-car.rs/auto-gume/letnje-gume/205-55-r16?product_list_order=price_desc Ili ovo https://www.kemoimpex.com/gume/automobili/letnje-gume?width=205&height=55&base=16 Licno bih isao na premium gume, pogotovo ako vozis dosta leti. Edited March 7, 20251 yr by Milosh76
March 31, 20251 yr I ja zamenio kod njih za vikend, isto 16, a stoje mi tamo zimske/letnje u zavisnosti od sezone. Platio 8.000, a nemam pojma šta me je tačno toliko koštalo. Edited March 31, 20251 yr by napadaj
March 31, 20251 yr meni je besmislenije 300 din za prebacivanje čitavih točkova sa prednjih na zadnje osovine.kemoimpex autoput.nije što je besmisleno nego kupiš 2 nove gume, platiš 1450 montažu demontažu i balans, nove gume ti stave napred a prebacivanje starih točkova nazad umesto da te časte za promet od 200e oni te cepnu sa još 600 kinti extra. bukvalno se svi otimaju za goli dinar kako znaju, cenim da idemo sigurni pljačka rio favela scenario
April 20Apr 20 Da li je problem uzeti gumu koja ima veći indeks izdržljivosti težine konkretno 94Y umesto 91Y?Sve ostalo je isto. AI kaže nije pametno pariti (poštp mi treba samo jedno), vulkanizer kaže brineš oko gluposti...
April 20Apr 20 Kako misliš pariti, prednje / zadnje? U svakom slučaju vulkanizer je u pravu, a AI glup kao i obično. Osim u slučaju ako ćeš da voziš Hungaroring. Znate onu spiku da kad ne može da se krpi guma, nego menja i onda moraju obe na osovini? Teška glupost i klasičan milking kupaca.
April 20Apr 20 Pariti na istoj osovini.Ako guma ima veću nosivost, kapiram i da je sastav malo izmenjen, jebem li ga. Pretpostavljam da razlika nije i ne bi bila neka svemirska.
April 20Apr 20 obican smrtnik ne proverava ni pritisak u gumama jednom nedeljno kako mnogi preporucuju pa ne oseca nikakvu posebnu razliku, a ovo pa tek... ako nemas drugo resenje, svakako ne vidim da ce biti zajeb
Create an account or sign in to comment