Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma to je neko lupio ovde i ostao ziv, Kafu ne postoji defanzivno, a za sad ni ofanzivno. Jbg, tako je to kad panicno dovodis igraca posle 1-1 s Trnavom na osnovu "promesao Fibela i probusio Kahrimana" skautinga, a nema veze sto je godinu dana van takmicarskog fudbala. 

Link to comment
1 hour ago, levi said:

kakva reakcija Cafua, našeg defanzivno daleko najboljeg krilnog igrača,  kod ove šanse u 1. min

 

 

 

Da, samo vi nastavite da gajite iluziju da je ovaj ili onaj igrac kriv za ono sto mi igramo. Nemoj samo da bi se neko usudio da pomene trenera u bilo kakvom kontekstu osim u superlativima.

Link to comment

Не него Кафу није никакав играч да има загарантовано место. Југоловени су играли као да им живот зависи од ове утакмице. Да су овако играли против Фенера у Константинополису споменули би им се мајке.

Link to comment
13 minutes ago, porucnik vasic said:

Не него Кафу није никакав играч да има загарантовано место. Југоловени су играли као да им живот зависи од ове утакмице. Да су овако играли против Фенера у Константинополису споменули би им се мајке.

 

Kad gledas danasnju utakmicu nikakvi igraci su i Krsticic, Marin, Boaci, Degenek, Borjan, Ben. Nece biti bas da su svi oni nikakvi igraci koji ne razumeju ostroumne takticke finese potrebne da bi se dobio Partizan koji od pocetka sezone ne zna sta ce sa sobom. Ne igramo nista od pocetka sezone, ne znam koliko utakmica treba da prodje da biste to videli, nema to veze sa individualnim kvalitetom bilo kojeg igraca..

Link to comment

Pa ima i Milojevicevog udela.  Kao sto neko napisa, Zvezda ima napad i odbranu, ali sredinu nema.  Nem ko da stane na loptu, da organizuje napad.  Lopta se ispucava (najcesce Borjan i centralni bekovi).  To preskakanje sredine mozda bi mozda i moglo da uspe kada bi Zvezdini igraci uspevali da osvoje veci deo tih ispucanih lopti.  Na zalost, to nije slucaj osim kada igra Pavkov koji uspeva da visoke lopte spusti do svojih saigraca (npr. protv Salcburga i Napolija).  Danas Zvezdini igraci nisu uspeli ni jednu isopucanu loptu da osvoje, sve su pokupili Partizanovci.  I odmah organizovali napad prolazeci kroz zvezdin red ko kroz sir.

 

Milojevic, cini se, luta sa sredinom, isprobava razne kombinacije sa zadnjim veznim (Krsticic, Jovicic, Jovancic, Causic); necka se oko toga da Lorencu da znacajnu ulogu u vezi; premesta Bena cas iza napadaca, cas na krilo, cas na centarfora,  Nista od toga za sada ne funkcionise kako treba.  Kada se uzme u obzir da cetralni bekovi (Savic, Babic, Degenek) ne umeju da osvojenu loptu iznesu i zapocnu napad, onda je stanje jos gore.  Prosle sezone, Le Talek, je umeo da povuce loptu napred i uposli napadace, Donald isto tako (cak i Frimpong).  Oni, plus Krsticic i Kanga su formirali solidan vezni red. U sadasnjem timu takvih igraca nema ili Milojevic ne ume/moze da postojece uklopi i napravi dobar srednji red. 

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Znaci ne valja Miloe?

 

S ovakvim zilotizmom je nemoguce diskutovati. Miloje valja ali je cinjenica da ne igramo dobro ove sezone, a za to je odgovoran trener. Ako se ta cinjenica konstatuje to ne znaci da ce neko da pali crkvu koju su podigli slepci kod ociju i oni koji su izabrali slepilo kao odnos prema treneru kojeg obozavaju do imbecilnosti. Nas je danas nadigrala i saterala u misju rupu grupa dunstera i polurekreativaca a Obozavani je na to konstatovao da smo bili bolji u drugom poluvremenu koliko oni u prvom, racunajuci valjda da smo svi slepi i da niko nije gledao utakmicu.

 

Ali ne, mi cemo do poslednje kapi krvi da branimo Svetu Kravu i da verujemo da su svi igraci losi a da je trener bezgresan.

Link to comment
Just now, harper said:

 

S ovakvim zilotizmom je nemoguce diskutovati. Miloje valja ali je cinjenica da ne igramo dobro ove sezone, a za to je odgovoran trener. Ako se ta cinjenica konstatuje to ne znaci da ce neko da pali crkvu koju su podigli slepci kod ociju i oni koji su izabrali slepilo kao odnos prema treneru kojeg obozavaju do imbecilnosti. Nas je danas nadigrala i saterala u misju rupu grupa dunstera i polurekreativaca a Obozavani je na to konstatovao da smo bili bolji u drugom poluvremenu koliko oni u prvom, racunajuci valjda da smo svi slepi i da niko nije gledao utakmicu.

 

Ali ne, mi cemo do poslednje kapi krvi da branimo Svetu Kravu i da verujemo da su svi igraci losi a da je trener bezgresan.

Nije zilotizam, već me je strah da si u pravu. 

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

 Nešto je posredi u vezi sa Ebicilijem, nagadjam - ne znam, ali smrdi na nešto nefudbalsko. 

 

Ima, Causic mora da igra. Nema tu prevelike misterije.

Link to comment
1 minute ago, dragance said:

Nije zilotizam, već me je strah da si u pravu. 

 

Bio sam ja u pravu i posle Napolija. Ne mozes u utorak da igras fudbal na jedan nacin a u nedelju na sasvim drugi. Ti si trenirao fudbal i jako dobro znas koliki deo treninga otpada na takozvano sticanje navika, uigravanje timskih kretnji do automatizma i rutine. Nema to veze sa protivnikom, neke osnove igre moraju da postoje. Protiv nekog se zatvoris, protiv nekog odigras ofanzivnije, ali to je do par igraca, taktike, posebnih zadataka. Osnova igre mora da bude tu a nama je osnova igre da damo loptu Borjanu koji treba da je hitne u sumicu. I stoperi, i bekovi, i vezni red se ne treniraju da iznose loptu pod pritiskom, zato biraju alibi resenja kad god protivnik izadje visoko i napadne nam presingom zadnju liniju. To ponasanje moze da bude ili igracki bezobrazluk ili strah od toga da pokusaju da rese presing zato sto nisu uvezbani da to rade.

Link to comment



 
I stoperi, i bekovi, i vezni red se ne treniraju da iznose loptu pod pritiskom, zato biraju alibi resenja kad god protivnik izadje visoko i napadne nam presingom zadnju liniju. To ponasanje moze da bude ili igracki bezobrazluk ili strah od toga da pokusaju da rese presing zato sto nisu uvezbani da to rade.

Ako je to istina, onda nam sledi masakr u mečevima sa Loserpoolom...


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...