Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

9 minutes ago, Indy said:

Niko ne zna tačno "ko može da ugrozi Trumpa", ali mnogi se prave da to sigurno znaju (uključujući i bernijevce). To je bazirano na anketama, a znamo kako su dobre te ankete, po njima je Hillary ubedljivo dobijala.

 

Isto ovo, za berzu (to je pisao i ObiW). Kako to, kad se smatra da je glasačka mašinerija za Trumpa običan svet ("white non-college grads") - koliko njima stvarno znači Dow Jones?


Pa sad, verovati (nacionalnim) anketama i osluškivati glas populacije, pravog naroda, iz države u državu, je malo drugačije. Čak se i ovde dalo pročitati da Hilari nema šanse protiv Trampa. Realno, to im je najgori kandidat kojeg su mogli da provuku na kvarno izaberu.

 

Edit: isto će biti i sa Bajdenom, ali ja mislim da nema šanse da će njega nominovati, već će ići na konvenciju i tu će tek biti sranja u stilu House of Cards epizode.

Edited by dragance
Link to comment
Just now, Braća Strugacki said:

Indirektno, ako potraje pad, odražava se na zaposlenost, plate i kredite. To će svi da osete.

 

Pa da, "svi". Ne vidim kako to direktno ide u glasove baš Trumpu. Izbor Bidena, iza koga je Wall St, takođe može popraviti stanje na berzi. 

 

(Ipak, imam utisak da manje obrazovani jako malo paze na stanje "stocks".)

Link to comment
Just now, dragance said:


Čak se i ovde dalo pročitati da Hilari nema šanse protiv Trampa.  

 

Nisam pažljivo pratio ovde, pa mi je to promaklo. Koliko se sećam, jedino je Michael Moore predvideo Trumpovu pobedu.

Link to comment
6 minutes ago, Indy said:

Niko ne zna tačno "ko može da ugrozi Trumpa", ali mnogi se prave da to sigurno znaju (uključujući i bernijevce). To je bazirano na anketama, a znamo kako su dobre te ankete, po njima je Hillary ubedljivo dobijala.

 

Nije samo na anketama, već na poruci i suštini politike. Pensilvanija, Viskonsin i Mičigan su, pre svega, radničke države, uglavnom bele. industrija, transport i ostalo. Mnogo poslova je tu izgubljeno iz razno raznih razloga u proteklih 10 godina, to je jedan od razloga zašto su oove države otišle Trampu u 2016.g. Sve navedeno je Bajdenu najslabija tačka u elektoratu, a Berniju najjača.

 

U principu, pad berze i te stvari najviše utiču upravo na ove države. Sigurno neće uticati na NY, Kaliforniju i Chicago, oni su plavi, pa su plavi, niti će uticati na bible belt, koji se crveni već decenijama. Zato i mislim da je Berni jedini kji ima šanse.

 

btw, i Hilari je osvojila nekih 3 miliona glasova više od Trampa, ako me sećanje ne vara, pa je izgubila. Nije bitno koliko ljudi glasa u Kaliforniji, bitno je ovih nekoliko država.

Link to comment

Pa bilo nas je ovde, uključujući i moju malenkost, mada ja sam zadrti Bernijevac pa možda i nisam bio objektivan. No rezultat beše isti.

Link to comment
15 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Nije samo na anketama, već na poruci i suštini politike. Pensilvanija, Viskonsin i Mičigan su, pre svega, radničke države, uglavnom bele. industrija, transport i ostalo. Mnogo poslova je tu izgubljeno iz razno raznih razloga u proteklih 10 godina, to je jedan od razloga zašto su oove države otišle Trampu u 2016.g. Sve navedeno je Bajdenu najslabija tačka u elektoratu, a Berniju najjača.

 

U principu, pad berze i te stvari najviše utiču upravo na ove države. Sigurno neće uticati na NY, Kaliforniju i Chicago, oni su plavi, pa su plavi, niti će uticati na bible belt, koji se crveni već decenijama. Zato i mislim da je Berni jedini kji ima šanse.

 

btw, i Hilari je osvojila nekih 3 miliona glasova više od Trampa, ako me sećanje ne vara, pa je izgubila. Nije bitno koliko ljudi glasa u Kaliforniji, bitno je ovih nekoliko država.

 

Middle class Joe koji se vozi amtrakom je baš zbog ovoga nekima omiljeni lik za pobediti Trampa. Na papiru naravno. Ono što ne vide je da Džo iz Skrentona može da energizuje samo mrtvo puvalo starije od 55 godina a da je Obama Tramp okruge u Ajovi dobijao Butiđeđ. Neverovatno su glupi. Jasno je svima gde je entuzijazam u partiji i gde idu svi mlađi od 45. Goveda. 

 

Evo ne znam ima li Boga da im se Sanders sutra usere u život svima. Odavno se ne bih tako obradovao

Link to comment
17 minutes ago, Indy said:

 

Pa da, "svi". Ne vidim kako to direktno ide u glasove baš Trumpu. Izbor Bidena, iza koga je Wall St, takođe može popraviti stanje na berzi. 

 

(Ipak, imam utisak da manje obrazovani jako malo paze na stanje "stocks".)

 

Nisam siguran ni u šta, jedino vidim da se u poslednje vreme stvara popriličan haos, koji jako utiče na marginu greške kod exit polova. Imam dosta kontakata sa amerima, radim za firmu iz Ohaja, samo pre mesec dana svi su imali jasnu sliku budućnosti, sve živo im je bilo jasno, a sada je svaka druga rečenica I dunno.

 

Počelo je sa Kinom i uticajem onoga što se tamo dešava na posao, a sada se širi lančano. Gubitak poslova u država koje se ljuljaju može da donese prevagu na strqnu demokrata. Nemam pojma da li će biti ta logika u realnosti, više se ništa ne događa logično, tj. bar ja nisam pohvatao tu logiku.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Da li ce biti nekih debata i sl.?

 

Bajden je ranjiv kandidat, on je sada igrom slucaja isplivaio, ako ga Berni i njemu skloni mediji (tipa FOX News :)) malo pritegnu, bice tu svasta.

On od pre Ajove nije imao apsolutno nikakav pritisak. A setimo se kako ga je Kamala razbila onomad u jednoj od prvih debata, bas na rasnom pitanju.

 

Mislim, ne moze establsihment da gura Bajdenaru, on bude egal sa Sandersom i onda dodje Hilari za kandidata. Ain´t gonna happen.

 

Dovoljno je da dođu na konvenciju sa približno isto delegata ispod većine neophodne, na drugom ballotu glasaju super delegati i kraj priče. 

 

Evo ne znam za debate mislim da nema zakazanih trenutno ali biće izvesno 

Link to comment

Mislim da će Biden biti Dem nominee.

Pitanje je da li Bernie ima živaca da ide kao nezavisni u opšte izbore (i čime bi to rezultiralo.)

Kako bilo, Trump teško da neće imati još 1 mandat...

(Biću srećan da ne budem u pravu).

Link to comment

Pa dobro, ko jebe onda DNC i treba da ih handri Tramp još 4 godine ako im je ovakva lista prioriteta. Bitniji interes sopstvene guzice od interesa sopstvenih glasača. Koji po nekoj logici (Red Scare ili "doći će zli socijalisti") glasaju za recimo Bajdena. Jbt, sve više mi ovo liči na situaciju kod nas, sljepilo masa zaista zapanjuje. (pričam prvenstveno sad o eventualnim podržavaocima i glasačima Bajdena, ovi Trampovi glasači su u pogrešnom vinklu ali sasvim drugog tipa).

Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Pa dobro, ko jebe onda DNC i treba da ih handri Tramp još 4 godine ako im je ovakva lista prioriteta. Bitniji interes sopstvene guzice od interesa sopstvenih glasača. Koji po nekoj logici (Red Scare ili "doći će zli socijalisti") glasaju za recimo Bajdena. Jbt, sve više mi ovo liči na situaciju kod nas, sljepilo masa zaista zapanjuje. (pričam prvenstveno sad o eventualnim podržavaocima i glasačima Bajdena, ovi Trampovi glasači su u pogrešnom vinklu ali sasvim drugog tipa).

 

Pa imaš mnogo ljudi koji su "vote blue no matter what" - prosto ovi drugi su potpuni retardi koji veruju u Nojevu barku, tako da će neki prosečan, relativno obrazovan lik, kojeg politika ne zanima previše. glasati za demokratskog kandidata u svakom slučaju. Meni je ipak nejasno da oni i dalje ne shvataju zašto je Tramp pobedio, mada je Yang lepo objašnjavao suštinu. 

 

Jbg, problem je što je Berni čovek koji je 40+ godina konzistentan u onome što zastupa. Ako kaže da će da se suprotstavi vojnom, zdravstvenom, i svakom drugom lobiju, znaju da on to zaista misli.  A odatle ipak dolaze pare. Having said that, ja stvarno mislim da oni i dalje žive u prošlosti i da zaista misle da će lik poput 30% Joe Bidena pre pobediti Trampa nego Berni. Delusional people.

Link to comment

Ok, da se ne vraćamo na 2016, Demsi su tad imali i još elektabilnijeg™ kandidata, državna sekretarka, žena, a opet iz dinastije, pa je bio flop (na stranu popular vote). Ali u međuvremenu je ta "middle of the road" priča doživjela debakl na svakom mogućem frontu, i unutrašnjem i globalnom. A ovi i dalje guslaju tu priču kako Trampa može da dobije blanširan pileći file, jer zaboga to može svako da proguta. 

Kao Vučić kad je priznao da nije uhvatio trendove nakon pada Berlinskog zida, tako i taj Dems establišment očigledno nije uhvatio moderne tokove. Kao što su ljudi ovdje prije mene mnogo puta primjetili, tuga je da je čiča od 80 godina najbolje skapirao mlade i cajtgajst. Ili je jednostavno možda cajtgajst došap njemu na vrata u Vermont. 

Link to comment

Ovo drugo. Čovek priča bukvalno istu stvar decenijama. Da ne poveruješ :)

 

Očigledno je da je pitanje autentičnosti postalo najbitnije pitanje u politici. Ko je fejk, a ko nije. Bullshit u retorici je valjda prozirniji nego ranije,

 

 

Link to comment
×
×
  • Create New...