Jump to content
IGNORED

KK Partizan 18/19


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    421

  • Timmy

    300

  • bradilko

    255

  • theanswer

    244

Top Posters In This Topic

Posted Images

41 minutes ago, BlackGeorge said:

 

Primali smo dosta poena posle njihovih ofanzivnih skokova gde su oni odmah iz prvog pasa tražili slobodne igrače (uglavnom) na trojkama i to brutalno kažnjavali. 

Kad je Vanja uradio polaganje za 57-52 i bio tajmaut pomislih "možda ih i dobijemo?" 

Međutim posle toga smo krenuli da igramo kao da se igra još desetak sekundi a ne više od pola četvrtine. U pravu si za Nikolića, čovek je u totalnom padu forme, onaj jedan meč koji je odlično odigrao ofanzivno ipak nije bio konstanta nego incident. Prosto boli kako smo ofanzivno jedna teška nula od ekipe ako nemaš jednog zdravog Zagorca. Sa 57 - 52 polovinom zadnje četvrtine ti odeš na kraj sa 61 - 69!?

 

Vanja i Pejdž kada krenu na ulaz ja odmah pomislim da će da prime rampu. Vanja valjda u aba ligi drži rekord sa nekih 12 ili 13 primljenih rampi, pročitah negde. Pejdž mi je trenutno na nivou jednog Andrića što se tiče doprinosa ekipi. Možda statistika kaže drugačije, nisam gledao, to je samo moj subjektivni utisak.

Lendejl je posebna priča. U njegovoj školi košarke koju je učio reč difens ne postoji. Svi nas brutalno masakriraju preko njega pod hitno mora da mu se smanji minutaža. Ali onda nastaje drugi problem - ofanziva. Gubiš jednog od retkih igrača sa mekom rukom.

 

Velika je greška što je potpisan dvogodišnji ugovor sa neproverenim mladim mačkama u džaku lendejlom i pejdžom, umesto sa dva proverena prekaljena stranca. Ne verujem da se letos to nije moglo naći. Uzmeš te prekaljene pa oko njih praviš "mladi" tim a ne ovako. Generalno mnogo smo zasrali sa izborom stranaca zadnih par sezona. Samuels, Akojon, Wilson, Robinson, Gordon, Von, Birma... 

 

Bez prava dva ofanzivna pojačanja na pozicijama 1/2 i neko meso na poziciji 4/5 dalje od polufinala plejofa abe teško da ćemo doći. Iz evrokupa smo već ispali, tu se ničemu ne nadam.

 

Pejdž ima problem da izdrži kontakt, dosta je fizički slab, ali mislim da polako uči. Vanja sa druge strane, pa ne znam kako bih to opisao, nekako je pravolinijski igrač, kada vidi da ne može on pokuša da podvuče ispod igrača, zato i dobija toliko rampi, dosta je ograničen kada spusti loptu na parket mada je tu napredovao dosta, pa mu je rešenje glavno da zabode glavu i pokuša iz dva koraka da nasloni na tablu.. Nemoj porediti Andrića sa Pejdžom molim te, jeste da Pejdž nije ubica ali nije ni Andrić. Zašto potpisujemo strance na 2 godine? Pa zato što je to dobra stvar... Očigledno je procenjeno da nemamo para da potpisujemo iskusne igrače koji imaju nešto evropske košarke iza sebe, pa pecamo rukije od kojih naravno da ne može svaki biti dobar. Rukiji jesu mlade mačke u džaku, svaki od njih, poenta je da jedan eksplodira i da za njega uzmeš obeštećenje i od toga klub da živi. Ove strance što si naveo nisu dobar primer, da ne idem pojedinačno. Neki su povređeni, pa su koštali ništa, neki su dovedeni u sred sezone, od nekih se ništa nije ni očekivalo itd. 

Link to comment

Od svih tih stranaca, ako uzmemo da je Gos jbg morao da ode jer je bio previse dobar i skup da ga zadrzimo, meni sad najvise fali Miler. Ako se ne varam nije ni otisao za neku veliku cifru, tipa 100k ili tako nesto, neka me ispravi neko ako se varam ali ta mi je brojka u glavi.

 

Ovo kako sad izgledamo... pa jbg to nam je sto nam je. Kontam da bi imali jedno 4 pobede vise u sezoni samo da u kosarci postoje letece izmene, Gegic samo da pici odbranu a Lendejl napad :D Ono sto raduje je pun Pionir, u smislu da je publika tu i pored trenutno losih rezultata i da se (valjda) Trinkijeriju nece skakati po ledjima nakon sto prodje pocetna euforija nakon sto je dosao. Dakle pustiti coveka da radi sa ovim sto ima dok ne doselektira ekipu svojim resenjima, u skladu sa zeljama i finansijama. 

 

Inace, mislim (a cini mi se da je neko to vec i primetio) da Zagora ne treba koristiti dok se ne oporavi dovoljno da moze da igra bez maske. Veceras je u par situacija delovao vidno frustriran jer nije video saigraca ili loptu. 

Link to comment
32 minutes ago, theanswer said:

 

Pejdž ima problem da izdrži kontakt, dosta je fizički slab, ali mislim da polako uči. Vanja sa druge strane, pa ne znam kako bih to opisao, nekako je pravolinijski igrač, kada vidi da ne može on pokuša da podvuče ispod igrača, zato i dobija toliko rampi, dosta je ograničen kada spusti loptu na parket mada je tu napredovao dosta, pa mu je rešenje glavno da zabode glavu i pokuša iz dva koraka da nasloni na tablu.. Nemoj porediti Andrića sa Pejdžom molim te, jeste da Pejdž nije ubica ali nije ni Andrić.. Zašto potpisujemo strance na 2 godine? Pa zato što je to dobra stvar... Očigledno je procenjeno da nemamo para da potpisujemo iskusne igrače koji imaju nešto evropske košarke iza sebe, pa pecamo rukije od kojih naravno da ne može svaki biti dobar. Rukiji jesu mlade mačke u džaku, svaki od njih, poenta je da jedan eksplodira i da za njega uzmeš obeštećenje i od toga klub da živiOve strance što si naveo nisu dobar primer, da ne idem pojedinačno. Neki su povređeni, pa su koštali ništa, neki su dovedeni u sred sezone, od nekih se ništa nije ni očekivalo itd. 

 

Andrić ima meku ruku koliko i Pejdž. Odbrana skoro nepostojeća i kod jednog i kod drugog. Obojica imaju problem da izađu iz bloka da sebi stvore poziciju za šut. Pejdž je nešto bolji sa loptom, ima bolji prodor. Većina nas mrzi Andrića ali možemo donekle da ih poredimo.

Nisu to neke velike pare koje se dobijaju kada upecaš jednog rukija (Goss na primer) jer gubiš sa promašajima koje imaš nažalost mnogo više koje treba platiti. Teško da klub od toga može živeti jer Ražnatović i Rašković drže hleb i pogaču. Od Gossa na kraju dobismo neke male pare dok je Rašković pokupio kajmak.

Dobro, čak i da se ide tom politikom mladih mačaka u džaku (umesto prekaljenih) ti jednog trenera kao što je Trinkijeri moraš potpisati u Julu a ne dozvoliti jednom totalnom neiskusnom treneru da formira igru oko te ekipe (Čanak).Namerno ne kažem da smo predali Čanku da on dovodi igrače jer je to igleda Lončar dovodio. I videli smo do čega je to na kraju došlo. Da Trinkijeri stvara tim a ne da zasereš pa ajde Trinki pomagaj...

 

@Lord Stef Miler bi nam sada legao kao budali šamar.

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment
46 minutes ago, Lord Stef said:

Inace, mislim (a cini mi se da je neko to vec i primetio) da Zagora ne treba koristiti dok se ne oporavi dovoljno da moze da igra bez maske. Veceras je u par situacija delovao vidno frustriran jer nije video saigraca ili loptu. 

 

Sigurno. Ja igrao svojevremeno nekih mesec dana sa maskom, nista se jbno ne vidi, dzaba ti znanje i umece.

 

Nije bas da smo redovno jeli govna sa strancima u poslednje vreme, Gos je premija za te pojmove, Miler je bio dobar, sezonu pre toga Hečer. Jbg, sad nismo imali srece, to nam je sto nam je. Veca enigma je ovaj Braun koga pokusavaju da oteraju bez ispaljenog metka.

Link to comment

Moje neko mišljenje je da ne treba mnogo rizikovati sa mladim igračima preko bare, ako ih ne selektira pravi stručnjak, neko poput Trinkijerija. Oni su svi generalno nenaviknuti na snažnu, agresivnu košarku sa puno kontakta koja se igra u evropi. Kod Pejdža je generalno možda i problem, osim fizičke snage, što nema pored sebe jednog odličnog igrača poput Džoel Berija, saigrača iz Severne Karoline. Neko je (Lončar?) zamislio da će Pejdž da bude i plej i skorer i sve...Kupiš Pejdža i gotovo. Pa baš i nije tako. Pejdž je više bek šuter zarobljen u telu pleja .. i to još izuzetno mršavom. Lončarova igra nekog tim menadžera je bila pokazna vežba kako to ne treba raditi već prepustiti stručnjaku da to uradi. 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Moj neki utisak je da je Pejdž napredovao u odbrani otkako je došao. Vidi se trud i kod njega i kod Lendejla. Miler je u tom smislu bio duplo golo, niti je imao predispozicije niti se cimao da igra odbranu.

Link to comment

Ne zamerajte, al ne vidim nesto mnogo lose u tome da se odmah ispadne iz ovog takmicenja.

 

Svakako ce to pozitivno uticati na igre u Aba ligi. Treba se ipak nadati čudu na kraju sezone.

Link to comment

Pa nije strasno ispasti, ali opet, steta je jer je ABA liga takva da je svejedno da li ces igrati final4 ili ne ako ne osvojis ligu, a mislim da mi jos uvek nismo blizu toga da osvojimo. A daljim ucescem u EC bismo dobili jos par jakih utakmica da ovi klinci rastu.

 

Mene zapravo najvise nervira to sto drugu sezonu za redom mi krecemo od Novembra jer nam je inicijalni trener buljson.

Link to comment

Ne vidim logiku u brzom ispadanju iz takmičenja gde se igraju jače utakmice nego u ABA ligi, pa to nam je pre svega ptorebno.

 

Što se tiče Vanje, ne znam na koju to utakmicu misliš gde je bio najbolji, pošto sinoć to svakako nije bio. A i da je bio, izgubili smo, tako da je potpuno abitno ko je bio najbolji.

Link to comment

@Timmy uh, malo je nategnuto ovo da je bio najbolji, ali da, definitivno se popravlja - uz potpis na par recenica u kojima ga iznad opisuje @theanswer.

 

voleo bi da konacno docekamo taj momenat kada ce konstantno, u svakom mecu vise davati partizanu od onoga koliko realno zasere na terenu. juce, u prilicno bitnom momentu zaglavinja u desnu stranu, uleti medju tri njihova igraca i izgubio loptu. nesto pre toga, pokusava neki dribling i sam sebe saplete, izgubi ravnotezu - meni je on njegov tm potez, nebrojeno puta je to uradio dosad, a igra na poziciji beka?! nadam se da ce mu trinkijeri pomoci da ove stvari svede na minimum.

 

off topic, nije mi jasno zasto je jankovic sinoc maltene presedeo drugo poluvreme, mozda je on mogao nesto da pogodi u momentima kada niko drugi nije ili barem izvuce njihove centre van reketa.

 

btw, lepo rasporedjena minutaza kod nas sinoc - 9 igraca po preko 15 minuta (sem gagica, koji je igrao 13). kapiram da gagic nije imao snage da se juri s dubljevicem, jer nam je u vecem delu vremena dok je bio na parketu, mozda bio i najbolji igrac.

Link to comment
  • radisa unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...