Jump to content
IGNORED

Letnje gume


Dankan Ajdaho

Recommended Posts

On 7. 4. 2024. at 0:32, zorglub said:

Šta znam, ako ste se svesno odlučili za automobile sa dimenzijama točkova od 17" i preko, valjda ste računali i na veće cene guma i vulkanizerskih usluga?


A jbg vulk usluge su neminovnost kolike god da su dimenzije tockova, ali 5000-5500 plaćati po sezoni za zamenu je pljačka. A danas svaki auto koji nije neka klasa malog gradskog ima 16+ veličinu točkova, nije to ne znam kakvo bahaćenje.  Veći fensi servisi su se baš promangupirali, zapravo vulkanizerski lanci. Manje lokalne zanatlije i dalje drže kud i kamo normalne cene, tu oko 3.000 +- 500 je ok. Ovih 2.300 za Beograd u 2024. (i to promo za sve veličine je akcija) je ispod svega što sam skorije video/čuo. 

Link to comment
15 minutes ago, ducca said:

Ovih 2.300 za Beograd u 2024. (i to promo za sve veličine je akcija) je ispod svega što sam skorije video/čuo. 

 

Toliko sam pre 10ak dana platio kod mog prigradskog vulkanizera, još mi je usput ka poslu. 14ice doduše.

Link to comment

u krusevcu je menjanje sve 4 i balansiranje bilo 1500, ako su na felnama ispod 700-800. pred 2 godine

Edited by Mr.Mxyzptlk
Link to comment
  • 1 month later...

ako je guma 215/60/17 fabričkitm stavljena, da li mogu, bez da ću nešto pojebati, staviti višu gumu (65)?

 

 

 

 

all season je u pitanju

Link to comment
Posted (edited)
16 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ako je guma 215/60/17 fabričkitm stavljena, da li mogu, bez da ću nešto pojebati, staviti višu gumu (65)?

 

 

 

 

all season je u pitanju

 

205/65/17 pasuje po dimenzijama, minorna je razlika.

 

Mada za 215/60/17 postoji Michelin CrossClimate 2 (najbolje all season koje sam imao ikada, i topla preporuka), a u dimenziji  205/65/17 mislim da ih ne prave. 

 

Edited by JakeBlues
Link to comment
16 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ako je guma 215/60/17 fabričkitm stavljena, da li mogu, bez da ću nešto pojebati, staviti višu gumu (65)?

 

 

 

 

all season je u pitanju

 

kod nekih auta moze.

pogledaj u user manual. tamo su navedene sve dopustene dimenzije.

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, JakeBlues said:

 

205/65/17 pasuje po dimenzijama, minorna je razlika.

 

Mada za 215/60/17 postoji Michelin CrossClimate 2 (najbolje all season koje sam imao ikada, i topla preporuka), a u dimenziji  205/65/17 mislim da ih ne prave. 

 


za sad sam najbliži continentalu

za neverovati najpovoljnije su na ananasu

  • Haha 1
Link to comment

Ne kažem da je to slučaj s Ananasom no te povoljne cene za internet kupovinu guma često znače i da su to gume koje su malo duže stajale u magacinima. Mada ne mora da znači. U svakom slučaju good luck! :)

 

Link to comment
23 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

za sad sam najbliži continentalu

 

Solidan izbor, ako situacija ne bude nalagala drugo po savjetu vulkanizera 

sljedeće proljeće stavljam SportContact 7 ili ContiSportContact 5

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 16. 5. 2024. at 15:57, JakeBlues said:

Mada za 215/60/17 postoji Michelin CrossClimate 2 (najbolje all season koje sam imao ikada, i topla preporuka)


uzet michelin, za continental sam morao da idem u žarkovotm a ovo mi je bilo ispred nosa plus ovakva preporuka i izbor je bio jednostavan

  • +1 2
Link to comment

Čitajući vas, mislim da sam blizu odluke da pređem na all seasons gume. Na hotel za gume i zamenu na svake 4 godine potrošim jedan ovaj Mišlen komplet.

  • +1 1
Link to comment

sad sam čuo najluđu kombinaciju, tip pozadi tera all season, a prednje menja po sezoni

 

drugo mesto je kolega koji tera zimske gume cele godine

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...