Jump to content
IGNORED

NBA 2018/19


theanswer

Recommended Posts

Ima čak i nas u statistikama. :P

 

Quote

The National Basketball Association’s (NBA) League Pass has recorded huge consumer growth driver by the popularity of the league’s overseas players, including a 400 per cent spike in subscriptions to the over-the-top (OTT) service in Serbia.

According to the league’s latest data, Denver Nuggets’ Serbian centre Nikola Jokić has been instrumental to that huge increase in subscribers in his native country throughout the 2018/19 season.

 

Link to comment
  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    526

  • б1lme3

    523

  • Amos

    512

  • 1n54jd3r

    300

Top Posters In This Topic

Posted Images

42 minutes ago, Time Crisis said:

NBA League Pass domestic and international digital subscribers generated 26.7 million game views this season

 

jbg ovo je smešna brojka, ako ćemo realno

Tekst je o postavljanju rekorda u broju subscribera u kom se nigde ne spominje broj subscribera. :D

milions i bilions...super zvuči, ali šteta što se to odnosi na total game views i minutes of live game action.

Uzmimo da je svaki subscriber u proseku pogledao 50 utakmica u toku sezone. Ta brojka je verovatno i dosta veća, ali nema veze....znači da ima nešto preko 530 hiljada subscribera.

Eto to su ljudi koji gledaju NBA na modernim platformama. Oni da imaju neke milione ljudi koji gledaju utakmice na tabletima, telefonima i ostalim džidžabidžama o tome bi se pričalo i pisalo svaki dan. Ali ti milioni ljudi ne postoje. Postoji ih ~pola miliona i to je to.

 

 

 

 

 

Link to comment
Quote

the 2017 NBA Finals had 20.4 million total viewers with an additional 434,000 digital streaming viewers in 215 countries and territories, in 49 languages

 

https://espnpressroom.com/us/press-releases/2017/06/2017-nba-finals-abc-watched-since-1998/

 

Eto vam kompletna brojka u koju su uračunate i sve moguće platforme i svi mogući Kinezi, Filipinci i Srbi.

na USA televiziju otpada 12-13 miliona i ostalo su ostali.

I dalje manja gledanost nego 1998 :fantom:

 

Platforme su izmišljene i tu više nema napretka. Početkom 2000s u ušli u Kinu i sad je pokrivena cela planeta.

Ostala je Indija ali oni su zemlja sa 1.3 milijarde ljudi koji osvoje 1 ili 2 medalje na olimpijskim igrama tako da se ja ne bih baš opkladio da su oni dobro tržište za sport.

Link to comment

citao sam na redditu da ljudi u usa koji imaju lp ni ne gledaju tamo jer je veliko sranje, umesto toga love streamove kao i mi. zato su i ubili taj subreddit jer je postao previse veliki. a ni to se ne racuna u statistiku

Link to comment
1 hour ago, 189- said:

citao sam na redditu da ljudi u usa koji imaju lp ni ne gledaju tamo jer je veliko sranje, umesto toga love streamove kao i mi. zato su i ubili taj subreddit jer je postao previse veliki. a ni to se ne racuna u statistiku

Recimo ja

Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

 

https://espnpressroom.com/us/press-releases/2017/06/2017-nba-finals-abc-watched-since-1998/

 

Eto vam kompletna brojka u koju su uračunate i sve moguće platforme i svi mogući Kinezi, Filipinci i Srbi.

na USA televiziju otpada 12-13 miliona i ostalo su ostali.

I dalje manja gledanost nego 1998 :fantom:

 

Platforme su izmišljene i tu više nema napretka. Početkom 2000s u ušli u Kinu i sad je pokrivena cela planeta.

Ostala je Indija ali oni su zemlja sa 1.3 milijarde ljudi koji osvoje 1 ili 2 medalje na olimpijskim igrama tako da se ja ne bih baš opkladio da su oni dobro tržište za sport.

https://techcrunch.com/2018/07/25/u-s-cord-cutters-to-reach-33-million-this-year-faster-than-expected/ ne, televizija nije u padu

Link to comment
9 hours ago, Fins fleet said:

Naravno da jeste u padu. I ja sam upadam na neki način u tu cord cutter grupu. Ali ako si NFL ili Game of Thrones onda te to ne dotiče.

Ne sećam se ko je zimus prenosio Super Bowl, dal Fox ili CBS...uglavnom, podaci su dan posle utakmice pokazivali da je prvi put posle valjda 8-9 godina bilo manje od 100 miliona gledalaca, ali su odmah isti taj dan objavili i podatak da je dal 5 ili 7 ili već koliko miliona ljudi gledalo utakmicu na streaming platformama.

Pa su dan kasnije imali i procene za kafane, kućne super bowl žurke i sve te zajebancije gde je još 10-15 miliona ljudi gledalo utakmicu i zaključak je bio sve je ok, sve je po planu, dobri smo.

NBA je, kao i svi, u padu na tv, ali za njih maltene nigde ne možeš naći podatke za druge platforme. I onda tek posle 20 min guglanja nađem brojku od 430k gledalaca na streamu. A tih 430k je globalno. I nigde ne možeš naći koliko je USA gledalaca bilo na ostalim platformama, a ipak je to grupa koja daleko više zanima ligu od Filipinaca, Srba i drugih.

To su fore kao sa RTS i Pinkom kad reklamiraju gledanost selo gori. Jedni kokodaču na sav glas, a drugi mudruju i ćute i sve ti bude jasno.

Kad LeBron ode u penziju možda bi Silver treba da dovede oca Rafaila i oca Tadeja da osveštaju ratingse.  :fantom:

 

 

 

 

Link to comment

Pitanje pocetnika - koliki je prostor za pregovore kod pikova druge runde? konkretno u Smailagicevom slucaju, sta je bio raspon opcija?

 

 

Bravo za decka, naklon do poda. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...