Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma shvatio sam i ja poentu, i? Šta je rešenje - nemoj ste malograđani? Kulturalizacija politike.

Gde je, dakle, ta ljudska i društvena supstanca, dovoljno "kvalitetna" da Vojvodina uistinu i duboko politički "čini razliku", pa da je onda i voljna i sposobna da se brani pred pokušajima glajhšaltovanja?
On nije tako govorio kada autonomija nije bila ugrožena, to jest, tad mu nije smetala priča "di su novci", odnosno, intimno mu verovatno i jeste smetala, ali je valjda računao da će to sve fer i demokratski izbori da srede, šta li. Manje zlo, pičke strinine.Slažem se da je tekst bolji od njegovih sada već uobičajenih, ali to prosto nije dovoljno.
Link to comment

I naravno, njegova večita fascinacija, "odraslost":

Svega je toga, po svoj prilici, ne manje nego ovde. Radi se o nečemu drugom, a važnom: ljudi znaju šta im je prioritet, i znaju šta je kakva-takva političko identitetska i institucionalna brana utapanju u prežalosni i pretužni, postiđujući "nacionalni mejnstrim". Ljudi su naprosto odrasli, ako tako hoćete.
Link to comment

Teofil lepo kaže da su Istrani prepoznali politike koje se neće kockati sa njihovim identitetom, za razliku od Vojvodjana koji su pričali o posebnosti. a u stvari nisu imali identitet te samim tim ga nisu mogli ni braniti. Meni je to vrlo, vrlo, važna opservacija.

Edited by bergasa19
Link to comment

Pa čudna mi čuda, naravno. Jel se on to ljuti na Vojvođane koji nisu glasali levo-liberalno, nego za recimo, radikale, ili SNS? Zašto se ljuti? Jer se ne slažu s njim? To je rzaumljivo, ali to važi valjda za sve koji su tako glasali, ne samo Vojvođane. Ili zato što su izdali vojvođanski identitet? Ali onda taj vojvođanski identitet možda baš i nije to što bi on voleo da ovaj bude.Mislim da mu je priča na korak od onog da su dođoši krivi jer glasaju za nacionaliste.

Link to comment

Ne jadikuje čovek ni nad čim, samo kaže da ko glasa za šešeljoide dobije šešeljoide, nema pravo posle da krši ruke i izmišlja neki praaavi regionalni identitet od kog se, avaj, privremeno odstupilo. *shrug*

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...