Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

Sve tri ekipe sa kojima smo u gurpi, ako se rastrce i razigraju, natrpace nam 5+ komada. Ali to koliko ce da se rastrce je i do nas. Npr. Salcburgu smo pustili da se rastrci, dok nije usao Pavkov pa izgazio i izuo onog jednog njihovog, pa su posle i ostali krenuli malo da biju (pomogaoi Pongarcic). Juce smo lepo tukli Napolitance veci deo meca. Slicno ocekujem i protiv PSGa i Liverpula. Samo sto lici da necemo bas uvek moci da ih ih zaustavimo. 

 

Jeste deprimirajuce kada tim za koji navijas ima ulogu u kojoj su uglavnom njegovi protivnici na vecini utkamica koje gledas. Napoli nam je juce demonstrirao gde smo mi u odnosu na vrhunske timove. Napoli je do poslednjeg kola bio u igri za Skudeto prosle sezone, a slicno je vec par sezona, pa je neozbiljno reci kako oni nisu medju najkvalitetnijim timovima Evrope. 

 

E sad, sto se Miloja tice... Prva stavr koja je kod njega bila primetna je da trazi igrace koji su potpuno spremni. Nije ovo prvi put da suprotno ocekivanjima nas vrhunskih fudbalskih znalaca izabere nekog igraca koji mu donese prevagu. Tako je izvesno bio ispsovan kad je u Krasnodaru ubacio Milica, pa mu se to isplatilo. Ima takvih primera jos. 

Kafu nije igrao takmicarski fudbal 9 meseci. On je igrac opasnog dometa, ali ocito nije sasvim spreman (ne fali mu mozda snage, ali mu fali takmicarskih utakmica). Ebisilio je kroz cele kvlaifikacije vukao neku sitniju povredu zadnje loze. Zato nije ni igrao puno, ali evidentno je da mora malo i da se nametne Miloju. Ja sam ga ocekivao sinoc... 

 

Takodje, Milojevic jeste malo krut i bitno mu je koliko on licno poznaje igrace. Tako je Srnic dobijao sansu i kada je samo on verovao u njega, o Zuletu i da ne pricam. Causica je trenirao, a Simic je bio najveci talenat omladiske skole dok je on tu bio trener (iako ga on nije trenirao). Od obojice zna sta moze da dobije, mada u ovom casu deluje da ih mozda precejnuje. 

 

Causic sam po sebi nije problematican. Imao je dosta dobru sezonu u Rusiji, nesto slicno kao Vujadin u Moldaviji pre nego sto je dosao. To nisu igraci koje gledamo svaki dan a uglavnom odavde odu kao nemaci pojma. Pricali smo vec da je preplacen, ali to je druga tema. Ocito je ideja bila da se jacim veznim blokom zaustavi sredina i izbegne ono svrckanje koje nam je pravio Salcburg. Na zalost, pokazalo se da je pogresan odabir defanzivne trojke doprineo da to ne izgleda puno bolje. Causic, ako je vec nasao mesto u prvoj postavi (a igrom sinoc je nije zasluzio) to je trebalo da bude umesto Bakule. Uz Krsticica tu mora da igra Ebisilo, eventualno Jovancic koji je sinoc ostavio sasvim dobar utisak. 

 

Sve u svemu, meni je glavni utisak nase igre da smo potpuno sokirani novim okruzenjem i da ce taj sok da jenjava iz utakmice u utakmicu. A onda valja ocekivati i bolju igru. Naravno to vazi i za Miloja, jer ova trojka u vezi definitivno ne treba da bude trajno resenje. Kod nekih ce to da ide brze, kod nekih sporije. Npr. Zule i Rodic (narocito ovaj drugi) su u prvom delu bili poprilicno osamuceni i delovalo je da bas i ne znaju kad i gde treba da krenu. U drugom poluvremenu Zule se povampirio i opet prokurcio, a Rodic spasao 2 sigurna gola... 

 

Bod je ko kuca, igra nije bila blistava, ali sto vise ovakvih utakmica i bice i sve bolje igre. 

Link to comment
  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, adasevic said:

 

 

Jeste deprimirajuce kada tim za koji navijas ima ulogu u kojoj su uglavnom njegovi protivnici na vecini utkamica koje gledas. Napoli nam je juce demonstrirao gde smo mi u odnosu na vrhunske timove. Napoli je do poslednjeg kola bio u igri za Skudeto prosle sezone, a slicno je vec par sezona, pa je neozbiljno reci kako oni nisu medju najkvalitetnijim timovima Evrope. 

 

 

+1 imao sam osećaj da sam ovu utakmicu video sto puta do sada, samo što smo mi ove ture bili čukarički i igrali protiv zvezde

Link to comment
3 hours ago, Bright Billy said:

ajde da ne budemo ni internet perfekcionisti dok u realnosti svi cesto povlacimo ziheraske poteze... 

+1 Све интернет ратници.

2 hours ago, Nikodije said:

Zašto robi, jugović i pančev nisu došli juče? Moguće da prva dvojica imaju neke sukobe/ neraščišćene račune sa klubom, a za pančeva ne znam. U svakom slučaju bez njih nije isto.

 

E da je robi sada trener zvezde...

 

2 hours ago, Aleksandar88 said:

 


Bili bi okrenuti obavezama u domaćem prvenstvu.

 

Не вреди Никодију нешто да се објашњава. 

 

Link to comment
3 hours ago, Bright Billy said:

 

causic je ocigledno defanzivniji igrac od ove dvojice i kao takav se verovatno takticki bolje uklapa u onaj bunker od sinoc. simic je i meni misterija, kafu ima iskusto igranja ls i realno bi bilo da ima prednost u odnosu na njega. u svakom slucaju (sa sve tim kafuom) mi smo ekipa le kvaliteta pa ovaj bod smatram uspehom. najebacemo u daljem toku takmicenja al i to je neka skola koja mora da se plati... 

 

Causic mora da igra i to je jedini razlog zasto je igrao sinoc. On ne samo da nije bolji u defanzivi od Ebesilija, o napadu i organizaciji igre da i ne govorim,  vec je decko tek dosao u klub i ovo mu je druga utakmica sa timom. Kafu je mogao da pocne sa klupe i udje umesto Marina ili Bena koji pred kraj utakmice vise nisu mogli ni da hodaju, narocito Marin. Ali, jebi ga, Causic i Simic moraju da igraju, to nema veze ni sa taktikom, ni sa Milojevicem, ni sa fudbalom uopste.

Link to comment

Jbg harpere preterujes. Svakako da bi vecina nas radije videli Ebija nego Causica, ali Milojevic ima svoje izbore. Ja stvarno ne vidim da je on neko kome ce da nametnu da mu igra taj i taj. Znam da je su on i Mrkela toliko insistirali da se dovede Causic. Imao je neku zamisao, nije prosla bas najbolje glede igre, jeste po pitanju rezultata i to je to. U Salcburgu je krenuo ofanyivnije pa odma menjao, sad je vec krenuo defanzivnije pa nije odmah menjao. 

Link to comment
29 minutes ago, adasevic said:

Sve tri ekipe sa kojima smo u gurpi, ako se rastrce i razigraju, natrpace nam 5+ komada. Ali to koliko ce da se rastrce je i do nas. Npr. Salcburgu smo pustili da se rastrci, dok nije usao Pavkov pa izgazio i izuo onog jednog njihovog, pa su posle i ostali krenuli malo da biju (pomogaoi Pongarcic). Juce smo lepo tukli Napolitance veci deo meca. Slicno ocekujem i protiv PSGa i Liverpula. Samo sto lici da necemo bas uvek moci da ih ih zaustavimo. 

 

 

Ako je tacna statistika koju sam ja gledao, mi smo napravili osam faulova a Napoli 12. Nismo mi njih mogli ni da pohvatamo a kamoli da ih prebijemo i izgazimo, jednostavno smo imali srece da nijednu od 4-5 odlicnih sansi Italijani nisu realizovali. Srece u smislu da su Savic, Rodic i poslovicno Borjan poskidali sve pozadi.

Link to comment
4 minutes ago, adasevic said:

Jbg harpere preterujes. Svakako da bi vecina nas radije videli Ebija nego Causica, ali Milojevic ima svoje izbore. Ja stvarno ne vidim da je on neko kome ce da nametnu da mu igra taj i taj. Znam da je su on i Mrkela toliko insistirali da se dovede Causic. Imao je neku zamisao, nije prosla bas najbolje glede igre, jeste po pitanju rezultata i to je to. U Salcburgu je krenuo ofanyivnije pa odma menjao, sad je vec krenuo defanzivnije pa nije odmah menjao. 

 

Ne preterujem ja uopste, to sto Milojevic ima tripove kad su neki igraci u pitanju ne znaci da to treba da podrzavam ili da slegnem ramenima i kazem da je on trener i njegovo je da odluci. To jeste tacno ali ja imam pravo na svoje vidjenje toga kako se njegovi tripovi odrazavaju na nasu igru. Meni je bilo jasno kad su izasli sastavi timova sta cemo igrati, malo je falilo da se jos tada dignem i odem sa stadiona. Ne zelim da me zajebavaju i prave slepim kod ociju placeni novinari koji prave igrace po medijima od raznih dunstera zato sto svi na kraju utakmice pogledaju semafor i od toga im zavisi kako ce da komentarisu sta su od fudbala gledali pa ako je rezultat dobar onda nije bitno da li je igrao fudbaler ili cuveno Nase Dete koje ne zna da sutne loptu.

Link to comment
4 minutes ago, Mil@n said:

A od kada je SImić problem? Dečko je uneo živost i pozitivno uticao na igru praktično kada god je ušao sa klupe.

 

ППП синдром. Пљување поради пљувања.

Link to comment
6 minutes ago, Mil@n said:

A od kada je SImić problem? Dečko je uneo živost i pozitivno uticao na igru praktično kada god je ušao sa klupe.

 

Da, vrhunski argument nasih novinara kad igrac udje i ne uradi nista - uneo je zivost. Zamisli, igrac usao sa klupe u 87. minutu i uneo zivost na utakmici gde su ostali igraci riljali celu utakmicu pre toga. Zaista neprejebiv ucinak.

Link to comment
2 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

ППП синдром. Пљување поради пљувања.

 

Simic je izbacio dva neuporedivo bolja igraca od sebe iz rotacije jer mora da igra. Otkako je on dosao iz Zemuna samo je pitanje da li ce u sredinu iza napadaca pa Ebesilio mora napolje ili ce na krilo pa Kafu mora napolje. I tako mi drzimo 1.2 miliona na klupi zarad dunstera koji "unosi zivost" ili mora da se menja u 35. minutu utakmice da nas ne bi upropastio.

Link to comment

A i dosao je pre Kafua i kad se Ebisilio povredio... 

 

Jbg, ko kad bi neki napolitanski harper iz protesta ustao i otisao sa utakmice jer je Hamsik ostao na klupi, ili jso grdje sto je Mertens na klupi konstantno ove godine... 

 

Nije fudbal samo ovo sto Nikodije uzme pa poredja 6 napadaca na 4 mesta. Taman da ubaci i Stojiljka na mesto nekog stopera. Postoji tu jos dosta faktora. Kafu i Ebisilo ocito nisu na nivou spremnosti koju Milojevic zeli (svaki na svoj nacin). Kad se i to sredi igrace... Ja iskreno verujem u to.

 

Videcemo u narednih mesec - dva dana ko ce i koliko da igra. Mada je jasno da ce MIloje da rotira i rotira...

Link to comment
17 minutes ago, Cane Vukic Prebranac said:

А наиграо се у пичку материну. 

 

Da,. jos jedan iz te serije "argumenata". Dobar je ali, eto, nije napravio stetu.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...