Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

538 je krenuo sa forecastom 71% Bajden. To su identične brojke kao za Hilari na election day. Samo razlog zašto je sad samo 71% je baš taj što election day nije danas, da je danas forecast bi bio 91% Bajden. U međuvremenu od lansiranja skočio je na 73%. Tipping point država je Viskonsin, što znači da je to država koja Bajdena prebacuje preko 269. Nacionalno je stanje na malo jače od 8% prednosti za Bajdena. A u Viskonsinu najskoriji dobar poll ima Bajdena na plus 4. Tako da, da bi ludilo nastupilo u novembru potrebno je otprilike da bude 4% nacionalno. Može li Tramp do toga? Može. Hoće li? U ovoj ekonomiji teško. 

Link to comment

Cnn je outlier u ovom trenutku, ABC/WAPO ima Bajdena na 12 što je blagi pad u odnosu na 15 koliko je bilo pre mesec dana. 

 

A taj battleground state uzorak nije baš pouzdan. Ne znam zašto ozbiljne pollsterske kuće uopšte izlaze sa tim glupostima. 

Link to comment

Nevezano s time, Trump je natuknuo mogučnost (znajući ga, 100% nepostojeću) da pomiluje Snowdena. Takes vatrenih pristalica demokrata na tu temu su odreda 10x grđi od prosečnih trampara. Najgora stvar koju dem. imaju običaj da rade (barem online) je da napadaju Trumpa zato što nije dovoljno krvožedan.

  • +1 1
Link to comment

Nisam ispratio jeste li prokomentarisali ovo .... ja ne znam kako da obradim ovu it was a debate smehosramotu,

 

Čuj ovo, it was a debate, xaxaxaxaxa. Čemu primaries (kao jedini izvodljiv entry point za kandidate u dvopartijskom sistemu), ako ćeš posle da se posereš na sve što si rekao-rekla na račun pobednika debate. U ovakvim trenucima stvarno naginjem zaključku da je razlika između dvopartijskog sistema i jednopartijskog sistema u tome što ovi prvi imaju samo jednu partiju više od ovih drugih.

 

A i Stiven Kolber je morao bolje od ovoga. Pošto znamo da može, je li. Dakle neće.    

 

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

Nisam ispratio jeste li prokomentarisali ovo .... ja ne znam kako da obradim ovu it was a debate smehosramotu,

 

Čuj ovo, it was a debate, xaxaxaxaxa. Čemu primaries (kao jedini izvodljiv entry point za kandidate u dvopartijskom sistemu), ako ćeš posle da se posereš na sve što si rekao-rekla na račun pobednika debate.

 

To je dva-tri meseca staro, Kamala licemerno đubre bila i ostala, ne treba nikog da čudi. 

 

Evo je još malo kako "debatuje" protiv Bajdena. (Highlight stiže nešto kasnije, gde je Tulsi tako efektno razvalila Kamalu da joj je praktično okončala kampanju. Jedini odgovor koji je posle imala da iznese bio je "Russian bots", naravno.)

 

 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Što ovaj dementni nije izabrao Tulsi, Tulsi je mačka :wub:

 

Mada, najdesniji desničari su u depri što je ovaj izabrao Kamalu, a svi očekuju da odapne brzo po pobjedi :lolol:

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...