Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

12 hours ago, Ivo Petović said:

E da, i ako Stratos bude mogao da hoda, ostaviti ga...pls

 

On i KC bi valjalo da ostanu jer jedini iz ovog tima, ako ne racunamo Lazica, igraju Evroligu kao i svako drugo takmicenje zbog iskustva i kvaliteta koje imaju. Za pare koje mi mozemo da ponudimo tesko mozemo da dovedemo dva bolja igraca od njih koji su starosedeoci u Evroligi i izlazili su na parket i u utakmicama za najvece trofeje. Problem je to sto ce za Riversa verovatno biti interesovanja jacih klubova a Stratos je sam najavio kad je dolazio da u Zvezdi zeli malo da se istrci i finisira karijeru, pa nije sigurno da li on jos uvek zeli da igra. On i Faje (kojeg bih ja takodje zadrzao) ako i ostanu valja naci nacin da se skoro i ne skidaju u ABA ligi osim koliko da odrzavaju takmicarsku formu, kako bismo ih sacuvali za Evroligu i plej of sledece godine. Mnogo je vazno imati prekaljene igrace u evroligaskom timu, dovoljno je samo pogledati ekipe koje igraju cetvrtfinalne serije pa shvatiti zasto.

 

U slucaju da dovedemo igraca poput Pefija Markovica, a ganjacemo ga sto posto jer ga ganjamo vec dve godine, ne bih imao nista protiv i da Reglend ostane kao drugi plej jer su njih dvojica kompatibilni i daju nam razlicite kvalitete na terenu. Odza bih takodje zadrzao, on moze samo da napreduje a nekako je prijatno imati u rosteru centra koga mozemo da posaljemo na teren da brani reket od dominantnih petica kakvih ce biti pun kurac u Evroligi. Beron ce sigurno dobiti neke ponude posle ovakve sezone i tesko cemo ga zadrzati, iako mislim da on ima ugovor jos jednu sezonu s nama. Jedino muceni Cirbes visi od stranaca, znamo da je nekada mogao vise od ovoga sto je pruzao ali izgleda da nije vise preterano zainteresovan za basket otkako ga je Makabi opario.

 

Ne bih se ja previse bavio strancima, vazno je da pojacamo bazu domacih igraca. Zvezda se nikada nije previse oslanjala na strane igrace, cak ni kada su nam obrtali sezone kao sto je radio Kvinsi, uvek smo imali domacu bazu koja nam je donosila najvaznije stvari. Marjanovic, Kalinic, Jovic, Dangubic, Guduric, Kuzmic, Simonovic, Lazic, Mitrovic, Stimac, uvek je bilo gomile domacih igraca koji nisu bili samo vodonose strancima vec su znacajno profilisali nasu igru. Ja bih bukvalno na ovaj tim dogradio Markovica i Kuzmica i nista dalje ne bih dirao, uz neki cunning plan da bi, recimo, Djenka lako mogao da dobije nase drzavljanstvo. Ocekujem da se posle ovog iskustva s osvojenim finalom Davidovac, Simanic i Dobric podignu za nivo vise, a sad u domacici treba gurati Ristica i Radanova maksimalno da vidimo sta oni mogu.

 

Dakle, neki moj vlazan san od 15 igraca ako dobijemo sedmicu na lotou bi bio:

 

Markovic, Reglend, Dzenkins

Beron, KC Rivers, Lazic

Perperoglu, Davidovac, Dobric, Radanov

Faje, Simanic

Kuzmic, Odzo, Ristic

 

s tim sto u ABA ligi ne bih van 12 ostavljao nase klince vec ove matore strance.

Edited by harper
Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

21 minutes ago, harper said:

 

 

 

Markovic, Reglend, Dzenkins

Beron, KC Rivers, Lazic

Perperoglu, Davidovac, Dobric, Radanov

Faje, Simanic

Kuzmic, Odzo, Ristic

 

s tim sto u ABA ligi ne bih van 12 ostavljao nase klince vec ove matore strance.

 

al si ga nabudzio spolja  :D to sto je covara mlatnuo bokana u ovom finalu, ne znaci i da je preuzeo njegove tovare sa bananama iz ekvadora  :D

Link to comment

^

Mozda sam previše sentimentalan ali pre bih zadržao Zirbesa nego doveo Kuzmića, šta znam. Mislim da je dobar i za atmosferu u svlačionici, all together za te pare ne znam koliko se može bolje. A za Kuzmu konkretno ni na šta će ličiti sledeće godine, jel on uopšte zalečio to koleno? Na pleju bi dodatak Markovića legao kao budali šamar i to je to, Djenku ne očekujem niti mislim da je potreban. Više minuta za klince i to bi bilo to. Na papiru i posle ovog gaženja u ABA to deluje stvarno kao solidna selekcija koja zahteva minimalne korekcije, ali ULEB Cup je pokazao koliko je tu rupa (kao što si mislim i pisao na prethodnim stranama) pa nisam baš ubedjen u EL konkurentnost. Sa druge strane ako se sačuva 90% tima plus trener to ne može biti loše za sezonu koja sledi. Ipak toliko retko vidjena stvar kod nas da joj se ne nadam previše.

 

Link to comment

djenka ce u bajern kod radonje, to je najizvesniji transfer ovog leta, mogu da se kladim

 

pefi, davidovac, uskokovic

baron, dobric

kc, lazic, stratos

simanic, faje, reath

kuzmic, odzo

 

bi bilo sasvim ok

Link to comment

- Tokom cele finalne serije pokušao sam da budem koncentirsan samo na košarku. Prvu utakmicu u Beogradu smo dobili 19, drugu 38 razlike i onda sledi naš dolazak u Podgoricu. Krenulo je od samog aerodroma, vozali su nas sat vremena okolo-naokolo, da bismo što kasnije došli u hotel, pa smo zakasnili i na večeru. Bacali su petarde oko hotela, palili baklje da ne možemo da spavamo - rekao je Tomić i dodao:

- Od samog ulaska na teren dogodio se fizički obračun. Mene su na poluvremenu sprečili da uđem u tunel. Prišla su mi dvojica i pljuvala me direktno u lice i opet nisam reagovao na to. Napadali su igrače, gađali su članove Zvezdine uprave. Ljudi nisu mogli da gledaju utakmicu, pokušavali su da ostanu koncentrisani, da ne reaguju na provokacije. Hteli su da dobiju titulu, a da ne igraju košarku.

 

 

Dotakao se Tomić i detalja koji su viđeni na samom parketu.

- To se dešavalo i na terenu od strane igrača Budućnosti. Bilo je udaranja naših igrača, sudije to nisu sprečavale. Vukli su ih za dresove, ruke... Noris Kol je fenomenalan igrač, igrao je u NBA, a u celoj seriji tri puta je laktom udarao naše igrače. To im nije bilo dovoljno, pa su pokušavali da dobiju titulu, a da ne igraju košarku. Mi smo sa 100 razlike pobedili Budućnost u Beogradu, igrali smo fenomenalno. Nova Godina je prošla, prošlo je vreme davanja poklona, pa im nećemo poklanjati ni titulu - jasan je bio trener Zvezde.

Link to comment
Meni jače od svega sto je Krešo Novosel rekao da je Bokan birao sudije prošle sezone.

Nije to mislio nego kako ga optuzuju za to.
Link to comment

Bili Beron, Kej-Si Rivers, Majkl Odžo, Mohamed Faje, Aleksa Radanov, Filip Čović, Marko Kešelj, Dejan Davidovac, Nemanja Nenadić, Branko Lazić, Ognjen Dobrić, Dušan Ristić i Boriša Simanić

Link to comment
3 hours ago, Nikodije said:

 

al si ga nabudzio spolja  :D to sto je covara mlatnuo bokana u ovom finalu, ne znaci i da je preuzeo njegove tovare sa bananama iz ekvadora  :D

 

Jesam, napisao sam da su to moji vlazni snovi ako dobijemo na lotou a ne realnost.

 

Smesno je to sto je ova ekipa za nas vlazan san a zapravo uopste ne kosta previse. Ima tu velikih imena ali nijedno koje je nesto posebno na radaru bogatijih ekipa, neki zbog godina a neki zbog istorije povreda. Pefi i KC su na zalasku karijere, Faje i Perper su zasli odavno, Kuzma nigde nije igrao nista znacajno osim kod nas, Djenki istice ugovor nakon dve sezone riljanja za druge u Himkiju, Berona smo iskopali iz turske kosarkaske provincije i ne verujem da ce se neko bas posebno zaletati na njega. Ovi ostali, a i vecina ovih koje sam nabrojao, da se biju nogama u dupe od srece sto ce igrati u evroligasu jer to takmicenje nece gledati u boljim timovima. Ali, da jednom vidim kako se petorka Markovic - Dzenkins - Rivers/Lazic - Faje - Kuzmic u Zvezdinom dresu spusta u defanzivni stav ne bih zalio para. Sve vrhuski defanzivci, fizicki dominantni ali takodje i znaju da korektno i pametno odigraju odbranu.

 

Za nas je, inace, gubljenje Evrolige prosle godine bio dar s neba, jer se razmazena Zvezdina publika ocas posla zasitila vrhunske kosarke i cela atmosfera prosle godine na vecini utakmica je bila prilicno turobna. Valjda su neki posle svega ovoga skapirali koliko je vazno igrati u najjacem evropskom takmicenju pa da se malo vrati onaj vajb iz prethodnih sezona kada smo punili Arenu i pravili odlicnu atmosferu.

Link to comment

Ispraznile se tribine jer nije bilo identiteta prosle godine, losa selekcija, niko nije vol'o Alimpija i redovna sisanja od 30 razlike na strani, mlohava ekipa posle Radonjinih mudonja ekipa, brzo smo izgubili sanse za ple jof, Pero igr'o kad mu se digne paja, itd. Ali da, veoma je nedostajala EL ove godine. :) Jedino sto ce ostati u secanju su karanje Olimpijakosa, Reala bez Ljulja i Ajona tamo, i ona valjda jedina kontrolisana zrela pobeda protiv Zalgirisa kuci. Sve ostalo sto smo dobili je bilo nekako meh, nije to bio taj ratnicki vajb od ranije, jbg. Kad smo poceli da gubimo od Bamberga i Baskonije, pa onda 30 razlike od CSKA u Areni, jebes ga, razisao se narod. :D  

Btw, mnogo mi se vise svidjao stari format, bilo je dosta dramaticnije i imali smo vece sanse da se koljemo s bogatasima i nadamo necemu, sto je liga duza to nam manje lezi. Mislim da ce i dogodine vec na pola splasnuti hajp ako budemo negde od 12. do 18. mesta. 


Iskreno, ja bih pola ovih oter'o - ostali bi mi Davi Dovac, Dobric, Borisa, Bili, Perper i Faje, ostalo sve novo. Dobro ajde i Lazic, nemam srca. Plejevi jedan trpac, drugi zadnji vezni/pass-first, na 3 Deson Tomas, na centru Kuzmic i neko ko moze da puni s (polu)distance i otvara odbranu. Ne svidjaju mi se ni Odzo (trapav, sirov i neartikulisan do jaja), ni ovaj polovni Cirbes a Ristica sam gledao samo u kupu i bio je skandalozan. JR Chox u Bujukcekmece, Rivers u Armani, Reglend u Efes i da se igramo. :) 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...