Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

On 7.7.2020. at 1:04, Gandalf said:

^"desetinama miliona bez zdravstvenog" je nekih 10% stanovništva. 

 

velika većina ljudi ima pristojne uslove za život, pa su ekonomske teme manje bitne.


“desetinama miliona bez zdravstvenog, ili sa slabim pokricem”

Nije lepo selektivno citiranje - problem je zapravo jos veci kod ovog slabo pokrivenog osiguranja. Tu ide onih dodatnih 2% GDP-a koje US placa a slabo dobija. Obicna pljacka kroz legalizovanu korupciju u Kongresu koja ce biti sve veca kako bejbi bumeri budu stariji.

Link to comment
14 minutes ago, Anduril said:

Ova grupa GOPera su majstori za razbijanje Trampa:

 

Mhm, podsećanjem na nj. sv. The Gippera baš će da okrnje spremnost tradicionalnog GOP glasača da izađe i bez razmišljanja da svoj glas retardu sa odgovarajućim predznakom. 

 

Ali verujem da će se pokazati kao majstori za taking plaudits kad Tramp bude ispušio zbog potpuno nekompetentnog handlinga COVID-19 i BLM kriza. Biće sveopšte klanjanje enlightened centristima i ovakvim magovima marketinga.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Tipični GOP grifteri, skupljači poreza na budale, naivčine i turbovjerničke idiote, čitao sam da za te reklame koje realno nemaju publiku troše puno manje novaca od onoga koliko su pokupili od libtard naivaca kojima je ovo jako cool.

  • +1 1
Link to comment
On 8.7.2020. at 15:01, Anduril said:

Nije lepo selektivno citiranje - problem je zapravo jos veci kod ovog slabo pokrivenog osiguranja. Tu ide onih dodatnih 2% GDP-a koje US placa a slabo dobija.

dobar deo problema sa "slabo pokrivenim" je rešen guranjem ACA (aka Obamacare). kako bilo, sve se ja tu slažem.

 

ali velikom broju ljudi nije neki problem to što je nekome drugom loše. možda je to tebi problem, možda je meni problem, ali mnogima nije. i tu ne možeš kriviti korporativne medije, korupciju, ili šta god.

Edited by Gandalf
Link to comment
On 8.7.2020. at 13:14, Roger Sanchez said:

Tipični GOP grifteri, skupljači poreza na budale, naivčine i turbovjerničke idiote, čitao sam da za te reklame koje realno nemaju publiku troše puno manje novaca od onoga koliko su pokupili od libtard naivaca kojima je ovo jako cool.

Procitah ove dve recenice i postadoh gluplji u trenutku. Libtard, idioti, naivci... na trenutak sam pomislio da je neki hilbilly iz svog trailera u Alabami naucio srpski pa pise na forumu. 

Link to comment
21 hours ago, Gandalf said:

dobar deo problema sa "slabo pokrivenim" je rešen guranjem ACA (aka Obamacare). kako bilo, sve se ja tu slažem.

 

ali velikom broju ljudi nije neki problem to što je nekome drugom loše. možda je to tebi problem, možda je meni problem, ali mnogima nije. i tu ne možeš kriviti korporativne medije, korupciju, ili šta god.


Velikom broju ljudi bi itekako bio problem kada bi bili informisani koliko je jeftinije i bolje zdravtsvo drugde na oba nivoa - opstem i po osobi. Niko ne voli da bude u gorem polozaju ako ne mora. Ali, prica da Amerika sucks i da je zaostala po tom pitanju nije nesto popularno u US medijima. Americki eksepcionalizam i dalje rula kao uostalom i u UK. Zato je ovakva Korona katastrofa i moguca - oba drustva imaju (post)imperijalni kompleks i medije/pare koji to sistematski guraju umesto istine, siroke informisanosti, opsteg obrazovanja, itd.

Link to comment
49 minutes ago, Anduril said:


Velikom broju ljudi bi itekako bio problem kada bi bili informisani koliko je jeftinije i bolje zdravtsvo drugde na oba nivoa - opstem i po osobi. Niko ne voli da bude u gorem polozaju ako ne mora. Ali, prica da Amerika sucks i da je zaostala po tom pitanju nije nesto popularno u US medijima. Americki eksepcionalizam i dalje rula kao uostalom i u UK. Zato je ovakva Korona katastrofa i moguca - oba drustva imaju (post)imperijalni kompleks i medije/pare koji to sistematski guraju umesto istine, siroke informisanosti, opsteg obrazovanja, itd.

Da si ti meni živ i zdrav, NHS kakav god da je je super naspram Amerike, a i mnogih zemalja gde sam živeo.

Link to comment

Hajde prvo da pohvalim USA u vezi raka. Smrtnost od raka se značajno smanjila zadnjih godina. Ona u stalnom padu još od 1991. ali od 2016. taj pad je još veći. 

Razlog je najvjerovatnije borba protiv pušača.

 

E sada biti bolestan u USA za one koji nemaju osiguranje kao i za one koji imaju osiguranje nije isto u USA ili u Evropi. 

Čitao sam jedan primjer francuskinje koja živi i San Francisku i koja je imala rak dojke. 

Prvo je išla na konsultaciju kod doktora jer je osjetila malu kuglicu. Pregledala je medicinska sestra (Ne doktor) i dobila uput za mamografiju. Taj pregled nije platila to jest došla je u bolnicu i otišla bez išta da plati. Ipak malo kasnije je dobila pismo od osiguranja da ipak mora da plati 100 dolara jer osiguranje ne pokriva sve. 

 

Na mamografiji se naravno nije moglo sve vidjeti pa su je poslali na biopsiju (ista je procedura u francuskoj i isti razlog daju, pitam se zašto rade tu mamografiju). Za mamografiju je morala da plati 300 dolara jer naravno osiguranje ne pokriva sve. Poslije biobiopsije su odlučili (ona i muz) da ode u francusku da se liječi. U francuskoj socijalno osiguranje pokriva sve troškove kada neko boluje od raka (preglede, mamografije, biopsije, PT skener i ostale skenere, operaciju, hemioterapiju, radiozračenje, sve preglede, skenere, lijekove sledecih godina). Pošto je ona francuskinja, država je i dalje pokriva. Ona se nije mogla načuditi kako je država toliko darežljiva. Imam prijatelja a i upoznao sam dosta francuza koji rade u americi i koji neprestano kritikuju francusku ali svi bi se oni radije liječili u francuskoj nego tamo  samo radi finansija (kvalitet liječenje je naravno sličan i na visokom nivou).

Link to comment
12 hours ago, dragance said:

Da si ti meni živ i zdrav, NHS kakav god da je je super naspram Amerike, a i mnogih zemalja gde sam živeo.


NHS je u poredjenju sa ostakom Zapadne Evrope uglavnom shit (a i dalje bolje od US) - posebno poslednjih 5 godina. Kako su reagovali na Koronu to dobro pokazuje, koliko se ceka na operacije, hitnu pomoc, smrtnost novorodjencadi, padaju masivno poslednjih godina usled Torijevske politike smanjenja budzeta, prebacivanje na privatne monopoliste sa vezama, itd. Ocigledno nisi u toku.

Link to comment
2 hours ago, Anduril said:


NHS je u poredjenju sa ostakom Zapadne Evrope uglavnom shit (a i dalje bolje od US) - posebno poslednjih 5 godina. Kako su reagovali na Koronu to dobro pokazuje, koliko se ceka na operacije, hitnu pomoc, smrtnost novorodjencadi, padaju masivno poslednjih godina usled Torijevske politike smanjenja budzeta, prebacivanje na privatne monopoliste sa vezama, itd. Ocigledno nisi u toku.


Nisam u toku. Samo živim u Engleskoj.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, dragance said:


Nisam u toku. Samo živim u Engleskoj.


Pa, u tome je poenta - previse neobavestenih i u US a i u Engleskoj. Zato su i birali dileje i zato su i najgori sto se tice ove krize.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...