Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

ne bih da ti crnim, al vi imate guvernera iz republikanske stranke. ceo teksas dominira umerenost da ne kazem normalnost neka. ne znam da li si bio ikada ili imas prijatelje u portlandu, sijetlu, los andjelesu...dominira ta nenormalna liberalna struja koja truje sve sto valja u demokratskoj stranci a onda naravno ripple efekat ima i na republikansku i ostale manje. 

 

progresivnr ideje su zdrave ali progresivna nametnuta ideologija je opasna i destruktivna po celo drustvo. 

 

ne moze meni neki hipik uradjen na pecurkama iz portlanda da sere o zivotu kad zivot van zapadne obale nije video niti radio kao sto vecina emigranata radi. 

kad je u pitanju sopstveni zivot, nema vecih licemera od amerikanaca. 

 

bolje se ti rodjo obi spremi, ako date prst, odgrisce vam ruku. a jes...spomenu da imas sachmaricu :laugh:

 

 

Link to comment

al ovo je zalosno sta radi dnc. bolesnog coveka nominuju, totalni elderly abuse. jebote, ma koga drugog da su nominovali, okej je, nije smak sveta, cak i zlo i naopaka pushikaricka kamala da je nominovana bilo bi bolje nego covek koji ne moze da sastavi vise prosto prosirenu recenicu, cije misli plutaju sa alchajmerom.  bas bas zalosno. ne znam da li je uopste svestan sta mu rade. 

 

no shame. 

 

:sad:

 

 

Edited by mustang
Link to comment
23 minutes ago, mustang said:

ne moze meni neki hipik uradjen na pecurkama iz portlanda da sere o zivotu

Jesmo rekli da nema odavanja podataka iz RL, sad ću da te riportujem! 😁

Link to comment
12 hours ago, mustang said:

ne bih da ti crnim, al vi imate guvernera iz republikanske stranke. ceo teksas dominira umerenost da ne kazem normalnost neka.

 

 

 

Kako da ne. Evo polovinom aprila, kada smo imali 100 zarazenih dnevno u Hjustonu (palo sa 200 u martu), nas gradonacelnik i nasa attorney general (Demokrate) su reklu "mora svi da nosite maske, kazna $150)". Odmah se javila policija i rekla "necemo mi da pisemo kazne", a sudija iz susednog okruga (Galveston) kaze "to je protiv ustava, da vi terate narod da nosi maske". I onda se javi guverner i isto kaze maske protivustavne, nema nista otoga, hajmo da spasavamo ekonomiju. I onda krene nizbrdo u maju, junu, julu pa kada smo sa 100 dosli na 1000 obolelih dnevno u Hjustonu (pojma nemam sta je bilo za ceo Teksas), e onda je guverner umereni republikanac rekao "djavo odneo salu, hajmo sad svi maske da nosimo, nije protivustavno". I sad policija odjednom hoce da pise kazne, $250, nije problem. E to su ti ti umereni normalni republikanci, ne veruju kad im Demokrata kaze da ce da im padne cigla na glavu dok ih stvarno ne udari u glavu.

 

Umereni Republikanac u Teksasu je mit. To su sve cobani budale. Nas prethodni guverner je, kada je bila susa, izdao deklaraciju da treba da se molimo da padne kisa:

 

https://www.texastribune.org/2011/04/21/texas-governor-declares-weekend-of-prayer-for-rain/

 

Da li treba da naglasim da je ovaj genije, Rick Perry, bio u Trampovoj vladi? Ministar za energiju, 2017-2019.

Link to comment

jbga sa tobom nikad ne moze da se prica a da se ne priklonis jednoj strani

 

ne zivim tamo pa ne znam detalje i mozes da me vozis do prekosutra   al prosti ti ne verujem da su republikanci zli kao ni da su demokrate dobrice. 

 

ne znam samo kako iko moze biti samo za ovo ili ono, sve je to isto sranje samo drugo pakovanje. 

 

znam da nisam upoznala loseg teksasanina. svi su pristojni, razumni, pricaju logicno, bez drame i mrznje prema bilo cemu, stejtu, ljudima. opusteni. ljubazni. samouvereni.  

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
52 minutes ago, mustang said:

jbga sa tobom nikad ne moze da se prica a da se ne priklonis jednoj strani

 

ne zivim tamo pa ne znam detalje i mozes da me vozis do prekosutra   al prosti ti ne verujem da su republikanci zli kao ni da su demokrate dobrice. 

 

ne znam samo kako iko moze biti samo za ovo ili ono, sve je to isto sranje samo drugo pakovanje. 

 

znam da nisam upoznala loseg teksasanina. svi su pristojni, razumni, pricaju logicno, bez drame i mrznje prema bilo cemu, stejtu, ljudima. opusteni. ljubazni. samouvereni.  

 

 

To sto su Teksasani pristojni to je stvar domaceg vaspitanja. Tzv "southern gentlemen charm", postoji i da toga nema ja ne bih ziveo ovde. Plus su i veoma druzeljubivi i brbljivi, i vole da pricaju tzv "Tall Texan tales". Najblizi ekvivalent tome je Crnogorac u Beogradu koji prica o junackom poreklu svoje porodice kroz generacije i koji su oni carevi u CG. Ali to ne treba da mesas sa politikom.

 

Ne treba da imas iluzije da pristojnost u ophodjenju na individualnom nivou znaci i razboritost na makro politickom nivou. Dao sam ti dva primera nerazboritosti: public health crisis i ovo sa zazivanjem dodola kad je susa. Ili da ti jos pojasnim: lako je biti umeren/razborit u politici kada sve ide kako treba. Kada krene naopako, vidi se da oni (republikanci u Teksasu) nisu skroz u vinklu. 

 

 

Link to comment

okej

 

ja tebi kazem da bez obzira na pol. opredeljenost ti si (osim u austin pred same izbore) zasticeni beli medved. 

i kod vas je skoro pola pola, cak i alt-right je mala beba za neoliberale. prosto znas sta da ocekujes od ovih, znas koji im je domet. za neoliberale oni ti se direktno poseravaju u zivot sa donosenjem zakona koji ne da nisu delitvorni, nego su opasni i po zdravlje (konkretAn primer...beskucnik u la moze zakonski da digne kamp sada gde god hoce na trotoaru bez da mu se smeju uklanjati stvari. tako sad imas grupice tih tents na svakom bloku gde sire zarazu a uvece je uvek drama neka sa potezanjem nozeva, tuce, silovanja....

 

da li je vredno davati $2000 mesecno za stan gde kada izadjes moras da pazis gde gazis? 

 

do juce sam bosa isla po tom istom trotoaru, bio cistiji nego pesak na plazi. 600mil dolara za beskucnike dato u poslednjih par godina. gde su te pare otisle jer ovo  ni jednom gradu za pozeleti. 

 

btw, ta pristojnost, ljubaznost je odraz i postovanja prema zenama, lepo vaspitanje. i ovde su fini, al

jebes ti to kada sam ja veci muskarac od pola muske populacije u la. 

Edited by mustang
Link to comment
3 hours ago, mustang said:

okej

 

ja tebi kazem da bez obzira na pol. opredeljenost ti si (osim u austin pred same izbore) zasticeni beli medved. 

i kod vas je skoro pola pola, cak i alt-right je mala beba za neoliberale. prosto znas sta da ocekujes od ovih, znas koji im je domet. za neoliberale oni ti se direktno poseravaju u zivot sa donosenjem zakona koji ne da nisu delitvorni, nego su opasni i po zdravlje (konkretAn primer...beskucnik u la moze zakonski da digne kamp sada gde god hoce na trotoaru bez da mu se smeju uklanjati stvari. tako sad imas grupice tih tents na svakom bloku gde sire zarazu a uvece je uvek drama neka sa potezanjem nozeva, tuce, silovanja....

 

da li je vredno davati $2000 mesecno za stan gde kada izadjes moras da pazis gde gazis? 

 

do juce sam bosa isla po tom istom trotoaru, bio cistiji nego pesak na plazi. 600mil dolara za beskucnike dato u poslednjih par godina. gde su te pare otisle jer ovo  ni jednom gradu za pozeleti. 

 

btw, ta pristojnost, ljubaznost je odraz i postovanja prema zenama, lepo vaspitanje. i ovde su fini, al

jebes ti to kada sam ja veci muskarac od pola muske populacije u la. 

 

Ah kako je teško biti Republikanac u Blue State, a lako biti Demokrata u Red State. 

Link to comment
9 hours ago, ObiW said:

Umereni Republikanac u Teksasu je mit. To su sve cobani budale. Nas prethodni guverner je, kada je bila susa, izdao deklaraciju da treba da se molimo da padne kisa:

 

https://www.texastribune.org/2011/04/21/texas-governor-declares-weekend-of-prayer-for-rain/

 

Da li treba da naglasim da je ovaj genije, Rick Perry, bio u Trampovoj vladi? Ministar za energiju, 2017-2019.

 

Imam negde spisak vladinih sluzbenik sirom sveta koji su problem sushe resavali na potpuno isti nacin - diljem USA, Australije, na Kipru... Ono - molebani, molitve, litije i ostalo. Naravno, ovi iz Australije, Kipra etc nisu bili u Trampovoj vladi. 

Link to comment
1 hour ago, iDemo said:

Imam negde spisak vladinih sluzbenik sirom sveta koji su problem sushe resavali na potpuno isti nacin - diljem USA, Australije, na Kipru... Ono - molebani, molitve, litije i ostalo. Naravno, ovi iz Australije, Kipra etc nisu bili u Trampovoj vladi. 

Bio bih rada da vidim deo spiska koji se odnosi na službenike australijske vlade koji su problem suše rešavali molebanima, molitvama i litijama, ono, ako se nije zagubio kod šurnjaje i taj rad ...

 

SaE

Link to comment
2 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Bio bih rada da vidim deo spiska koji se odnosi na službenike australijske vlade koji su problem suše rešavali molebanima, molitvama i litijama, ono, ako se nije zagubio kod šurnjaje i taj rad ...

 

SaE

Je l' moze ovako ili cemo da se cenkamo oko semantike? Mis'im, #realno - to mi je pos'o - ili da sledim direktivu i usrdno se molim ili da bude proaktivan pa izorganizujem 'cloud seeding'... 

https://www.smh.com.au/national/pray-for-rain-urges-howard-20070422-gdpyx1.html#:~:text=Prime Minister John Howard has,water allocations due to drought.&text="So we should all%2C literally,next six to eight weeks."

 

https://www.thetrumpet.com/3931-australias-drought-becomes-flood

 

Link to comment
4 hours ago, ObiW said:

 

Ah kako je teško biti Republikanac u Blue State, a lako biti Demokrata u Red State. 

 

ja nisam republikanac, ne znam koliko puta to moram da ponovim. cak sam se prijavila kao independent 

Link to comment
1 minute ago, mustang said:

 

ja nisam republikanac, ne znam koliko puta to moram da ponovim. cak sam se prijavila kao independent 

"Either you are with us or you are with the terrorists."  #quote President Bush

Link to comment
4 minutes ago, iDemo said:

Je l' moze ovako ili cemo da se cenkamo oko semantike? Mis'im, #realno - to mi je pos'o - ili da sledim direktivu i usrdno se molim ili da bude proaktivan pa izorganizujem 'cloud seeding'... 

https://www.smh.com.au/national/pray-for-rain-urges-howard-20070422-gdpyx1.html#:~:text=Prime Minister John Howard has,water allocations due to drought.&text="So we should all%2C literally,next six to eight weeks."

 

https://www.thetrumpet.com/3931-australias-drought-becomes-flood

 

Moje izvinjenje, mislio sam da ciljaš na rođu Barnabija Džojsa koji nije bio vladin službenik kad je ove godine urgirao da se moli za kišu, zaboravio sam i da je mali Džoni igrao dodole (to mu nije pomoglo, malo kasnije te godine je izgubio izbore). Po malom Džoniju je i Džordž Pel jedna duša od čoveka, rekli mu Otac i Sin i Sveti Duh, šta sad tu, razlaz.

 

Verujem i da bi ScoMo lahko izgubio izbore ako bi u izbornoj godini urgirao da se masovno radi happy clapping ne bi li došla kiša, a kad bi organizovao cloud seeding prijatno bi me iznenadio.

 

SaE

Link to comment
×
×
  • Create New...