Jump to content
IGNORED

NBA 2018/19


theanswer

Recommended Posts

Ne znam koliko je primjenjivo na priču o NBA, ali ako se dobro sjećam, prve prenose NFL na 3K su Ameri (preko ambasade?) nešto brutalno subvencionisali, kapiram kroz priču "popravljanje odnosa" i "meka moć". 

Link to comment
  • Replies 7.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    526

  • б1lme3

    523

  • Amos

    512

  • 1n54jd3r

    300

Top Posters In This Topic

Posted Images

United media(CIA) rekao bih da sav svoj program sportski,serijski,filmski dobro subvencioniše 

Ako se gleda gledanost/share ne verujem da postoji profit 

 

 

Link to comment
16 minutes ago, Venom said:

Mislim da ni u vreme Kingsa nije bilo dovoljno ljudi koji bi opravdali tu investiciju. Doduse ako se dobro secam, B92 je dao veliku kintu tek za onaj paket posle toga i slavno propao.

 

 

Bemliga, ja sam svaku utakmicu Kingsa gledao onomad kad je islo live, plus su bile reprize. A sad NBA na SK nisam pogledao sto godina, i znam jos nekoliko ljudi koji su u istom fazonu, jbg, matora garda, ne moze vise da se spava bilo kada i da se ustaje u po noci.

Glavno pitanje je sta klinci gledaju (srednja skola, fax) i loze li se uopste na NBA, meni ne deluje tako.

Link to comment
10 minutes ago, Fakundo Sava said:

United media(CIA) rekao bih da sav svoj program sportski,serijski,filmski dobro subvencioniše 

Ako se gleda gledanost/share ne verujem da postoji profit 

 

 

 

Ih, pa po tom principu teško da je bilo šta na tom nebu isplativo. Arena je godinama bila subvencionisana, a čisto sumnjam da Telekom od ovog uranjanja u medijske vode ima na kraju dana neki plus. 

Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

 

Bemliga, ja sam svaku utakmicu Kingsa gledao onomad kad je islo live, plus su bile reprize. A sad NBA na SK nisam pogledao sto godina, i znam jos nekoliko ljudi koji su u istom fazonu, jbg, matora garda, ne moze vise da se spava bilo kada i da se ustaje u po noci.

Glavno pitanje je sta klinci gledaju (srednja skola, fax) i loze li se uopste na NBA, meni ne deluje tako.

opet se pocelo loziti na nba pojavom bogdanovica, jokica, bjelice...doduse ne znam koliki postotak tih ljudi gleda utakmice uzivo a ne highlightse ili box score. po komentarima na b92 rekao bih da mozda 5-10% ljudi zapravo gleda utakmice gde ne igraju kingsi ili nuggetsi.

Link to comment
20 minutes ago, goofs said:

 

Bemliga, ja sam svaku utakmicu Kingsa gledao onomad kad je islo live, plus su bile reprize. A sad NBA na SK nisam pogledao sto godina, i znam jos nekoliko ljudi koji su u istom fazonu, jbg, matora garda, ne moze vise da se spava bilo kada i da se ustaje u po noci.

Glavno pitanje je sta klinci gledaju (srednja skola, fax) i loze li se uopste na NBA, meni ne deluje tako.

 

Jeste ali isli su retko osim u plej ofu a to je samo mali deo sezone. I ja mislim da su te prve godine na b92 isle kao neki poklon ili po niskoj ceni. Posle je stigao pun racun koji se poklopio sa propascu Kingsa.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

 

Pa i jeste i nije. Izgleda su preko kurca radili jer je gledanost zaista bila očajna, iako u tim terminima (3 ujutro) im je malo ko bio konkurencija.

 

Nisu prenosili u 3 ujutru, mislim jesu, al glavni prenos im je bio pola 10 nedeljom. 

Link to comment
Just now, theanswer said:

 

Nisu prenosili u 3 ujutru, mislim jesu, al glavni prenos im je bio pola 10 nedeljom. 

Pa dobro, ajde da kažeš da tad imaju konkurenciju, nego mi ovaj reče da ni ovi u 3 ujutro nisu imali šer veći od par procenata, što je sramotno s obzirom na to šta u to doba ide. 

Link to comment

Danas moze da se gleda sport po ceo dan. Ljudi koji bi gledali, ali nisu hardcore ljubitelji NBA su do 3 ujutro odgledali sve zivo i dosta im je. Taj matine™ je imao verovatno 10x vecu gledanost od bilo cega u pekarskom terminu. 

Link to comment
11 hours ago, James Marshall said:

Samo je pitanje kakav paket su uzeli, ako bude ono da im liga određuje šta ide, tipa Finiks-Oklahoma, a ovamo se peglaju Klipersi i Lejkersi, jbg, opet ćemo strimove da ganjamo. 

Quote

 

Ljubitelji košarke spremite se za svetski spektakl na najboljoj sportskoj televiziji u regionu
 

nba-za_mail1_190722_135446_926.jpg
Arena sport

NBA, Telekom Srbija i TV Arena Sport, ozvaničili su početak višegodišnje saradnje na radost ogromnog broja ljubitelja najbolje košarke na planeti. U do sada, najvećoj programskoj zastupljenosti na ovim prostorima, Jokić, Bogdanović, Dončić, Marjanović, Bjelica… “živeće” narednih godina na kanalima TV Arena Sport i na platformama Telekoma Srbija, kao i naših regionalnih partnera.
 
Magiju NBA lige moći ćete da doživite kroz više od 200 direktnih prenosa, između pet i osam utakmica nedeljno, uz posebne emisije, ekskluzivne goste i naravno, nagradne igre. Koristeći NBA League Pass navijači će svoj omiljeni klub i igrače, moći da prate i na mobilnim platformama Telekoma Srbija i regionalnih partnera. Posebna novost je celodnevni NBA kanal.
 
“Biti deo NBA porodice je jedan od najvažinijih sportskih ili poslovnih koraka, u zavisnosti od toga da li ste igrač ili medijska kuća”, rekao je generalni direktor TV Arene Sport, Nebojša Žugić. “NBA je sinonim za košarku, baš kao i ovaj naš prostor u kome živimo. NBA zaslužuje najveću moguću pažnju i zato sa ponosom možemo da kažemo da će naši igrači i najbolja košarka, medijski živeti u godinama koje su pred nama, na jednoj adresi.  Naši gledaoci i naši korisnici uživaće u magiji koju nosi NBA na kanalima Arene Sport, kao i na platformama Telekom Srbija grupe, kroz NBA League Pass i 24-časovni specijalizovani kanal,” dodao je Žugić.
Nova NBA sezona startuje u oktobru. Spremite se na vreme.
 
Čekamo Vas na Areni! 

 

https://www.tvarenasport.com/vesti/kosarka/nba-od-oktobra-ekskluzivno-na-areni-sport

Link to comment

U čemu je stvar sa League Passom, tj. koja je razlika u odnosu na LP kupljen direktno od NBA? Čuo sam da i Telenor ima to u ponudi, pa možda neko zna.

Link to comment

Цјелодневни НБА канал?

Јел то праве нови или ће постојећи да преуреде?

 

Буду ли пуштали НБА на некој Арени 24 а на прва четири канала остану снимци хрватске и белгијске лиге нек се носе и они и НБА.

Link to comment
27 minutes ago, napadaj said:

U čemu je stvar sa League Passom, tj. koja je razlika u odnosu na LP kupljen direktno od NBA? Čuo sam da i Telenor ima to u ponudi, pa možda neko zna.

 

Nikakva, da, nudio je i Telenor to prosle sezone, cenovno je identicno onome sto NBA nudi. Samo je mozda jednostavnije za kupnju jer ti ne treba online/kreditna kartica. S druge strane, ne znam je li taj LP bio zakljucan iskljucivo za Telenor internet, u tom slucaju je navlakusa i glupost.

Link to comment
  • teacher locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...