Jump to content
IGNORED

Letnje gume


Dankan Ajdaho

Recommended Posts

Kao i svake izmjene guma, provjerena reglaža na trapu. Sve se zeleni što i nije čudno na autu koje izbjegava šahtove i maltene staje na ležećim policajcima. :fantom:

Link to comment

Kad smo kod guma samo da primetim da su se vulkanizeri previše promangupirali, u novembru me zamena sa montažom 4 gume izašla nešto tipa 5 i po hiljada, sjebo sam se što ne uzeh opet all-season i zdravo djaci, nisam video vulkanizera par godina unazad. Svaka stavka montaže ima svoju cenu, svaka dimenzija pneumatika svoju, ako je SUV vozilo opet posebna cena (bez obzira što je guma najobičnija sedamnaestica). Pas mater :mad:

Edited by ducca
  • +1 1
Link to comment

Da, da, čak su i skladištenje guma sad povećali, gledaju ti dimenzije plus da li je ceo točak ili samo guma, ovaj kod mene u kraju uzima 800 kinti mesečno za 4 točka.

Link to comment

na hejt za vulkanizere dodajem hejt za trapadžije koji često pripadaju istoj feli - isti majstor ti menja gume proverava stanje trapa i radi reglažu

 

oni ukratko pojma nemaju sa dijagnostikom, imam već neko vreme slučaj pojačane škripe iz prednjeg dela naročito posle kiše, na 4 mesta su mi samouvereno rekli silen blokovi - zamenio sve što se menja napred, 120e, naravno škripa se nastavila.

 

potražiću im gugl profile da im se najebem svega

Link to comment

Pa trebalo bi uveliko s obzirom na temperature, ali zakonska obaveza prelaska na letnje ne postoji. Sa druge strane ko ima kasko morao je do juče da vozi zimske, nerealno ali tako je. 

Link to comment

pa da..kontam i ja da su temperature sulude..ali reko da li ima neko pravilo..

 

 

a imam i registraciju sad..markica istice 3. maja :rolleyes: a praznici..pa uvek moram da planiram ranije..

Link to comment
4 hours ago, Eleniko said:

na hejt za vulkanizere dodajem hejt za trapadžije koji često pripadaju istoj feli - isti majstor ti menja gume proverava stanje trapa i radi reglažu

 

oni ukratko pojma nemaju sa dijagnostikom, imam već neko vreme slučaj pojačane škripe iz prednjeg dela naročito posle kiše, na 4 mesta su mi samouvereno rekli silen blokovi - zamenio sve što se menja napred, 120e, naravno škripa se nastavila.

 

potražiću im gugl profile da im se najebem svega

Zato sledeći put pitaj koliko košta da ti ustanove šta škripi. Ako neće, teraj kod drugoga koji hoće. 

  • Hvala 1
Link to comment
On 1. 4. 2024. at 13:09, Eleniko said:

na hejt za vulkanizere dodajem hejt za trapadžije koji često pripadaju istoj feli - isti majstor ti menja gume proverava stanje trapa i radi reglažu

 

oni ukratko pojma nemaju sa dijagnostikom, imam već neko vreme slučaj pojačane škripe iz prednjeg dela naročito posle kiše, na 4 mesta su mi samouvereno rekli silen blokovi - zamenio sve što se menja napred, 120e, naravno škripa se nastavila.

 

potražiću im gugl profile da im se najebem svega

na mom suzukiju sx4 sam imao isto, zamenio sam solje amortizera i proslo je. ali mi je reko majstor da im je to slaba tacka.

  • Hvala 1
Link to comment

Ako nekog zanima izletela mi reklama za servis Box Petrovski (Jovanke Radakovic u Mirijevu) - zamena i montaza sve 4 gume 2300 rsd, mislim da je cifra vise nego ok s obzirom na ludilo koje je zavladalo sa cenama, bio danas zamenio sve po ps, preporuka (servis nije fensi niti veliki pa je i zamena malo sporija, ali za duplo manju cifru nego veci vulkanizerski servisi isplati se pricekati).

  • Hvala 1
Link to comment

Ako je 2300 s balansiranjem to je bas jeftino, i kod nas u SM je 3000+ sad, bukvalno svi poludeli. Apsolutno se isplati imati dva seta guma i felni a kakva nam je klima sad, opusteno mogu i dobre All season gume i samo jedan set.

Link to comment

Šta znam, ako ste se svesno odlučili za automobile sa dimenzijama točkova od 17" i preko, valjda ste računali i na veće cene guma i vulkanizerskih usluga?

Takođe, mada ne tvrdim da sam u pravu, mislim da je posedovanje dva seta na zasebnim felnama lažna ekonomija - trenutka kada počnete da vozite na novim ili sveže montiranim gumama, počinje njihovo de-balansiranje. Zamena i balansiranje dva puta godišnje bi trebalo da doprinosi očuvanju trapa.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...