Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Malo da kontriram vecini na topiku, a glede Trumparinog reizbora. 

 

Sto bi ovdje rekli, Trump now owns the economy and the corona virus. Sto ce reci da kako je sebi pripisao zasluge za rast indeksa na berzama, tako ce mu sad biti pripisan i pad kad se isti strmopizde. Isto tako, reakcija na epidemiju je fijasko u najavi, i to ce isto tako biti pripisano njemu, iako je isturio Pencea.

 

Neopredjeljeni dio biraca u swing states koji mu je mozda dao benefit of the doubt 2016, sad to sigurno nece, i tu ce republikanski tiket da prodje kao i 2008. Iako berze nisu isto sto i ekonomija, kad se berze uruse, tesko je odrzavati "economy is the best ever; so much winning" narativ. Jos tome treba pridodati i zrtve COVID-19 kojih ce biti u hiljadama i neko kao Bloomberg to uvjerljivo dobija, samo ako se nekako dogega to konvencije.

 

Ne treba zaboraviti da je Bloomberg tri puta izabran za gradonacelnika u veoma liberalnoj sredini, i slozice pricu koja ce centristima na obje strane prijati uhu.  Fokusirace se na ispjehe kao biznismen i gradonacelnik, vec sada se vrte reklame: ko sisha debate, treba gledati od cega se zivi, i to bukvalno. 

Link to comment



Neverovatno su glupi. Jasno je svima gde je entuzijazam u partiji i gde idu svi mlađi od 45. Goveda. 
 
Evo ne znam ima li Boga da im se Sanders sutra usere u život svima. Odavno se ne bih tako obradovao


+1

Evo jedan optimističan tejk (ceo thread) da izdržite do sutra nekako:

Link to comment

Ako Berni zaista prođe bolje od očekivanog danas, očekujem da će da izvade big guns te mi se priviđa Obamin endorsement za Bajdena. Ali ajde da sačekamo rezultate.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Pfff, Bajden +20 u Virdžiniji... I to od pro bernie polstera. Ako je tačno, to je to. Virdžinija je uvek delovala dobra za Bajdena i Butiđeđa pre svih, ali plus 20.... Znači da Alabamu, tenesi, arkanzas dobija i jače, ko SC otprilike, da sigurno uzima NC, da je verovatno u prednosti i u TX.. Znači da bi Berniju Kalifornija trebalo da bude masivna pobeda da bi uopšte imao bilo kakvu prednost.. A države posle super utorka su više pro Bajden.. 

 

Zatvaraj radnju. 

Link to comment
27 minutes ago, theanswer said:

Pfff, Bajden +20 u Virdžiniji... I to od pro bernie polstera. Ako je tačno, to je to. Virdžinija je uvek delovala dobra za Bajdena i Butiđeđa pre svih, ali plus 20.... Znači da Alabamu, tenesi, arkanzas dobija i jače, ko SC otprilike, da sigurno uzima NC, da je verovatno u prednosti i u TX.. Znači da bi Berniju Kalifornija trebalo da bude masivna pobeda da bi uopšte imao bilo kakvu prednost.. A države posle super utorka su više pro Bajden.. 

 

Zatvaraj radnju. 

nije bas tako :)

 

Biden je dobio masivni jump u Virdziniji, Severnoj Karolini i Texasu. medjutim, u Texasu je i dalje iza Sandersa, a prednost u Severnoj Karolini nije preterana... ovaj skok u Virdziniji jeste what a fuck momenat, ali to je samo jedna drzava.

Medjutim, i pored podrske koju je Biden dobio od Klobuchar, Minnesota je i dalje Sandersova, kao i Masacusets i Kalifornija. Neka Biden napravi pokolj u Alabami, Virdziniji, Arkanzasu i Tenesiju(u Oklahomi nece sigurno, ona je mnogo bliza Texasu nego juznjackim drzavama). to je ukupno 246 delegata. sam Texas ima 228. neka bude i lapo/lapo u Texasu(mada mislim da deda to i dalje dobija), Kalifonija ima 415 delegata. sama Kalifonija ce nadoknadi svu prednost koju Biden namakne na jugu. a onda dodaj Masacusets sa 91, Minesotu sa 75, Kolorado sa  67, to sve deda dobija. kao i Vermont, Jutu i Mejn.

Deda ako izadje iz super tuesday sa manje od 150 delegata prednonsti, to ce biti senzacionalan uspeh za Bidena.

 

a te drzave sto su vise naklonjene Bidenu? ne bih se ja previse uzdao u to.... u Micigenu sigurno nije favorit. NJu Jork ne moze dobiti ni carolijom. zapadnu obalu ne dobija. Viskonsin isto tako... Bidenu ce trebati junacke pobede u Dzordziji, Merilendu i Floridi, morace da dobije Ilinois(koji gubi osim ako ga Obama ne podrzi, a mislim da nece), Ohajo, Pensilvaniju, Nju Dzersi, Indijanu, Mizuri... uz sve to, morace jos 3 meseca da drzi razne govore a vec se vidi da ne zna ni sta prica.

 

 

Link to comment
8 minutes ago, freakns said:

nije bas tako :)

 

Biden je dobio masivni jump u Virdziniji, Severnoj Karolini i Texasu. medjutim, u Texasu je i dalje iza Sandersa, a prednost u Severnoj Karolini nije preterana... ovaj skok u Virdziniji jeste what a fuck momenat, ali to je samo jedna drzava.

Medjutim, i pored podrske koju je Biden dobio od Klobuchar, Minnesota je i dalje Sandersova, kao i Masacusets i Kalifornija. Neka Biden napravi pokolj u Alabami, Virdziniji, Arkanzasu i Tenesiju(u Oklahomi nece sigurno, ona je mnogo bliza Texasu nego juznjackim drzavama). to je ukupno 246 delegata. sam Texas ima 228. neka bude i lapo/lapo u Texasu(mada mislim da deda to i dalje dobija), Kalifonija ima 415 delegata. sama Kalifonija ce nadoknadi svu prednost koju Biden namakne na jugu. a onda dodaj Masacusets sa 91, Minesotu sa 75, Kolorado sa  67, to sve deda dobija. kao i Vermont, Jutu i Mejn.

Deda ako izadje iz super tuesday sa manje od 150 delegata prednonsti, to ce biti senzacionalan uspeh za Bidena.

 

a te drzave sto su vise naklonjene Bidenu? ne bih se ja previse uzdao u to.... u Micigenu sigurno nije favorit. NJu Jork ne moze dobiti ni carolijom. zapadnu obalu ne dobija. Viskonsin isto tako... Bidenu ce trebati junacke pobede u Dzordziji, Merilendu i Floridi, morace da dobije Ilinois(koji gubi osim ako ga Obama ne podrzi, a mislim da nece), Ohajo, Pensilvaniju, Nju Dzersi, Indijanu, Mizuri... uz sve to, morace jos 3 meseca da drzi razne govore a vec se vidi da ne zna ni sta prica.

 

 

 

ne glasaju države uniformno, ako je bajden stvarno na plus 20 u virdžiniji onda sigurno nije neck and neck u severnoj karolini, nemamo jednostavno pollove koji su izašli posle svega ovoga. samo ovo za sad iz virdžinije. posle SC i posle izlaska butiđeđa i klobučarke i čitave medijske histerije oko bajdena koji je dobio free media više nego što je blumberg verovatno kupio oglasima u zadnja 3 dana. tako da sam prešao u teške pesimiste. nemam poverenja u američki narod ništa više nego u srpski. obama je već podržao bajdena. nisu butiđeđ, beto i klobučar slučajno ovo uradili baš sad. 

 

ja bih voleo da grešim ali ovo ne miriše na dobro ni ka ko. 

Edited by theanswer
Link to comment

ooooooukey... ako je Warren zaista u prednosti u Masacusetsu, ako je +9 u NC, Texas na strani Bidena, i samo +7 u Californiji, onda da, its over... ali cudno mi sve ovo. tesko mi je da poverujem da ce Biden sa istom razlikom da dobije Tenesi i Oklahomu

 

zato Colorado :) Jokara predvodi movement :D 

Link to comment

538 model predviđa da će se dan završiti sa 29 delegata više za Bajdena od Sandersa danas. Računajući i Kaliforniju čije rezultate nećemo znati ko zna kad. Ne valja ovo ništa. Jedina nada sada je da su ankete opasno omašile ali evo poslenja koju vidim iz NC je Bajden 45, Sanders 18, Blumberg 11. Znači ne može bolje za Bajdena da u državama u kojima je dobar Blumberg ode ispod 15 a da u državama u kojima se do pre 3 dana on sam mučio da pređe 15 kao u Kaliforniji, em je on sad na 20ak em Voren i Blumberg mogu preći 15 i odneti delegate Berniju. Worst case scenario bukvalno se odigrava. Meni ostaje neka nada da Bernie može da dobije Teksas, bitno bi bilo ne zbog delegata jer će biti tu negde verovatno nego zbog toga što je jbni Teksas i da napapirči mnogo u Kaliforniji i da završi nekako ispred Bajdena na kraju dana. Ali teško. VA, NC, TN, AK, AL sve će da ode verlikom razlikom izgleda

Link to comment
×
×
  • Create New...