Jump to content
IGNORED

Pod sjajem zvezda letnjih noci beogradskih...


Dimitrije

Recommended Posts

  • Replies 12.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    1015

  • Bright Billy

    796

  • harper

    670

  • MiddleClass

    602

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 hours ago, harper said:

Causic je balvan koji je doveden za milion dolara da bi se preprodao igrama u Ligi sampiona. Milojevic ga je vec trazio ali ni njemu ni njegovim gazdama nije padalo na pamet da ga posalju u Zvezdu. Kako smo usli u LS poslali su nam ga sa masnicom da ga izlozimo za prodaju. To je cela prica o tome kakav je igrac Causic.

Зашто је Милојевић тражио балвана? Јел и он хоће да се угради у његову продају? Или је толики дунстер па не види то што си ти видио вјероватно пратећи редовно утакмице Арсенала из Туле?
Стварно чудно да играч пристаје да дође у клуб који игра Лигу шампиона из просјечног руског клуба. Још је невјероватно чудније да је клуб пристао да га прода кад је дошао неко са милиончетом. То баш говори сву причу о томе какав је неко играч.

 

7 hours ago, harper said:

 

Causic nema veze sa Kafuom, oni ne igraju na istoj poziciji. Kafua je iz 18 izbacio Simic koji je jos veci dunster od Causica ali takodje mora da igra jer su ga krimosi iz Zemuna zbog toga poslali u Zvezdu. Za taj propalitet smo im platili 200 hiljada i 20% od sledece prodaje i zato sada Kafu mora da sedi na tribinama a vedeta Zemuna i drugog tima Bazela koji je do sada najbolje partije odigrao u Zurnalu i Posrbicinim postovima ima da igra i "unosi svezinu" dok svi ne pocrkamo od smeha.

 

Дочим је јадни Кафу, ведета другог тима Бордоа, досад најбоље партије одиграо за Лудогорец против покојног Фибела и у харперовим постовима. 

Link to comment

Милан Борјан је сјајним одбранама потписао још једну велику Звездину утакмицу. Памтиће се како је заустављао ударце Наполија и спречио фаворита да тријумфално почне Лигу шампиона.

Звезда је пробила лед у елитном друштву, наставља такмичење са оптимизмом и вером да се може до још неког изненађења.

- После жреба за Лигу шампиона, кад су сви рекли да смо тотални аутсајдери и да ће нас на свакој утакмици „пунити” са по пет-шест бодова и да нећемо узети ни бод, ја сам рекао да ћемо да будемо трећи у групи. Све што сам до сада прогнозирао се испоставило као тачно. Верујем да ћемо да будемо трећи, а ове „неверне Томе” нека и даље причају да нећемо ни бод да узмемо. Свако има право на мишљење, а ми морамо да дајемо и даље максимум и тако обрадујемо 90 одсто Србије.

Link to comment
8 hours ago, Nemanja Posrbica said:

 

Već sam rekao, čak i ovako jakom sastavu, Zvezda je u najboljem slučaju tim za četvrti šešir LE, koji ima potencijal da se bori za proleće.

Sa ovim ne mogu nikako da se složim. Zvezda možda nije tim koji u ovom trenutku ima kvalitet da bude kompetitivan u LŠ, svakako ne u ovako jakoj grupi, ali reći da je u najboljem slučaju na nivou četvrtog šešira za LE, u kojem obitavaju velikani poput Dudelanža, Vorskle, Sarpsborga ili Akhisara je potpuna besmislica. Šta je onda u najgorem slučaju, nivo za ispadanje u drugom kolu pretkvalifikacija za LE? Nemojmo sebe baš toliko potcenjivati - ovaj sadašnji sastav Zvezde bi bio vrlo kompetitivan u bilo kojoj grupi LE i vrlo zajeban protivnik bilo kome protiv koga bi igrao - ili hoćemo da kažemo da su timovi poput Karabaga, Malmea, Standarda, Dinamo Zagreba ili Ciriha iz trećeg šešira, pa i Astana, PAOK ili Genk iz drugog, značajno kvalitetniji i nedostižni za Zvezdu? Ne, nisu, što opet ne znači da bi ih Zvezda dobila, kao što ni nju nije dobio Napoli.

Link to comment
19 hours ago, harper said:

 

Kakve veze ima to sta je Anceloti izabrao, covek ima sto puta kvalitetniji tim od nas i savrseno je nebitno da li je stavio ovo ili ono ime na teren. Mi nemamo taj luksuz da Terzic prodaje poluigrace preko izloga u Ligi Sampiona pa da onda moramo da sedimo u krilu Borjanu jer moraju da igraju debili umesto igraca. Prosto nemamo taj kvalitet u timu da bismo se odricali najboljih igraca zarad misterioznih taktickih zamisli koje se ne vide na terenu. Zato sam napisao da mi je zao sto nismo primili bar jedan gol, pozeljno u ranijoj fazi utakmice, pa da se pred nasim navijacima pokrenemo i uradimo nesto kako bismo dokazali sebi da mozemo da igramo fudbal s ovim timom, bar sa najboljim timom koji mozemo da izvedemo na teren. Ovako cemo izaci sa istom ovakvom idejom na Park Princeva, PSG ce nas masakrirati, a ti ces posle te utakmice pisati postove od 50 redova o tome kako je to realna slika stvari, koliko PSG kosta i slicno.

 

Jednostavno je, mi ove godine ne igramo nista od pocetka kvalifikacija za LS. Bukvalno nista. Mnogo bolji tim nego onaj od prosle godine a neuporedivo slabija, neorganizovanija i kukavickija igra. Jos od Spartaka iz Trnave igramo ovo "Borjane, baci lopticu u sumicu" sranje koje nema veze sa fudbalom.

 

Nisam juce bio u mogucnosti da odgovorim, pa vidim da ste vec razradili temu, al bih na ovo da odgovorim. 

 

Krenucu drugog pasusa. Da, igramo dosta slabije nego prosle sezone. Ako gledamo takmicenje u Evropi. Sada su nam rivali znacajno ozbiljniji, pa su mane lakse uocljive. Sustinski, gomila bitnih igraca se promenila. Mozda i najvazniji igrac odbrane, plej, centralni vezni pa i napadac (Boaci jeste bio tu prosle godine, ali je i on povratnik + nema ni Pesica). Kljucni igraci ovog tima su prakticno dosli vikend pre pocetka LS (Boaci i Marin) a i Kafu malo pre toga. Da li sam ja zadovljan time sto jos uvek ne izgledamo vrhunski na svim nivoima? Ne. Da li sam zbog toga ogorcen? naravno da ne. Mi smo dosli u situaciju da se domacom ligom setamo sa rezervnim timom i da gledamo sve bolje i bolje igrace. 

 

MIlojevic ne nudi nikakvu atrakciju, daleko je od nepogresivog, ali i njegovi nominalno losi potezi donose rezultate. Pominjao sam Milica vise puta, gurao je Racica, Srnica, Gobeljica i jos neke igrace koji se ovde smatraju deblima (neki od njih i jesu) ali pored toga sto ih je trpeo ili gurao, od gotovo svakog od njih je dobijao nesto bitno u veoma bitnim mecevima. Srnic je davao golove Sparti  i Krasnodaru, Milic tamo u sred krstenja nas vratio u zivot, na Marakani sa specijalnim zadatkom bio otkrovenje, cak je i muceni Pavkov od lika koji ne bi trebalo da nosi torbe prvom timu postao neko koga svi gledaju sa simpatijama jer je doneo svojim skilovima taman to nesto sto je trebalo da mi danas gledamo tu musemu. Jbg, mozda kad se iskenja nikne zlatna piramida sto bi rekao Ziva, ali pored kenjanja mora tu i neko znanje da bude. A to je posledica rada i discipline. Ja to kod MIlojevica najvise cenim. Ide korak po korak i raste sa ekipom. Kao sto je npr. Radonjic radio u kosarci. 

 

Ebisilo je igrac koga je najlaske zavoleti. Ne verujem da ga iko od mene vise zeli u prvoj postavi. Da li je razlog povreda odnosno istegnuce zadnje loze ili ga je bolelo nesto malo iznad, ne mogu da tvrdim, ali da bi ponovo povratio svoje pozicije, mora da zapne vise i jace. Kao sto Posrbica napisa, igrace on, sezona je tek pocela i bice nam vrlo bitan igrac. 

 

Ne znam, koliko ja znam ti si uglavnom racionalan i ne izlaces se ovim teorijama zavere. Ko da je usao Nikodije u tebe pa sve lose pretpostavke aitomatski predstavljas kao aksiome :) 

 

Da ne drvim dalje, da si ovakve zakljucke izvlacio u Decembru, pa i nekako, ali posel 2 utakmice (ili u slucaju Kafua 4) bem li ga...

Link to comment
1 hour ago, Cane Vukic Prebranac said:

Зашто је Милојевић тражио балвана? Јел и он хоће да се угради у његову продају? Или је толики дунстер па не види то што си ти видио вјероватно пратећи редовно утакмице Арсенала из Туле?
Стварно чудно да играч пристаје да дође у клуб који игра Лигу шампиона из просјечног руског клуба. Још је невјероватно чудније да је клуб пристао да га прода кад је дошао неко са милиончетом. То баш говори сву причу о томе какав је неко играч.

 

 

Дочим је јадни Кафу, ведета другог тима Бордоа, досад најбоље партије одиграо за Лудогорец против покојног Фибела и у харперовим постовима. 

 

Najpre bi trebalo da se zapitas zasto smo uopste dali za Causica milion dolara, vise nego za Marina, pa ce ti biti otprilike jasno zasto on mora da igra.

 

Kafu nema potrebe da ga ja reklamiram, on je vec igrao LS i davao golove u tom takmicenju. Simic je pre nas bio jedan od najboljih igraca Zemuna i glumio cunj na treninzima drugog tima Bazela.

Link to comment

Causic je Milojeviceva zelja, nema tu nikakvih misterija i guranja. Upuceni kazu da je odavno pokusavao da ga dovede, sad kad smo usli u LS stvorili se uslovi za to i doveli ga. Poznaje ga iz mladjih selekcija Zvezde i ocigledno ga toliko postuje da ga je ubacio u tim odmah. 

 

Nema ovde nikakvih guranja, svako ko igra igra iskljucivo zbog taktickih zamisli. Nama je bod doneo milion evra, najjace da ce nekoga da guraju na silu da bi mozda nekad zaradili neke pare a osvajanjem boda dobijaju milion. 

Link to comment
3 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

 

 

jbt Beolodedici kao da je sad završio karijeru. radi neka transilvanijska magija

 

ne znam kako ne mogu ti izlazi ispod zapada kuda oni prolaze, da se nekako povežu sa svlačionicama, pa da odatle izlaze igrači, da ne idu kroz ono ruglo od tunela

 

 

Edited by levi
Link to comment

Ako sam dobro shvatio, to jeste (dugoročni) plan, da se svlačionice premjeste tu negdje i da se sa zapada ulazi. Valjda je uefa tražila jer su sad svlačionice predaleko od terena

Link to comment

Neka tunela. Da se ja pitam ne bih ga ni krečio, niti menjao sijalice, pa neka se gosti saseru. Stariji se sećaju kako je sličan tunel donosio “prednost” Budućnosti iz ondašnjeg Titograda.

Link to comment
2 hours ago, samo_opusteno said:

Causic je Milojeviceva zelja, nema tu nikakvih misterija i guranja. Upuceni kazu da je odavno pokusavao da ga dovede, sad kad smo usli u LS stvorili se uslovi za to i doveli ga. Poznaje ga iz mladjih selekcija Zvezde i ocigledno ga toliko postuje da ga je ubacio u tim odmah. 

 

Nema ovde nikakvih guranja, svako ko igra igra iskljucivo zbog taktickih zamisli. Nama je bod doneo milion evra, najjace da ce nekoga da guraju na silu da bi mozda nekad zaradili neke pare a osvajanjem boda dobijaju milion. 

 

Citaj - usli smo u Ligu Sampiona pa je i njegovim gazdama zinulo dupe da ga izreklamiraju na velikoj sceni. Pre toga nas je odbio i samo zbog toga sto nas je odbio nije trebalo vise uopste razgovarati s njim o dolasku. Nekada je to bila praksa u Zvezdi, odbijes nas jednom i zavrsio si sa nama, ali tada smo bili fudbalski klub a ne menadzerski izlog.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
  • Hamlet Strašni unlocked and pinned this topic
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...