Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, theanswer said:

potvrdiš moju tezu

 

4 hours ago, theanswer said:

Ako demokrate nisu mogli da sačuvaju senat mesto u Floridi i izgube trku za guvernera protiv De Santisa koji je išao u prajmari kao Tramp hardliner, a ne kao moderate republikanac u wave godini za Demokrate u kojoj su dobile generic ballot sa koliko 9% nacionalno, zašto bi iko smatrao da je to država za izgubiti 2020. Florida je opasan reach za Demokrate, Tramp je tamo popularan i De Santis je prilično popularan. 

 

tvoja je teza bila da su demokrate izgubili 2018-e, pa je malo verovatno da dobiju 2020-e. kada si napisao ovo masnim slovima, verovatno si zaboravio da je 2018-e u pitanju bila razlika od cirka 0.5%.

 

tako mala razlika 2018-e znači da demokrate imaju šansu 2020-e na FL predsedničkim i kongresnim izborima, pri čemu bi ta šansa bila značajno umanjena sa Sandersom kontra Trampa.

Edited by Gandalf
Link to comment

moja je teza bila da su izgubili 2018. 

 

da li je to tačno ili nije tačno? ti mi kao odgovor šalješ rezultate izbora na kojima su jelte demokrate izgubili :D

 

 trend u statewide izborima na floridi uopšte nije povoljan za demokrate, što je li pokazuju i ovi rezultati. znači, pričamo o godini u kojoj su pomenute kongresne izbore demokrate dobile sa nekih 8,9 % razlike. imajući u vidu trend, florida je sigurno više lean R država nego što je pure tossup.. jasno kao dan.. lean R država naravno ne znači da je apsolutno nemoguće da je Bajden dobije što sam i pisao kad se govorilo o nekim eventualnim prednostima koje bi njegova nominacija imala. poenta međutim nije da je to moguće jer je sanders odgovorio najnormalnije na postavljeno pitanje o kubi nego zbog starosne strukture najviše, što sam i objasnio gore. 

Edited by theanswer
Link to comment
8 minutes ago, theanswer said:

moja je teza bila da su izgubili 2018.

teza koja te je odvela u besmislen zaključak, jer si zaboravio da je razlika bila 0.5%. sada se koprcaš.

Edited by Gandalf
Link to comment
1 minute ago, Gandalf said:

teza koja te je odvela u besmislen zaključak, jer si zaboravio da je razlika bila 0.5%. sada se koprcaš.

 

ti si jebeni bogotac. 

 

jebo me pas da me jebo pas koji sam ja retard

Edited by theanswer
Link to comment
7 hours ago, Roger Sanchez said:

Jebala vas da vas jebala ta opsesija DNC-om.

 

Kakva to zaveraemoji769.png mora biti da šiješ nadmoćnog i karizmatičnog kandidata za 25% u primaries, jebovasotac. RNC nije uspio spriječiti Trumpa uz sav trud i dinastije 2016 jer ga se nisu usudili jednostavno diskvalificirati.

 

Još jednom, jebo vas imaginarni svemoćni DNC da vas jebo, sektaši zaluđeni.

Jebo vas nenormalne bre.

 

 

 

 

 

Ja se ovde slazem.

 

Bernie je izgubio fair and square, i, zapravo, nikada nije bio blizu pobede.

 

Da se ne ponavljam: Dok nam je Vini brojio delegate po Nevadi, ja sam nekako gledao glasove u tom kokusu, i tu je Berni bio na 35%. Pa, naravno, da, ako se udruzi establisment, da ce da  pobedi 35% kandidata koji je pre toga pobedio sa 25% i bio neresen sa 25%. Oh, Voren, da ne zaboravimo: dobila je tog super utorka isto glasova kao mini Mike.

 

Prosto, malo tautologije: Demokrate nisu htele da glasaju za Bernijevu politiku.

 

 

E, sad, kako je DNC preko crnackog establismenta uspeo da nametne Dzoa za kandidata, to je vec misterija. I zasto su, uopste, gurali Dzoa a ne nekog drugog folksy man idealnog za mid west, pojma nemam. Mislim, mogli su malo da potplate crnacke lidere na jugu da navijaju za Kamalu.

Link to comment
2 hours ago, Gandalf said:

sa ovakvim marginama 2018-e, očito je da će demokrate imati valjanu šansu da dobiju 2020-e. možda neće, ali imaju šansu.

 

tj. sa Bajdenom će imati šansu. Sanders je Floridu predao Trampu jer je verovatno previše narcisoidan da prizna da je pričao gluposti pre koju deceniju.

 

Gandalfe, nemoj da se blamiras tom indukcijom mid-termsa na predsednicke izbore.

 

Recimo 2010:

 

Quote

Republicans won the nationwide popular vote for the House of Representatives by a margin of 6.8 points and picked up 63 seats, taking control of the chamber for the first time since the 2006 elections.

 

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

Gandalfe, nemoj da se blamiras tom indukcijom mid-termsa na predsednicke izbore.

on je potegao 2018-u, ne ja. 

Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

 

Mogao sam ti ja poslati rezultate, ako nisi znao. A sad mi objasni kako u makar jednoprocentnom slučaju uopšte dovode u pitanje moju tezu da su republikanci dobili izbore u floridi u godini u kojoj su nacionalno demokrate dobile sa 9%

 

3 hours ago, Gandalf said:

Gillum has 49.1 percent, or 4,023,124 votes, while DeSantis has 49.6 percent, or 4,066,059 votes, for a margin of just under 43,000, according to NBC News.

 

edit: 

2018 United States Senate election in Florida

 

Nominee Rick Scott Bill Nelson  
Party Republican Democratic
Popular vote 4,099,505 4,089,472
Percentage 50.06% 49.93%

 

jes da obicno na predsednickm glasa kojih milion glasaca vise, ali to nije vazno. vazni su kongresni mid terms.

 

Candidate Running mate Votes % Electoral votes
  Republican Donald Trump Mike Pence 4,617,886 49.02% 29
  Democratic Hillary Clinton Tim Kaine 4,504,975 47.82% 0
Link to comment
Just now, Gandalf said:

on je potegao 2018-u, ne ja. 

 

:laugh:

 

Cekaj, sad negiras sopstvenu tvrdnju pomeranjem stativa?

 

:isuse:

 

Danas ti slabo ide rasprava.

Link to comment

ja diskutujem sa ljudima. on potegao argument i nekakve podatke, ja odgovorio na to. 

 

ako ćeš da insistiraš da smo induktivne ćurke... udri, nemam ništa protiv. da se okrenemo trenutnim sondažama?

Link to comment

Bajden treba da dobije Pensilvaniju, Mičigen, Minesotu i Viskonsin. Dobiće popular vote sigurno, dobija i izbore ako uzme elektore u tim državama. Elektabilniji je kandidat od Hilari, ekonomski kolaps zbog virusa mu ide na ruku. Demencija ga užasno izuva, ukoliko mu bude do novembra još gore, narandžasti će jahati na tome kao lud. Nažalost Berni je samo na 35% u okviru stranke. Sada ga nisu mnogo ni saplitali, osim onim koordinisanim povlačenjem Pacova i Slovenke. 

Link to comment

@Budja

 

Misterms nisu neki pokazatelj za predsedniče ali se ne mogu totalno otpisati. Pogotovo u poslednje vreme sve veće polarizacije i činjenice da glasači sve manje splituju glasove sa vrha i dna listića. Tako su demokrate i dobile većinu u House a republika vi većinu u senatu. Nacionalizovali su izbore. Jednima je to odgovaralo u distriktima koje je Hilari dobila a drugima u državama koje je Tramp dobio. 

 

Uzgred, pošto je Florida ta o kojoj pričamo, na midterms je tamo glasalo mnogo ljudi. Mislim da je razlika između 16 i 18 bila svega oko milion glasova što nije preterano mnogo 

 

I midterms su odličan pokazatelj dugoročnijeg trenda. Tako je tea party 2010 najavila Trampa 2016. Tako ti i AOC najavljuje, samo polako.. I za demografski trendove takođe.. Rural, suburbs itd, ne sme se zanemariti 

Edited by theanswer
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...