Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2018/19


Ros

Recommended Posts

12 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Oduvijek je na ovim kosarkaskim prostorima bila kultura "domacinskog terena" i zagorcavanja zivota gostima. Oni koji su igrali i prosli Jazine, Sibenik, Cacak 70ih i 80ih mogu pricati o tome. Bilo je i kovanica, i navijaca na metar dva od terena. Bilo je i benignijih stvari kao stvaranje umjetnog propuha sa otvaranje vrata hale u par prvoligaskih gradova/hala na strani domaceg tima, zapusavanje dvorana sa dimom cigareta da nisi mogao prst ispred sebe vidjeti, namjestanje visine domaceg kosa itd. Ali ono cega nije bilo i ono sto su Zvezda, Buducnost, a ranije Partizan, uveli su koordinirani fizicki napadi i fizicki pritisak placenicke marve na gostujuce igrace i sudije. Ako se ovo nastavi, bit ce mrtvih i u tome momentu nece biti vazno ko je prvi poceo.  Bilo kakvo opravdanje onog sto se jucer dogodilo sa time sto je bilo u Podgorici prosle godine ili u trecoj utakmici nas vodi blize tom trenutku.  

 

Sta znaci ovo "bilo kakvo opravdanje onoga sto se desilo juce onim sto se desavalo prekjuce bice mrtvih"? A sta cemo sa onim sto se desilo prekjuce, je l' i za to isto vazi? Prosto je, postoji neki sled dogadjaja koji neka komisija treba da sagleda i odrapi kazne za sve koji su u ovom sranju ucestvovali od prvog do poslednjeg dana. Da je to uradjeno kako treba odmah posle trece utakmice prosle godine nista se od ovoga ne bi desilo. Niko ovde ne opravdava ono sto se desilo juce, da se "ovde" pita do ovakvih stvari ne bi dolazilo uopste, ali ljudi koji se pitaju i ucestvuju u tome razmisljaju ocigledno na drugaciji nacin. Za njih je to sukob moci u kojem ce sve da upotrebe sto mogu da bi pobedili. Zato se sa njima mora odmah i sada obracunati. Medjutim, ono cega se bojim je da ce to opet biti gurnuto pod tepih na nekom sastanku rukovodstva na kojem ce se srpski Lolek i crnogorski Bolek izljubiti i doneti pomirujuce zajednicko saopstenje tipa "mir, mir, niko nije kriv, prdnu ABA u tanjir", koje ce prekrsiti prvi put kad im to bude trebalo.

Edited by harper
Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    467

  • harper

    412

  • Apollo Creed

    292

  • Shaq

    280

Top Posters In This Topic

Posted Images

Osećaj je predivan. Pod jedan - dobio sam prsten. Pod dva - dobio sam pehar. Pod tri...(pokazuje na pivo i tompus prim. aut.). Sad me čekaju samo još ćevapi.

Posle godinu dana pauze, Crvena zvezda će se vratiti u Evroligu.

- Postaće ostvarenje snova. Još nisam zaigrao u Evroligi. A ko zna, možda će me predsednik sutra šutnuti iz kluba. Zato moram da budem dobar momak, kako bih ostao i igrao Evroligu naredne sezone rekao - je Odžo sa osmehom na licu.

Link to comment

Slazem se sa Harperom. Postoje objektivne otezavajuce okolnosti za organizaciju regionalne lige, ali niko ni ne ocekuje da ABA bude kao nemacka liga, to je zbog tih svima poznatih okolnosti nemoguce, ali je definitvno moguce organizovati ligu bolje od ovoga.  Mafijasi koji vode klubove su pre svega pragmaticni i tacno znaju do koje granice smeju da idu sto se lepo videlo u ovoj seriji, "samo" treba tu granicu pomeriti. Da je neko od iditota koji su usli na teren udario igraca, domacin bi u najmanju ruku izgubio tu utakmicu sluzbenim rezultatom i zato se to nije ni desilo. Naravno da Bokan i Covic ne bi propustili priliku da samaranjem dodatno zaplase protivnicke igrace, ali znaju da je to i za ABA nedopustivo. Ne slazem se sa @Nikodije da je nemoguce nesto znacajnije popraviti zbog cinjenice da klubovi tj. drzava imaju kontrolu nad huliganima. To je po meni zapravo olaksavajuca okolnost jer je dovoljno napraviti okvir u kome se klubovima ne isplate scene kakve smo gledali u finalu i tih scena vise nece biti. Kada kazem olaksavajuca okolnost, mislim u smislu organizacije regionalne kosarkaske lige, za drustvo u celini je to naravno stetno, jadno i bedno.

Link to comment
29 minutes ago, harper said:

 

Sta znaci ovo "bilo kakvo opravdanje onoga sto se desilo juce onim sto se desavalo prekjuce bice mrtvih"? A sta cemo sa onim sto se desilo prekjuce, je l' i za to isto vazi? Prosto je, postoji neki sled dogadjaja koji neka komisija treba da sagleda i odrapi kazne za sve koji su u ovom sranju ucestvovali od prvog do poslednjeg dana. da je to uradjeno kako treba odmah posle trece utakmice prosle godine nista se od ovoga ne bi desilo. Niko ovde ne opravdava ono sto se desilo juce, da se "ovde" pita do ovakvih stvari ne bi dolazilo uopste, ali ljudi koji se pitaju i ucestvuju u tome razmisljaju ocigledno na drugaciji nacin. Za njih je to sukob moci u kojem ce sve da upotrebe sto mogu da bi pobedili. Zato se sa njima mora odmah i sada obracunati. Medjutim, ono cega se bojim da ce to opet biti gurnuto pod tepih na nekom sastanku rukovodstva na kojem ce se srpski Lolek i crnogorski Bolek izljubiti i doneti pomirujuce zajednicko saopstenje tipa "mir, mir, niko nije kriv, prdnu ABA u tanjir", koje ce prekrsiti prvi put kad im to bude trebalo.

 

Daj Harpere, drugacije razmisljanje o necemu ne mjenja cinjenicno stanje ili ono sto se dogodilo, bilo da se dogodilo ovdje ili u Podgorici. Mi ovdje revitaliziramo da li je bilo ili nije bilo cigle na terenu i veselo vicemo "eto nije bila cigla", dok sa druge strane stoji bacena stolica i sto drugih stvari na terenu.

  
Ono sto si opisao kao rjesenje je tocno sto bi trebala biti reakcija i slijed dogadjaja ali Covic je radje isao da naplati proslogodisnja dogadjanja istom mjerom umjesto da je lobirao za kaznjavanje Buducnosti ili mjenjanje pravilnika ABA lige kad se pomirio da je izgubio finale. Svaka recenica ili izjava koja pocne sa tim “a ono sto se dogodilo prosle godine", ili "u prosloj utakmici” je tocno ono na sto Covic i racuna i sto mu daje moc da napravi ono sto je napravio. Sve to dalje rezultura sa infinitnim krugom izivljavanja koji nece nikad stati.
 

Link to comment
5 hours ago, samo_opusteno said:

 

Ok bio je odbor za docek, samo ne znam da li je ova Kolova provokacija bila pre nego sto su ultra kopovci hteli partiju basketa ili posle. U svakom slucaju nevidjen debilizam je ovo da razne njuske i tamo i ovde neometano prilaze i prete igracima.

 

Pre.

 

2 hours ago, Apollo Creed said:

PvY6u8a.gif

 

Ovo su valjda dve najbolje vezane akcije od osnivanja lige. God has a sick sense of humor.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
28 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

 

Daj Harpere, drugacije razmisljanje o necemu ne mjenja cinjenicno stanje ili ono sto se dogodilo, bilo da se dogodilo ovdje ili u Podgorici. Mi ovdje revitaliziramo da li je bilo ili nije bilo cigle na terenu i veselo vicemo "eto nije bila cigla", dok sa druge strane stoji bacena stolica i sto drugih stvari na terenu.

  
Ono sto si opisao kao rjesenje je tocno sto bi trebala biti reakcija i slijed dogadjaja ali Covic je radje isao da naplati proslogodisnja dogadjanja istom mjerom umjesto da je lobirao za kaznjavanje Buducnosti ili mjenjanje pravilnika ABA lige kad se pomirio da je izgubio finale. Svaka recenica ili izjava koja pocne sa tim “a ono sto se dogodilo prosle godine", ili "u prosloj utakmici” je tocno ono na sto Covic i racuna i sto mu daje moc da napravi ono sto je napravio. Sve to dalje rezultura sa infinitnim krugom izivljavanja koji nece nikad stati.
 

 

Ja o tome pricam sve vreme. Covic je to uradio zato sto je mogao, a uradio je jer nije bilo nikakvih reakcija ABA lige na tu trecu utakmicu prosle godine. Podseticu ponovo, proslogodisnja serija je pocela u Beogradu sa dve utakmice na kojima su u hali bili prisutni i navijaci Buducnosti. Dogodilo se jedno veliko nista, rezultat je bio 1: 1 i otislo se u Podgoricu. Sta se tamo desilo na trecoj utakmici veoma je dobro dokumentovano, igraci pljuvani od strane organizovane grupe navijaca koja je sedela iza klupe i razbila onu plastiku koja odvaja igrace od publike, jedan igrac napadnut fizicki u hotelu, bacanje topovskih udara i organizovano dranje ispred hotelskih soba gde su igraci bili smesteni i tako dalje, i tome slicno. Ceo taj performans se nije desio zbog toga sto neki Crnogorac X mrzi Srbina Y vec da bi Buducnost neposteno stekla prednost i osvojila trofej. Covic jeste reagovao odmah ali to je otpisano na sore loser politiku, jos ga je posle Bokan prcao pricom da je uticao na sudije da "sebi obezbedi fer sudjenje", iako se niko ne seca da se ikada bilo koji protivnik Zvezde u polufinalnim ili finalnim serijama ABA lige zvanicno ili nezvanicno zalio na sudjenje. Sto ce reci da je Bokan poslao vrlo jasnu poruku sta je tacno znacilo to "pritisnuo sam sudije da bih obezbedio fer sudjenje".

 

Sve ovo sto se dogodilo ove godine je cista Coviceva osveta koju je on verovatno zamislio i isplanirao odavno. Buducnost je posle prve dve utakmice, koje jesu bile na granici regularnosti ali nisu isle dalje od pljuvanja, bacanja upaljaca i kovanica i odvratnih skandiranja s tribina, progutala udicu i priredila onaj performans u trecoj utakmici kakav ja nisam video nikada u regionalnoj kosarci, a video sam svasta, kao i svi mi ostali. To je dalo odresene ruke Covicu da "pripremi petu utakmicu", sto je on i ocekivao i sto mu se, na kraju, i isplatilo.

 

To je sto se tice hronologije, sta mislim o predsednicima klubova koje ovakve stvari priredjuju sopstvenim igracima i sudijama, bukvalno im rizikujuci zivote, bolje da ne pisem, da ne bih isporucio recnik slikovitiji od bilo cega sto je vidjeno na ovom forumu. Zato kazem po ko zna koji put, sve je ovo tacno sto Nikodije i ovi tekstovi sa Indeksa govore ali to nije razlog za ovu blamazu od finala ABA lige. Jedini razlog je licni obracun Covica i Bokana koji se sastoji iz povredjenih sujeta i interesa njihovih klubova da se kroz Evroligu dokopaju znacajnijih finansija. Nikakvi nacionalizmi, nemoci drzava da se obracunaju s huliganima i slicna opsta mesta u ovome nisu ucestvovali ni na koji nacin vise od toga sto su posluzili Covicu i Bokanu da napujdaju ono najgore sto stoji iza ova dva kluba.

 

Postoji mnogo razloga zasto bi i Covic i Bokan morali biti drasticno kaznjeni zbog sveg ovoga ali, ako bih mogao da biram razlog, ja bih izabrao da dodatno budu kaznjeni zbog toga kako su se igraci oba tima, uz par izuzetaka, ponasali jedni prema drugima po zavrsetku serije. Posle svega onoga trebalo je biti heroj, izdrzati sve ono sto im se srucilo na glavu ni krivim ni duznim, i pozdraviti se dostojanstveno i prijateljski. I ti momci su deo ovog okruzenja koliko su Covic i Bokan pa su ipak pokazali jednu sasvim drugaciju sliku ovog finala. Ako ni zbog cega drugog onda zbog toga ovu dvojicu govnara treba drakonski kazniti.

Edited by harper
Link to comment

I dalje mi nije jasno zašto sve svodiš na lični Čović vs Bokan obračun. Juče su mandrili pikali basket (potpuno nadrealna scena) i napali igrače Budućnosti, a policije nigde. Dakle, mnogo viša instanca je bila uključena u nerede juče, jer Čović sam nema tu moć da komanduje policijom. To je kao kada bi svu krivicu za Savamalu sveli samo na Sinišu Malog. Lako bismo rešili problem da se ovde radi samo o ličnom obračunu dva govnara, odavno bi oni bili eliminisani iz košarke. Ali nisu eliminisani, i nastaviće da vode klubove i aba ligu u nova propasti. Zato jer im to dozvoljavaju njihovi matični kriminalni režimi koji ih tu drže i finansiraju. Utoliko je ceo ovaj problem mnogo veći i složeniji.

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

I dalje mi nije jasno zašto sve svodiš na lični Čović vs Bokan obračun.

 

Ne svodim ja sve na taj obracun vec desavanja u ovoj finalnoj seriji. Malo mi je vise pun kurac tih relativizatorskih "pa sta cemo, to je tako u ovom regionu, mora pre svega da se menja sistem obrazovanja, bla, truc" budalastina.

Link to comment

Ovog leta, ugovori sa Zvezdom isteći će Džou Reglendu, Marku Kešelju, Stratosu Perperogluu, Mohamedu Fajeu, Branku Laziću, Filipu Čoviću, Maiku Cirbesu i Kejsiju Riversu.

 

Vidim Billy Beron, Dobric, Davidovac i Simanic nisu na ovoj listi, samim tim, to bi trebalo da ostane sigurno ako neko ne misli da placa obestecenje...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...