Jump to content
IGNORED

KK Partizan 18/19


theanswer

Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BlackGeorge

    421

  • Timmy

    300

  • bradilko

    255

  • theanswer

    244

Top Posters In This Topic

Posted Images

očekivano jbg ...praktično niko od igrača nije odigrao loše,svi su bili na svom nivou, zagorac ne moze zbog maske,nikolic jednostavno ne moze...

ostaje nada  da će se pozitivne iskre iz ovih par mečeva pretočiti u pobjedu protiv cigana

 

Link to comment

Prestao da gledam kada smo odmah posle tajmauta na 57-57 primili trojku.

 

Vodiš 57 - 52 pa onda primiš odmah 12 poena u zadnjoj četvrtini. Previše je to za ovako labilnu ekipu.

Link to comment
kaze andrija fali bek a ne koristi browna koji mu je jaci od svih bekova zajedno, al avaj nije od raznatovica jelte  :coffee:


Jeste, to je problem. Sigurno si to zaključio na RSB forumu.
Link to comment

Dobijamo Francuze tamo i Turke ovde i prolazimo u top 16. Jer mi smo Partizan, mi to uvek radimo na teži način.

Tamo se posprdamo sa svima, odemo na F4 i osvojimo ovo govno od kupa trojkom Gagića u poslednjoj sekundi.

Link to comment

Ne prolazimo mi u top 16 to je očigledno. Ne posedujemo mi kvalitet za tako nešto. Isceđena je suva drenovina što se nas tiče plus imamo povređenog najboljeg igrača Zagora, kojem maska veoma smeta. Možda je bolje da ne igra dok se ne oporavi.

 

Trinki gleda kako da šutne brauna koji nije pošteno ni igrao, dok se iz aviona vidi da nam pejdž i lendejl nisu nikakva pojačanja na poziciji stranca koji trebaju da budu kvalitetniji od ostalih. Sad je problem naći neki apgrejd za ovu dvojicu jer u novembru koliko mogu da pročitam, igrači iz razvojnih liga ne žele da dođu jer se nadaju nekim kratkim nba ugovorima. Očajno selektirana ekipa, tu ni tri Trinkija ne pomažu.

 

Gubimo derbi, neka moja prognoza ako oni zaigraju kako su igrali prvih desetak utakmica.

 

A pružićemo im šansu, to je skoro sigurno...svi protivnici protiv nas dožive ofanzivnu rapsodiju.

 

Trinki posle meča:

 

Otkud toliko grešaka u finišu meča?
"Moja ekipa pravi greške, to je vidljivo. Kratki smo, mladi. Fali nam jedan bek. To znači malo napada i malo kreacije. Sve ovo što se dešava nije iznenađujuće. Valensija je znatno iskusnija, to su igrači koji godinama igraju Evroligu i Evrokup. Ali, nismo potonuli. Igramo, nemamo baš ni vremena mnogo da treniramo. Sve ovo što se dešava sam očekivao. Voleo bih da pravimo manje grešaka"

Da li će biti mešanja karata u igračkom kadru do Nove godine?
"Nije to pitanje za mene. Sigurno da nam treba nešto. Za sada smo ovakvi kakvi smo. Igrali smo dve super utakmice, protiv Zenita i u Podgorici. Danas smo igrali loše, a mogli smo da dobijemo. Ova ekipa će uvek da greši, ali moramo da budemo stabilniji čak i uz te greške".

Edited by BlackGeorge
Link to comment
52 minutes ago, BlackGeorge said:

...pejdž i lendejl nisu nikakva pojačanja na poziciji stranca koji trebaju da budu kvalitetniji od ostalih...

nazalost, takvi kakvi su - jesu kvalitetniji od vecine ostalih. problem je sto mi ocekujemo novog fredi hausa, boa, jana ili kogagod. 1 blejk step bi npr ovoj ekipi legao samo tako - samo to nam je falilo da dobijemo barem par tekmi vise dosad (ili spremni zagorac danas npr).

i da se ne zanosimo preterano - sve tri ekipe su realno (prilicno) kvalitetnije od nas.

Link to comment

Energija u igri, požrtvovanje i dobra odbrana samo donekle mogu da te dovedu, za ostatak je ipak potrebno imati i malo kvaliteta na drugoj strani terena. Nenormalno se mučimo protiv ekipa koje imaju glavu i rep u odbrani. Mislim nije to ništa nenormalno ali naši koševi više dođu kao incident nego kao pravilo kada protivnik zapne u odbrani. Sa ovim rosterom potreban nam je konstantniji Pejdž, mnogo bolji Lendejl i Zagorac da igra svaku tekmu kao protiv Zenita. Nikolić je posle odličnog početka sezone u ofaznivi potpuno nestao. I dalje prilično dobro izgleda kad on i Gegić stisnu bekove pa kad ispreuzimamo sa Zagorcem i Marinkovićem, ali je mučenje na drugoj strani terena, porađamo svaki koš. 

 

Trunku sumnje nisam imao inače da ćemo izgubiti posle promašenog zicera Gagića na plus 5 koji je opet bio bolji od Lendejla generalno i kad smo iz one gomile u reketu nekako ispustili loptu i primili trojku kao kaznu napad kasnije jer Pejdž naravno nije znao gde mu je igrač iza leđa. 

Edited by theanswer
Link to comment
44 minutes ago, theanswer said:

Energija u igri, požrtvovanje i dobra odbrana samo donekle mogu da te dovedu, za ostatak je ipak potrebno imati i malo kvaliteta na drugoj strani terena. Nenormalno se mučimo protiv ekipa koje imaju glavu i rep u odbrani. Mislim nije to ništa nenormalno ali naši koševi više dođu kao incident nego kao pravilo kada protivnik zapne u odbrani. Sa ovim rosterom potreban nam je konstantniji Pejdž, mnogo bolji Lendejl i Zagorac da igra svaku tekmu kao protiv Zenita. Nikolić je posle odličnog početka sezone u ofaznivi potpuno nestao. I dalje prilično dobro izgleda kad on i Gegić stisnu bekove pa kad ispreuzimamo sa Zagorcem i Marinkovićem, ali je mučenje na drugoj strani terena, porađamo svaki koš. 

 

Trunku sumnje nisam imao inače da ćemo izgubiti posle promašenog zicera Gagića na plus 5 koji je opet bio bolji od Lendejla generalno i kad smo iz one gomile u reketu nekako ispustili loptu i primili trojku kao kaznu napad kasnije jer Pejdž naravno nije znao gde mu je igrač iza leđa. 

 

Primali smo dosta poena posle njihovih ofanzivnih skokova gde su oni odmah iz prvog pasa tražili slobodne igrače (uglavnom) na trojkama i to brutalno kažnjavali. 

Kad je Vanja uradio polaganje za 57-52 i bio tajmaut pomislih "možda ih i dobijemo?" 

Međutim posle toga smo krenuli da igramo kao da se igra još desetak sekundi a ne više od pola četvrtine. U pravu si za Nikolića, čovek je u totalnom padu forme, onaj jedan meč koji je odlično odigrao ofanzivno ipak nije bio konstanta nego incident. Prosto boli kako smo ofanzivno jedna teška nula od ekipe ako nemaš jednog zdravog Zagorca. Sa 57 - 52 polovinom zadnje četvrtine ti odeš na kraj sa 61 - 69!?

 

Vanja i Pejdž kada krenu na ulaz ja odmah pomislim da će da prime rampu. Vanja valjda u aba ligi drži rekord sa nekih 12 ili 13 primljenih rampi, pročitah negde. Pejdž mi je trenutno na nivou jednog Andrića što se tiče doprinosa ekipi. Možda statistika kaže drugačije, nisam gledao, to je samo moj subjektivni utisak.

Lendejl je posebna priča. U njegovoj školi košarke koju je učio reč difens ne postoji. Svi nas brutalno masakriraju preko njega pod hitno mora da mu se smanji minutaža. Ali onda nastaje drugi problem - ofanziva. Gubiš jednog od retkih igrača sa mekom rukom.

 

Velika je greška što je potpisan dvogodišnji ugovor sa neproverenim mladim mačkama u džaku lendejlom i pejdžom, umesto sa dva proverena prekaljena stranca. Ne verujem da se letos to nije moglo naći. Uzmeš te prekaljene pa oko njih praviš "mladi" tim a ne ovako. Generalno mnogo smo zasrali sa izborom stranaca zadnih par sezona. Samuels, Akojon, Wilson, Robinson, Gordon, Von, Birma... 

 

Bez prava dva ofanzivna pojačanja na pozicijama 1/2 i neko meso na poziciji 4/5 dalje od polufinala plejofa abe teško da ćemo doći. Iz evrokupa smo već ispali, tu se ničemu ne nadam.

Edited by BlackGeorge
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...