Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

4 hours ago, theanswer said:

@Budja

 

Misterms nisu neki pokazatelj za predsedniče ali se ne mogu totalno otpisati. Pogotovo u poslednje vreme sve veće polarizacije i činjenice da glasači sve manje splituju glasove sa vrha i dna listića. Tako su demokrate i dobile većinu u House a republika vi većinu u senatu. Nacionalizovali su izbore. Jednima je to odgovaralo u distriktima koje je Hilari dobila a drugima u državama koje je Tramp dobio. 

 

Uzgred, pošto je Florida ta o kojoj pričamo, na midterms je tamo glasalo mnogo ljudi. Mislim da je razlika između 16 i 18 bila svega oko milion glasova što nije preterano mnogo 

 

I midterms su odličan pokazatelj dugoročnijeg trenda. Tako je tea party 2010 najavila Trampa 2016. Tako ti i AOC najavljuje, samo polako.. I za demografski trendove takođe.. Rural, suburbs itd, ne sme se zanemariti 

 

Odlicno, dakle pokazatelj za 2024.

Link to comment

Tesko je skinuti predsednika koji ide u reizbor. To se poslednji put desilo 1992 sa Busom starijim. ali i to posle 2 mandata Regana, Republikanci su drzali Belu kucu
 12 godina u nizu. Pa uz manju recesiju ljudima se vec smucio GOP u Beloj kuci.  Ima logicnih razloga zasto je tesko skinuti predsednika koji ide u rezibor poput sukoba tokom  unutarstranackih izbora za protivkandidata koji ide na sedecg predsednika koji nema to. Zato se Bela kuca uzima najcesce posle 2 mandata.

Sada sa virusom je dosta prilika otvoreno, po meni sve zavisi od nezaposlenosti i kako ce je sanirati.

Link to comment
On 9.4.2020. at 23:29, Budja said:

E, sad, kako je DNC preko crnackog establismenta uspeo da nametne Dzoa za kandidata, to je vec misterija. I zasto su, uopste, gurali Dzoa a ne nekog drugog folksy man idealnog za mid west, pojma nemam. Mislim, mogli su malo da potplate crnacke lidere na jugu da navijaju za Kamalu.

 

U nezanemarljivoj meri ima veze i sa time što je Biden osam godina bio potpredsednik prvom afroameričkom predsedniku. To je sveže sećanje i vrlo opipljiva činjenica.

Link to comment
22 minutes ago, Shitgenstein said:

 

U nezanemarljivoj meri ima veze i sa time što je Biden osam godina bio potpredsednik prvom afroameričkom predsedniku. To je sveže sećanje i vrlo opipljiva činjenica.

bravo!

 

Link to comment

Laz,a cak i da je tako barem prema zadnjim istrazivanjima,vise od 15 posto njegovih nece glasati za Bajdena.Nisam za Trampa,ali brate Bajden koji gubi misao i ne moze u sred intervjua da se seti sta je rekao pre 2 sekunde.:isuse:

Link to comment

treba i njega i sandersa i demokratsku da bude sramota. stavljaju bolesnog coveka, samo cekam kad ce u sred recenice da ustane i odluta negde.  sanders sto ponovo podrzava svog protivnika iz stranke, rodjo niko te ne siba po ledjima, bolje cuti i skupljaj glasove tiho, na izbornom spisku si...on sebe opet minira. sta zajebava narod?!

 

nece novi ljudi glasati za bajdena zato sto se sanders povlaci. pre nece izaci na izbore ili mali broj ce se prebaciti i glasati za trampa i jill stein (warren followers)

 

tramp ce pobediti svakako. uopste nemam dilemu. 

Link to comment

ja bar troje warrenovaca znam koji ce gladati za nju. treba malo vise da pricas sa ljudima i slusas ih. 

Edited by mustang
Link to comment
10 minutes ago, mustang said:

ja bar troje warrenovaca znam koji ce gladati za nju. treba malo vise da pricas sa ljudima i slusas ih. 

 

nisu svi kao ti

Link to comment

Dobar endorse Sandersa.  Biden je na kraju čak rekao da bi voleo da vlada zajedno sa Bernijem. Obzirom da trenutno nije u stanju da sastavi mnogo složene i skrivene misli, čak mi je delovalo da je bio iskren :D Koliko sam razumeo, postoji mogućnost da Berni ubaci neke svoje ljude u adminsitraciju. Videćemo.

 

Ako uspe da ubaci neke važne politike u Bidenovu agendu, to bi bio dobar rezultat.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...