Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Baba Klobuchara i Pacovchina su jebali kevu Brniju svojom podrskom ishlapelom bajdenu, to se od njih i ocekivalo i zato su i dresirani.

Link to comment

Baš loše izgledaju ove ankete. Deluju kao da centristi imaju značajnu većinu u odnosu na progresivno krilo kod demokrata. Izlapeli Džo će pući od Trampa, iako će opet  dobiti popular vote. Jedino Pensilvaniju preokreće, drugde ne verujem. Možda pogubi još koju plavu državu, kao zamalo predsednik baba. 

Link to comment
40 minutes ago, 3opge said:

mozemo da zahvalimo vernim crncima SC za sve ovo sranje, bice bogato nagradjeni kurcem u glavu od chicha Bajdena.

 

 

nece

dobice kurcem u celo od Trampare :D

 

ja se i dalje nadam da Bernie uzima makar 15 poena prednosti u Kaliforniji, da uzima Texas i Masacusets i da pravi makar 10 u Minesoti. ali ako Biden ode na 45 ili vise u Virdziniji i Severnoj Karolini, to je problem bome. to sta ce da uzima u raznim Alabamama, no one cares.

Link to comment

Dobri ljudi, može li nekoliko linkova za praćenje, predikcije, postanalize? I tviteri su dobrodošli.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment

Mada, osim ovo iz NC, nije stvar u tome da Berni pada, vec da Bajdenara raste. Jebi ga, logicno, i u Nevadi je Sanders bio na manje od 40%.

 

Ne zna se kakav bi bio raspored da Vorenova izadje. Tu ima neki rezervoar. Sinoc je u LA Liz napala Bajdena i establisment.

 

Sa druge strane, cini se da je strukturno jos uvek stranka 60:40 = kapitalizam : socijalizam, i tu nikakva magija ne pomaze, i tako bi bilo da su Bajden i Sanders 1 na 1. Prosto, nikakva izlapelost Bajdena nece odredjene demokrate prevesti kod Sandersa u unutarstranackim izborima.

 

 

Link to comment

ja pratim na nytimes

precizni su i izlaze sa zvanicnim podacima

 

predikcije i postanalize ne gledam... pre ponoci ni ne ocekuj neke bitne informacije. u 1 se zatvaraju biralista u Vermontu i Virdziniji. znaci pre 2 ce biti jasno sa koliko je deda opro u home state. Virdzinija ce uzeti vremena, ali neke naznake bi trebale biti vec oko 3. malo posle ce i NC da naidje. Texas i Kalifornija sumnjam da ce biti ista bitno pre sutra ujutru

 

btw, Klobuchar je vec stigla i u Bidenove spotove :lol: trci po celoj Minnesoti da namakne jos koji glas... jbt, oni su se stvarno usrali od dede

Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

538 model predviđa da će se dan završiti sa 29 delegata više za Bajdena od Sandersa danas. Računajući i Kaliforniju čije rezultate nećemo znati ko zna kad. Ne valja ovo ništa. Jedina nada sada je da su ankete opasno omašile ali evo poslenja koju vidim iz NC je Bajden 45, Sanders 18, Blumberg 11. Znači ne može bolje za Bajdena da u državama u kojima je dobar Blumberg ode ispod 15 a da u državama u kojima se do pre 3 dana on sam mučio da pređe 15 kao u Kaliforniji, em je on sad na 20ak em Voren i Blumberg mogu preći 15 i odneti delegate Berniju. Worst case scenario bukvalno se odigrava. Meni ostaje neka nada da Bernie može da dobije Teksas, bitno bi bilo ne zbog delegata jer će biti tu negde verovatno nego zbog toga što je jbni Teksas i da napapirči mnogo u Kaliforniji i da završi nekako ispred Bajdena na kraju dana. Ali teško. VA, NC, TN, AK, AL sve će da ode verlikom razlikom izgleda

 

Outlier.

 

Ako je u SC bilo 48:19, ne vidim kako u NC moze da bude isto. 

 

Evo indikatora o razlikama izmedju te dve drzave iz 2016:

 

SC, 27/02, 74:26 za babu

NC, 15/03, 55:41 za babu

Link to comment

Jbt, ali izlapeli Bajden :isuse:

Ovo je samo da se konzervira status kvo u partiji, mada će ga Tramp izgaziti

 

Jedino bi mi bilo drago da bar lažna skvo krahira, kad već sve ide kako ide

Link to comment
54 minutes ago, Budja said:

 

Outlier.

 

Ako je u SC bilo 48:19, ne vidim kako u NC moze da bude isto. 

 

Evo indikatora o razlikama izmedju te dve drzave iz 2016:

 

SC, 27/02, 74:26 za babu

NC, 15/03, 55:41 za babu

 

Može ako izađu butiđeđ i Klobučar i Bajden dobije bump iz SC kao jedini koji može zaustaviti Sandersa

 

Ne pamtim da sam video ovakvu promenu u anketama za ovako kratko vreme. Još se više sad bojim da ne bude baš totalni fijasko. Pre mi na to smrdi nego da su ankete pogrešne. 

Link to comment
26 minutes ago, theanswer said:

 

Može ako izađu butiđeđ i Klobučar i Bajden dobije bump iz SC kao jedini koji može zaustaviti Sandersa

 

Ne pamtim da sam video ovakvu promenu u anketama za ovako kratko vreme. Još se više sad bojim da ne bude baš totalni fijasko. Pre mi na to smrdi nego da su ankete pogrešne. 

 

Trend je jasan, ali ne preterujmo. Po anketi je deda Berni slabiji u NC (18%) nego sto je bio na izborima u SC (19%). To nece da moze.

 

Silver lining je da, ako Berni ostane u igri, i bude 1:1, tek onda ce se videti koliko je Bajden ocajan kandidat, pa anti-Bernijevci mozda i ne izadju na primaries ili opet pocne prica kako mora neko treci.

 

 

Ali, opet, realno, Berni nema ni 40% tako da je glupo biti ljut na pacova, Ejmi i pateticnog Beta. 

 

 

Link to comment

meni dosta smrdi na pogresne ankete. NC su semi-closed primaries. odnos u NC lako moze biti 45-20 za Bidena unutar partije, ali ti na dan glasa 100K independent i potpuno promeni sliku. 

Link to comment

Evo nacionalni polovi, ono o cemu sam pricao, Bajdenara izbija na prvo mesto jer nista od pacova i Ejmi Berni nije pokupio:

 

Polling Data

Poll Date Sample
Sanders
Biden
Bloomberg
Warren
Buttigieg
Klobuchar
Steyer
Gabbard
Spread
RCP Average 2/20 - 3/3 -- 26.0 24.6 16.2 14.0 9.0 4.7 2.0 1.3 Sanders +1.4
Morning Consult 3/2 - 3/3 961 LV 28 36 19 14 -- -- -- -- Biden +8
The Hill/HarrisX 3/1 - 3/2 449 RV 23 28 20 11 -- -- -- 2 Biden +5
Reuters/Ipsos 2/28 - 3/2 469 RV 29 18 15 10 10 4 2 1 Sanders +11
Yahoo News/YouGov 2/26 - 2/27 811 RV 27 21 14 18 10 4 2 1 Sanders +6
IBD/TIPP 2/20 - 2/29 325 RV 23 20 13 17 7 6 -- -- Sanders +3
Link to comment

Ortakinja iz LA, dedina aktivistkinja, kaže da deda zakiva po svim parametrima. 350 hiljada novih donatora u februaru, skoro sve male donacije. Juče je njih pedeset išlo po hudu da botuju a posle toga se okupilo 25 hiljada ljudi (nisam skontao da li je deda učestvovao ili ne).

Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

Trend je jasan, ali ne preterujmo. Po anketi je deda Berni slabiji u NC (18%) nego sto je bio na izborima u SC (19%). To nece da moze.

 

Silver lining je da, ako Berni ostane u igri, i bude 1:1, tek onda ce se videti koliko je Bajden ocajan kandidat, pa anti-Bernijevci mozda i ne izadju na primaries ili opet pocne prica kako mora neko treci.

 

 

Ali, opet, realno, Berni nema ni 40% tako da je glupo biti ljut na pacova, Ejmi i pateticnog Beta. 

 

 

isto ko sto nece da moze da je 150 hiljada ljudi vise izaslo u juznoj Karolini... populacija se povecala za 200K ljudi max, na democratic primaries izadje 150K ljudi vise, Biden ima koliko je baba imala, deda ima isto, a Steyer, Warren, Pacov i Klobuchar pokupe tih 150K...

 

jeste se kurac povecao democratic pool za 150K. i sva predvidjanja su bila vise manje na mestu ako skines 100K Bidenu. znaci bice da su republiknci isli pomalo na izbore i bice da su pogurali malo Bidena

Link to comment
×
×
  • Create New...