Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

Kako se rešiti partokratije je pitanje za sebe. Ovde je reč o tome da Teofil problematizovanje stranačkog zapošljavanja naziva "malograđanskim", "moralnom panikom", "folklorno koruptivnim preterivanjem" i "ispraznim filistarskim paramoralisanjem i infantilizovanjem javnosti".

Link to comment
  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stranacko zaposljavanje prestaje da bude problem onda kada padne ukupna nezaposlenost na neku razumniju meru (10%, npr) i kada jedna plata pokrije npr 2 potrosacke korpe.Ideja da ce neko u siromasnom drustvu sa ovolikom nezaposlenoscu iole smisleno, uspesno i parcijalno resiti problem stranackog zaposljavanja je vise nego naivna. Teofilovi epiteti su ipak cisto proseravanje, jasno.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2

Edited by buffalo bill
Link to comment

Pa, recimo, stvarno nema nista cudno u tome da je predsednik drzave/parlamenta/itd i predsednik neke stranke. Stavise, to je jos jedan metod za kontrolisanje istoga.

Link to comment

Hajde da prihvatim to bez rasprave: zbog čega onda Teofil sad kmezi nad "poslastičarskom kadrovskom kulturpolitikom" i kako mu to sad nije isprazno filistarsko paramoralisanje?Upravo zbog ovakvih stvari ne mogu više da ga čitam. Ok je ako to radi Kolumnista, ali ako se neko drugi usudi da potegne istu temu, biće počašćen punom kiblom epiteta.

Link to comment
Hajde da prihvatim to bez rasprave: zbog čega onda Teofil sad kmezi nad "poslastičarskom kadrovskom kulturpolitikom" i kako mu to sad nije isprazno filistarsko paramoralisanje.
eh pa drugo je to.
Link to comment

Mozda je malo previse ocekivati od nekog da napise nesto super-pametno i jos totalno konzistentno jednom nedeljno (verovatno i cesce). Mozda to moze par ljudi na ovom forumu, ali smrtnicima je to tesko dostizno.

Link to comment
Mozda je malo previse ocekivati od nekog da napise nesto super-pametno i jos totalno konzistentno jednom nedeljno (verovatno i cesce). Mozda to moze par ljudi na ovom forumu, ali smrtnicima je to tesko dostizno.
Neka bude makar relativno konzistentan i koliko-toliko zanimljiv, i puna kapa. Ukoliko već misli da je pisanje kolumne za nedeljnik posao za gospodu s monoklom, a da se po netu plebs maže govnima, onda bi ti tekstovi trebalo sadržajem da odskaču od naših postova, blogova i tvitova. Ako mu već ponestaje inspiracije, neka barem ne bude toliko jebeno nadobudan.Edit: reč. Edited by Wilde
Link to comment
Neka bude makar relativno konzistentan i koliko-toliko zanimljiv, i puna kapa. Ukoliko već misli da je pisanje kolumne za nedeljnik posao za gospodu s monoklom, a da se po netu plebs maže govnima, onda bi ti tekstovi trebalo sadržajem da odskaču od naših postova, blogova i tvitova. Ako mu već ponestaje inspiracije, neka barem ne bude toliko jebeno nadobudan.Edit: reč.
ja sam nekako, poslednjih par godina, primetila da se sa teofilom nalazim na raznim stranama po mnogim pitanjima. i onda sam iznenada, prilichno izgubila interesovanje. znam sebichna sam, i radije provodim vreme sa istomishljenicima. nekako, da hocu da chitam mishljenje sa kojim se ne slazem, a pride mi stilski i namerno ide na zivce, onda bih se sa zadovoljstvom bavila 1 vukadinovicem, kada bih ja imala toliko vremena da se bavim ^_^
Link to comment

Ista situacija. Meni je najpre zasmetala površnost njegove kritike, pa naleti kulturfašizma, zatim je razvio fiksaciju na internet, da bi posle prešao na bele listiće, ali tu sam već digao ruke od njega. Možda će zvučati glupo, ali sećam se momenta kad sam shvatio da smo se, izgleda, nepovratno razišli u stavovima. Čitao sam na forumu podužu raspravu koja je suštinski okončana fenomenalnim Harperovim postom, nakon čega sam skoknuo da pročitam kolumne. Teofil je baš tada imao jedan od svojih prvih tantruma izazvanih internetom, i napisao je da mu je neki šalabajzer kojim se bavio u tom tekstu i dalje draži od bilo kog anonimnog korisnika interneta (zameniti "korisnik interneta" salvom teških uvreda). Sam njegov tekst je, ako se izuzme stil, bio gomila ničega. Nažalost, ne sećam se teme rasprave koja se tada vodila ovde, ali sam shvatio da sam na PPP pročitao kvalitetniju i sadržajniju analizu situacije o kojoj je bilo reči od one koju sam mogao naći u tom broju Vremena, a da je Harperov post - i sadržinski i po naboju koji je imao - bio nešto što sam zapravo bezuspešno tražio u sve bleđim Pančićevim kolumnama. Nakon toga sam počeo da ga povremeno preskačem i na kraju gotovo prestao da ga čitam. Jedino nisam siguran da li je on zaista počeo da piše lošije ili sam ja postao zahtevniji čitalac.

Link to comment

Mislim da je tačno da smo svi, vremenom i pojavom novih medija, postali puno zahtevniji. Tako da, normalno je da Teofilo neće biti zanimljiv podjednako svojim recenzijama i tekstovima u Vremenu Zabave ili u XZ 98-me, kad je bio dašak svežeg (ili bilo kakvog) vazduha, i sadašnjim kolumnama. Svi se trošimo vremenom. Tvrdoglavost "glede" (haha, to sam sigurno od njega pokupio) interneta mu ne pomaže puno.Ali opet, čovek kod mene ima skoro pa neograničen kredit, iz jednog ličnog i banalnog razloga: autor je jednog teksta u Vremenu Zabave 1994-te mislim, gde je, između ostalih, napisao jednu rečenicu - sad bukvalno pokušavam da iščupam iz sećanja, pa ću parafrazirati: u SFRJ nije bilo sramota ne znati gde je Bršadin, imati komšinicu Muslimanku, niti piti Zlatorog pivo. Ovaj tekst je po svemu toliko odudarao od potpune višegodišnje naci-histerije po svim medijima, da ga evo posle skoro 20 godina još pamtim, ili bar neke deliće. Mogu da sasvim sigurno kažem da mi je Teofil tada, u sveopštoj pomami, a pogotovo kad živite u provinciji i imate dvadesetak godina, spasao zdrav razum. Već sam bio potpuno siguran da sa mnom nešto nije u redu, jer ne razmišljam "kako treba".Možda prosto previše očekujemo od čoveka, otkud znam. Znam da ne može da večno prolazi "na staru slavu", al kod mene će uvek biti pozitivan lik, no matter what. A Vreme i dalje kupujem, mada mi se desi da ga ni ne prelistam. Za to je već kriv forum, ne stiže se sve.edip: nepismen i nume padeži

Edited by giuseppe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...