Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Ебесилио може увек да се прода колико и Чаушић. Један не превише талентован други проблематичног понашања, и изгледа не још физички спреман. Није Милое будала, а није ни Терзан...

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

 
Po jubilarni stoti put, mi smo mogli isto ovako defanzivno da igramo, samo sa kvalitetnijim igracima. Jovicic, Causic i Simic nisu ama bas nista uradili u defanzivi sto bi opravdalo njihovo igranje sinoc.

Zanimljivo je da iz kritika izuzimas Krsticica a sad sam odgledao reprizu, on je u drugom poluvremenu 2 puta dodirnuo loptu, od toga jednom ono kada je sutnuo kao baba. Apsolutno se ne zna njegova uloga jer je valjda tu ofanzivni vezista a ustvari ceo mec proveo u krilu stopera na 25 m od gola, bez kontakta i ikakve kreacije sa loptom. Simic je igrao 9 minuta i bio zapazen vise nego ovaj za 90. A ovo nije prvi put da Krsticic ne postoji na terenu, i u Salcburgu je bio zapazen zbog frke i 2 izvedena prekida sa centra a ne zbog igre u polju.
Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

 

pa ja sam se nadao da cemo zadrzati tu neku ostricu koju smo imali prosle sezone npr, kada smo se i dobro branili, a i umeli da pripretimo™. sada je nekako ostalo samo grcenje i mucenje, a nije da nemamo igrace i da se nesto odigra prema napred, podeli neki pas, sacuva lopta. pa nas je 1 salzburg apsolutno demolirao tamo, eto da ne bude da se samo grcimo i mucimo protiv napolija

Prošle godine smo igrali protiv osetno slabijih timova nego ove sezone (ne računajući tu kvalifikacije sa pribaltičkim šampionima u sred leta). Osim Arsenala, koji je igrao sa kombinovanim timom praktično celu grupu LE, nijedan od prošlogodišnjih protivnika nije istog nivoa kvaliteta ni kao Salcburg, čak ni CSKA od koga smo ispali, a da ne govorim o ovima iz grupe. Da su juče igrali Keln ili Krasnodar protiv Napolija, verovatno bi bilo laganih 0:2 ili nešto slično. Napoli je krem evropskog fudbala, i nije ni čudo da Zvezda izgleda jadno kao protivnik, a mislim i da je bilo malo više treme u Zvezdinoj ekipi i na klupi, i da se i sam Miloje bojao da ga Napoli ne obruka na Zvezdinoj premijeri u LŠ posle 26 godina, pa je to dodatno sputalo celu ekipu.

Link to comment
9 minutes ago, Ayatollah said:

Prošle godine smo igrali protiv osetno slabijih timova nego ove sezone (ne računajući tu kvalifikacije sa pribaltičkim šampionima u sred leta). Osim Arsenala, koji je igrao sa kombinovanim timom praktično celu grupu LE, nijedan od prošlogodišnjih protivnika nije istog nivoa kvaliteta ni kao Salcburg, čak ni CSKA od koga smo ispali, a da ne govorim o ovima iz grupe. Da su juče igrali Keln ili Krasnodar protiv Napolija, verovatno bi bilo laganih 0:2 ili nešto slično. Napoli je krem evropskog fudbala, i nije ni čudo da Zvezda izgleda jadno kao protivnik, a mislim i da je bilo malo više treme u Zvezdinoj ekipi i na klupi, i da se i sam Miloje bojao da ga Napoli ne obruka na Zvezdinoj premijeri u LŠ posle 26 godina, pa je to dodatno sputalo celu ekipu.

 

ponovicu - nas je pre mesec dana satro i demolirao 1 salzburg, nikakav krem evropskog fudbala, za razliku od napolija. meni ni dan danas nije jasno kako je to zavrsilo 2-2. bili smo jezivi na tom dvomecu, nista bolji ni protiv trnave. dakle lose igramo i pre  napolija. prosle sezone smo bili mnogo bolji iako smo imali nominalno losiji tim. ne znam sta je razlog, svakako nije samo do kvaliteta protivnika

Edited by Nikodije
Link to comment
29 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

Ljudi pa mi do prosle godine nismo mogli proci UEFA pretkola protiv vedeta iz Estonija, Jermenija, Kipra, itd..., a sad treba da se otvorimo, mjerimo i pohrvemo sa najjacim evropskim ekipama. Kakve opcije, kakav Ebisilio, kakav Kafu. U najboljem scenariju jedinu razliku koju bi oni donijeli je da nam posjed lopte skoci sa 27% na cijelih 30%. I koji q mi znamo zasto nisu igrali. Miloje valjda najbolje zna kojih 11 su najbolja opcija. Ako mi znamo bolje, onda nam netreba trener nego jedan pol svwekolike zvezdaske javnosti odmjeri ko ze da igra 

+1

Link to comment

Kanga i Donald je prvi razlog. drugi je što su porasla očekivanja, pa se sada kenja o utakmic Lige šampiona, a prošle god smo bili zadovoljni da prođemo Irtiš, a sve preko toga je premija

Link to comment
15 minutes ago, harper said:

 

Mozda. S tim sto ne bismo, bar ja, imali gorak ukus u ustima da se utakmice LS koriste da bi se izlagali igraci za prodaju umesto da se igra sa najboljim timom.

Ove priče slušam još od kada je Osim vodio reprezentaciju u Italiji 1990. godine, a verovatno ih je bilo i ranije ali sam ja tada bio premlad da bi ih zapamtio.

 

Da ne ulazimo u polemiku da li je ono juče bio najbolji tim ili nije - ja nemam apsolutno ništa protiv da u sledećem kolu protiv PSŽ igraju i Terzić jr., Kupusović i Fantom Mijović (da mogu), a da na klupi sede Marin, Boaći i Krstičić, ako će to da donese rezultat. Drugim rečima, zanima me samo rezultat na kraju utakmice, a da li je na terenu bila joga bonito ili autobus u šesnaestercu, i da li je igrao Đoka ili Laza me apsolutno ne zanima, i na treneru je da proceni na koji način će da ostvari željeni cilj. Kako u ovom slučaju imamo rezultat, svako dalje drvljenje na ovu temu je obično traženje dlake u jajetu i ništa više. 

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Da ne ulazimo u polemiku da li je ono juče bio najbolji tim ili nije - ja nemam apsolutno ništa protiv da u sledećem kolu protiv PSŽ igraju i Terzić jr., Kupusović i Fantom Mijović (da mogu), a da na klupi sede Marin, Boaći i Krstičić, ako će to da donese rezultat. Drugim rečima, zanima me samo rezultat na kraju utakmice, a da li je na terenu bila joga bonito ili autobus u šesnaestercu, i da li je igrao Đoka ili Laza me apsolutno ne zanima, i na treneru je da proceni na koji način će da ostvari željeni cilj. Kako u ovom slučaju imamo rezultat, svako dalje drvljenje na ovu temu je obično traženje dlake u jajetu i ništa više. 

to

Link to comment

zanimljiva je bila i reakcija Krstičića kod šanse Mertensa, koji je bio nekoliko koraka iza Krstičića  u trenutku kada je Calejon zamahivao da centrira, a onda se volšebno našao sam ispred gola

Link to comment
8 minutes ago, samo_opusteno said:


Zanimljivo je da iz kritika izuzimas Krsticica a sad sam odgledao reprizu, on je u drugom poluvremenu 2 puta dodirnuo loptu, od toga jednom ono kada je sutnuo kao baba. Apsolutno se ne zna njegova uloga jer je valjda tu ofanzivni vezista a ustvari ceo mec proveo u krilu stopera na 25 m od gola, bez kontakta i ikakve kreacije sa loptom. Simic je igrao 9 minuta i bio zapazen vise nego ovaj za 90. A ovo nije prvi put da Krsticic ne postoji na terenu, i u Salcburgu je bio zapazen zbog frke i 2 izvedena prekida sa centra a ne zbog igre u polju.

 

Krsticic je za nas veoma bitan igrac, on je sinoc zrtvovan da bi se nekako uglavio Causic u tim. Nemam ja nista protiv Causica, mislim da je upgrade u odnosu na Jovicica, ali on je decko tek dosao i neuigran je sa ostatkom tima. Jezivo je izgledao na terenu prvih 45 minuta, u jednom trenutku sam pomislio da ce sam od sebe da pobegne u svlacionicu. Krsticic nije igrac koji moze da igra na poziciji iza napadaca ili ne daj Boze na krilu (i to je pokusano jednom pa je ispalo sranje), njegova pozicija je da u ovoj formaciji igra u manevru u paru sa igracem koji ima veci radijus kretanja i solidnu defanzivu, a moze da odigra, zato je najbolje izgledao u paru sa Donaldom. Jednostavno nije bilo nikakve potrebe da igraju i Causic i Jovicic, tim pre sto bukvalno nista nisu uradili u defanzivi a sudarali su se po terenu.

 

Milojevic je uradio isto sto i protiv Salcburga kad je zamenio Simica Jovancicem, presao je na "piramida" formaciju 4-3-2-1 u nadi da ce tako da osigura bokove i natera Napoli da vise gura kroz sredinu gde je jedan vezni igrac bukvalno imao ulogu treceg stopera koji igra nesto ispred odbrane. S obzirom na to protiv koga smo igrali to je imalo smisla, samo kazem da uopste nije bilo potrebe da od ta tri igraca dvojica budu Causic i Jovicic jer je Ebesilio sasvim korektan u defanzivi i bez problema bi on i Krsticic mogli da osiguravaju bekove a da jedan iz dvojca Causic - Jovicic igra ispred odbrane. S tim sto bismo kad dobijemo posed imali dva igraca koji mogu da zadrze loptu, posalju upotrebljiv pas i povuku tranziciju, ovako smo imali dvojicu koji to ne umeju i koji bi kad god dobiju loptu ispucavali napred jako i nikome, impresionirani time sto su uopste dotakli loptu. Zato je cak i Jovancic, koji nije nista bolji igrac od Causica i Jovicica, izgledao kao Zidan licno za njih dvojicu, koristio je prostor ispred sebe da povuce loptu napred i pogura ekipu u drugom pravcu.

Link to comment
5 minutes ago, Ayatollah said:

Ove priče slušam još od kada je Osim vodio reprezentaciju u Italiji 1990. godine, a verovatno ih je bilo i ranije ali sam ja tada bio premlad da bi ih zapamtio.

 

Da ne ulazimo u polemiku da li je ono juče bio najbolji tim ili nije - ja nemam apsolutno ništa protiv da u sledećem kolu protiv PSŽ igraju i Terzić jr., Kupusović i Fantom Mijović (da mogu), a da na klupi sede Marin, Boaći i Krstičić, ako će to da donese rezultat. Drugim rečima, zanima me samo rezultat na kraju utakmice, a da li je na terenu bila joga bonito ili autobus u šesnaestercu, i da li je igrao Đoka ili Laza me apsolutno ne zanima, i na treneru je da proceni na koji način će da ostvari željeni cilj. Kako u ovom slučaju imamo rezultat, svako dalje drvljenje na ovu temu je obično traženje dlake u jajetu i ništa više. 

 

Blago tebi. Ti ne moras da gledas utakmice, mozes samo da pogledas score shit posle utakmice i miran si.

Link to comment

Mene je malo strah, već od prvog momenta kada je Kafu zaigrao, da će to biti promašaj. Čovek skoro celu godinu dana nije video terena. Ja sam se ipak nadao da će izaći istih prvih 11 kao protiv Radnika i zaista mi je žao što to nije bilo tako. Izostanak Ebisilia mi je bio WTF. No, dopustiću Miloju ovaj put, ostvario je rezultat koji je bio pod moranjem, a pritisak i medjunarodna fama oko povratka Zvezde u sam vrh beše kao da je zaista Bari u pitanju.

 

Ocekujem bolji tim protiv groblja, pa ako se pokažu i demoliraju ih, onda će morati da igraju u nastavku LŠ, u suprotnom ću poceti da imam harperove sumnje.

 

Ajde da vidimo Večiti, pa tek onda da sudimo. Srce mi je veliko zbog boda i neprimljenog gola :)

Edited by dragance
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

 

Blago tebi. Ti ne moras da gledas utakmice, mozes samo da pogledas score shit posle utakmice i miran si.

Ne moram, ali ih ipak gledam jer volim da gledam fudbal, a naročito kada igra Zvezda. I volim kada Zvezda igra lepo i atraktivno, ali ipak više volim da bude uspešna u tome, i u izboru između ta dva ću uvek izabrati uspeh. Do kraja života ću pamtiti razvaljivanje Mančestera u Superkupu Evrope, ali, da može da se bira, ipak bih više voleo da se igralo kao protiv Olimpika, i danas imamo i taj trofej u vitrinama (ne znači naravno da bi takav pristup i doneo takav rezultat).

 

Elem, da zaključim - da neko sada ponudi da svih 5 utakmica u LŠ odigramo jadno i škrnavo kao sinoć, da nas protivnik u svima njima nabije u kazneni, da u svim utakmicama startuju Jovičić, Gobeljić i Pavkov, i da u svim bude 0:0, ja bih to odmah prihvatio. Mislim da bi prihvatilo i 99% Zvezdinih navijača i Terza i Miloje.

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Ne moram, ali ih ipak gledam jer volim da gledam fudbal, a naročito kada igra Zvezda. I volim kada Zvezda igra lepo i atraktivno, ali ipak više volim da bude uspešna u tome, i u izboru između ta dva ću uvek izabrati uspeh. Do kraja života ću pamtiti razvaljivanje Mančestera u Superkupu Evrope, ali, da može da se bira, ipak bih više voleo da se igralo kao protiv Olimpika, i danas imamo i taj trofej u vitrinama (ne znači naravno da bi takav pristup i doneo takav rezultat).

 

Elem, da zaključim - da neko sada ponudi da svih 5 utakmica u LŠ odigramo jadno i škrnavo kao sinoć, da nas protivnik u svima njima nabije u kazneni, da u svim utakmicama startuju Jovičić, Gobeljić i Pavkov, i da u svim bude 0:0, ja bih to odmah prihvatio. Mislim da bi prihvatilo i 99% Zvezdinih navijača i Terza i Miloje.

 

Ma, nece. ovo nam je jedini bod koji smo uzeli. Za nas je ogroman uspeh ulazak u LS, bod protiv Napolija osim 900 hiljadarki u dzep Zvezdana Terzica nema nikakav znacaj. Utisak da smo sami sebe isekli guranjem slabijih igraca da bismo ih lakse prodali ce ostati kao svedocanstvo objasnjenja zasto smo uopste dosli u situaciju da nam pobede protiv Krasnodara ili Salcburga i grcevito branjenje sopstvenog gola pred domacih 60.000 navijaca budu istorijski uspesi.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...