Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Mislim da je svakom jasno da je DNC iZvukao sve prljave trikove da oštete Dedu, da bi Biden bio taj kandidat, za kojeg svi znamo da nije dobar. Ne znam šta drugačije reći o DNC, osim “tako im i treba”, jer su izgubili izbore unapred osim ako se Trump ne samoubije politički.

Link to comment

Jebala vas da vas jebala ta opsesija DNC-om.

 

Kakva to zavera[emoji769] mora biti da šiješ nadmoćnog i karizmatičnog kandidata za 25% u primaries, jebovasotac. RNC nije uspio spriječiti Trumpa uz sav trud i dinastije 2016 jer ga se nisu usudili jednostavno diskvalificirati.

 

Još jednom, jebo vas imaginarni svemoćni DNC da vas jebo, sektaši zaluđeni.

Jebo vas nenormalne bre.

 

 

 

 

Link to comment

Btw. da podsjetimo da je 2008 prelomljena kad je matora establishment [emoji769] drtina Ted Kennedy s cijelom established familijom pred smrt endorsao Obamu (i hvala mu na tome) jer je shvatio njegov dar i mogućnosti. Gdje je Sandersov Ted? Mislim, on se kandidirao da vodi tu stranku, tj. da postane establishment. Za to ti treba većina.

 

 

Link to comment

Berni je u poslednjih 5 godina uspeo da pomeri DNC ulevo i to znatno. 

Sa ovim mladjim ljudima u kongresu taj trend ce se nastaviti i samo tako se velike koalicione organizacije menjaju.

Tea party populizam je 2008 bio na marginama i trebalo im je 10 godina da promene partiju i time i politiku.

Ne radi se tu o Bajdenu ili Berniju nego masi koja je iza njih i koja ih gura, tj. manji donori vs ovi veci.

Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

U stvari jasno je na čemu ti baziraš taj apsurdni stav - na medijskom narativu koji ovde verno reprodukuješ citatima i linkovima. Rekao mi The Atlantic da je Biden najjača opcija kontra Trampa, a tek za midterms što će biti dobar, uh! 

 

Istovremeno preživarski iznosiš i opravdanje za budući neuspeh: Naučio me WaPo da će, ako Biden kojim čudom ne oduva Trumpa, odgovorni biti mladi majmuni koji su se džabe ložili na socijalizam :yawn2:

Exhibit A: Sanders je Floridu predao Trampu onog trenutka kada je krenuo da blebeće o Kubancima. Pride je naguzio kongresne kandidate na Floridi i drugde. Možda će Bajden izgubiti na Floridi, ali ima neku šansu.

Exhibit B: Ispalo je da mladi zaista velikom većinom glasaju za Sandersa, ali je takođe ispalo da većina mladih ne glasa. Pa je šupalj argument o probuđivanju i uzbuđivanju širokih narodnih masa koje će pohrliti da glasaju za Sandersa u novembru. 

Exhibit C: Bajden privlači prigradske glasače koji su bili bitan faktor na kongresnim 2018-e, pa će neprosvećeni i neprobuđeni glasati za Bajdena u novembru.

 

Pri tome, neću ja kriviti pro-Sanders tviter ratnike koji će glasati za Trampa ili Džil Stajn. Već sam napisao da tijeh nema puno, pa verovatno neće biti posebno bitno. Šljam, kakav god bio ishod u novembru.

Edited by Gandalf
Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

Jebala vas da vas jebala ta opsesija DNC-om.

baron je pričao posle da je špil bio star, da je previše pio, da ga poneo žar...

Edited by Gandalf
Link to comment
47 minutes ago, Gandalf said:

Exhibit A: Sanders je Floridu predao Trampu onog trenutka kada je krenuo da blebeće o Kubancima. Pride je naguzio kongresne kandidate na Floridi i drugde. Možda će Bajden izgubiti na Floridi, ali ima neku šansu.

Exhibit B: Ispalo je da mladi zaista velikom većinom glasaju za Sandersa, ali je takođe ispalo da većina mladih ne glasa. Pa je šupalj argument o probuđivanju i uzbuđivanju širokih narodnih masa koje će pohrliti da glasaju za Sandersa u novembru. 

Exhibit C: Bajden privlači prigradske glasače koji su bili bitan faktor na kongresnim 2018-e, pa će neprosvećeni i neprobuđeni glasati za Bajdena u novembru.

 

Pri tome, neću ja kriviti pro-Sanders tviter ratnike koji će glasati za Trampa ili Džil Stajn. Već sam napisao da tijeh nema puno, pa verovatno neće biti posebno bitno. Šljam, kakav god bio ishod u novembru.

 

Exhibit A je presmešan van svake mere i granice. Zbogom pameti argument iz sledećih razloga. Nemaš apsolutno nikakav dokaz za ovu tvrdnju. Niti takav dokaz može postojati toliko vremena pre general election. NIti ima bilo kakav dokaz da je ta kampanja protiv Sandersa kako je ljubitelj lika i dela Fidela Kastra imala ikakav uticaj na bilo šta i bilo koga. Ja takve ankete nisam video, voleo bih da mi pokažeš iste. Apropo toga koliko procenata glasača bi inače glasalo za Sandersa a onda kao ne bi je svakako minoran. Kubanci o kojima pričaš su jedini latinosi skoro koji tradicionalno naginju ka GOP, njihov procenat među hispanicima se na Floridi smanjuje sa influxom novih migranata, npr Portorikanaca. Pričamo o latino bloku koji je jedna demografija u kojoj je Sanders sašio Bajdena. Tako da ako i jeste izgubio koji promil glasova među svakako GOP naklonjenim Kubancima, njegova veća podrška među ostalim latino glasačima bi i više nego nadomestila to. Pričamo o demografiji koja je btw ne ključna samo na Floridi nego i u drugim državama poput Arizone, Nevade itd. Slažem se da je Bajden za Floridu bolji kandidat od Sandersa. Ali to nema veze sa jebenim Kubancima nego sa starosnom strukturom. Kao što je prajmari pokazao stariji glasači su u ogromnoj većini za Bajdena, što broj godina opada Sanders se bolje kotirao. Starosna struktura Floride znamo kakva je stoga je i Bajden tu u većoj šansi od Sandersa da ugrozi Trampa. Pritom pričamo o državi koja nije više tossup, nego je lean R. Ako demokrate nisu mogli da sačuvaju senat mesto u Floridi i izgube trku za guvernera protiv De Santisa koji je išao u prajmari kao Tramp hardliner, a ne kao moderate republikanac u wave godini za Demokrate u kojoj su dobile generic ballot sa koliko 9% nacionalno, zašto bi iko smatrao da je to država za izgubiti 2020. Florida je opasan reach za Demokrate, Tramp je tamo popularan i De Santis je prilično popularan. 

Link to comment
1 hour ago, theanswer said:

Ako demokrate nisu mogli da sačuvaju senat mesto u Floridi i izgube trku za guvernera protiv De Santisa koji je išao u prajmari kao Tramp hardliner, a ne kao moderate republikanac u wave godini za Demokrate u kojoj su dobile generic ballot sa koliko 9% nacionalno, zašto bi iko smatrao da je to država za izgubiti 2020.

Gillum has 49.1 percent, or 4,023,124 votes, while DeSantis has 49.6 percent, or 4,066,059 votes, for a margin of just under 43,000, according to NBC News.

 

edit: 

2018 United States Senate election in Florida

 

Nominee Rick Scott Bill Nelson  
Party Republican Democratic
Popular vote 4,099,505 4,089,472
Percentage 50.06% 49.93%
Edited by Gandalf
Link to comment
29 minutes ago, Gandalf said:

Gillum has 49.1 percent, or 4,023,124 votes, while DeSantis has 49.6 percent, or 4,066,059 votes, for a margin of just under 43,000, according to NBC News.

 

edit: 

2018 United States Senate election in Florida

 

Nominee Rick Scott Bill Nelson  
Party Republican Democratic
Popular vote 4,099,505 4,089,472
Percentage 50.06% 49.93%

 

Mogao sam ti ja poslati rezultate, ako nisi znao. A sad mi objasni kako u makar jednoprocentnom slučaju uopšte dovode u pitanje moju tezu da su republikanci dobili izbore u floridi u godini u kojoj su nacionalno demokrate dobile sa 9%

Link to comment
13 minutes ago, theanswer said:

Mogao sam ti ja poslati rezultate, ako nisi znao. A sad mi objasni kako u makar jednoprocentnom slučaju uopšte dovode u pitanje moju tezu da su republikanci dobili izbore u floridi u godini u kojoj su nacionalno demokrate dobile sa 9%

sa ovakvim marginama 2018-e, očito je da će demokrate imati valjanu šansu da dobiju 2020-e. možda neće, ali imaju šansu.

 

tj. sa Bajdenom će imati šansu. Sanders je Floridu predao Trampu jer je verovatno previše narcisoidan da prizna da je pričao gluposti pre koju deceniju.

Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

sa ovakvim marginama 2018-e, očito je da će demokrate imati valjanu šansu da dobiju 2020-e. možda neće, ali imaju šansu.

 

tj. sa Bajdenom će imati šansu. Sanders je Floridu predao Trampu jer je verovatno previše narcisoidan da prizna da je pričao gluposti pre koju deceniju.

 

mene bi bilo sramota da ovako komuniciram i da ljudi to mogu da čitaju

 

izrekneš glupu tezu

 

dobiješ kontra dokaze

 

potvrdiš moju tezu

 

izrekneš istovetnu glupu tezu kao da se ništa nije desilo 

 

svaka čast

Link to comment
34 minutes ago, theanswer said:

 

mene bi bilo sramota da ovako komuniciram i da ljudi to mogu da čitaju

 

izrekneš glupu tezu

 

dobiješ kontra dokaze

 

potvrdiš moju tezu

 

izrekneš istovetnu glupu tezu kao da se ništa nije desilo 

 

svaka čast

neizleciv je. jebomekurac™ kad se uopste ikada osvrcem na njegove izlive.

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...